FORUM
ISFp
ISFp - Mediator - Uspokajacz - Dumas
 
Gulenko
 
ISFps często mają charakterystyczną kurpulentną, pucołowatą i zaokrągloną figurę. Często mają krótkie nogi i żywy sposób chodzenia, dając wrażenie dużej sprężystej piłki. Ich twarze są zwykle łagodne i zaokrąglają się bez jakichś oczywistych powodów. W momentach namiętnej rozmowy mogą często połykać powietrze jak ryba. Kiedy ISFps próbują wyjaśnić rzeczy, oni mogą ruszyć znacznie swymi brwiami.
 
ISFp ogólnie wyglądają na wrażliwych, ale mogą stać się całkiem stanowczy jeśli jest to wymagane. Ich wyraz twarzy może zmienić się nagle i niespodziewanie od przyjaznego do surowego, szczególnie kiedy oni chcą zdystansować się psychologicznie od kogoś. ISFps często ma skłonność by dać radę dotyczącą siły woli i inicjatywy.
 
ISFp ma dobrze rozwinięty smak estetyczny. Ich ubrania są zwykle schludne, barwne i promieniście ciepłe, dające uczucie wygody. Lubią dotykać rzeczy aby zrozumieć ich fizyczne właściwości. Kiedy oddziałując z innymi ISFp próbują utrzymywać bliskość. Często są na pozór towarzyscy, uroczy i przyjaĽni. Wiedzą dobrze jak zdobyć czyjeś względy i jak sprawić by ludzie im ufali. Wolą interakcję w stylu demokratycznym, unikając świateł jupiterów.
 
ISFps zwykle nie próbują popychać kogoś do przyjaĽni. Jeśli oni czują że osoba nie chce nawiązać kontaktu z nimi to nie nalegają. Zwykle robią tylko jedną próbę i jeśli nie jest pomyślna to rzadko kiedy próbują znowu. Oni utrzymują kontakt tylko z ludĽmi których uważają za interesujących. Dla ISFp jest trudnym by współdziałać z ludĽmi których nie lubią, nawet jeśli to jest niekorzystne dla ich interesów. W tych sytuacjach oni gubią swój osobisty magnetyzm i ich mowa może stać się niezrozumiała.
 
ISFps lubią zbierać i dzielić się interesującymi faktami i nowościami. Oni zawsze koloryzują swe opowiadania spodziewając się że będą bardziej interesujące. To jest powód, dlaczego ISFps rzadko dają się złapać na mówieniu tej samej historii dwa razy tak samo. Mogą łatwo mówić o jednym temacie przez znaczną ilość czasu, szczególnie o swych ostatnich doświadczeniach. Lubią też czytać zróżnicowane gazety.
 
ISFp nie lubią rozładowywać swych problemów na innych. Kiedy ktoś ich spyta "Jak się masz?" oni zwykle odpowiadają że dobrze bez względu na ich stan. ISFp nie lubią składać obietnic. Jeśli ktoś poprosi ich o pomoc oni często odpowiadają "Nie mogę obiecać ale spróbuję..." albo "Jesli będę mógł...." Jeśli oni nie będą zdolni by spełnić obietnicę, bedą ciągle przepraszać, do czasu aż poczują że im wybaczono.
 
ISFp mają silne pragnienie, by doświadczyć tyle ile mogą i cieszyć się na ile to możliwe. Kochają spędzać czas i bawić się z ich przyjaciółmi, często żartować i płatać figle. Nie lubią być w centrum uwagi, ale nie lubią też być zbyt daleko od miejsca gdzie się coś dzieje. Zachowanie ISFp może być tak niezależne i oryginalne, że oni mogą wprawić w zakłopotanie i zdezorientować innych ludzi. Z tego powodu ludzie mogą uważać, że ISFp są beztroscy.
 
ISFp mogą zwykle być produktywni tylko kiedy pracują dla siebie. We wszystkich innych przypadkach to rzadkość, by pracowali ciężko. Oni bardzo próbują by uniknąć wytężonych ćwiczeń fizycznych jak to tylko możliwe, jeśli nie jest to kurs sportowej aktywności którą lubią.
 
Inna osobliwa cecha zachowania ISFp to ich tendencja, by starać się stać pośrodku. Aby nie być najlepszym ani najgorszym. To jest powód dla którego nie lubią otwarcie krytykować ludzi i nie zostać wciągniętym w konfrontacje. ISFp zawsze próbują utrzymać się z dala od szefów i innych autorytatywnych postaci. Nie lubią briefingów i innych nudnych biznesowych spotkań. Oni próbują negocjować na nieformalnym poziomie z użyciem tylko pewnych i wiarygodnych znajomych. ISFps próbują utrzymywać pokojowe relacje z każdym.
 
Plusy
 
Najsilniejszym elementem twojego charakteru jest twoja zdolność, by znaleĽć hobby które napełniają twoje życie radością i szczęściem. Jesteś niezastąpiony kiedy to przychodzi do organizowania czasu wolnego i rozrywkę. Jesteś w swoim twórczym żywiole, kiedy jesteś otoczony przez piękno, gorącą atmosferę, dobre towarzystwo i dobre jedzenie. Naprawdę wiesz jak cieszyć się życiem. Wolisz spędzać swój czas wolny z przyjaciółmi, rodziną i między naturą raczej niż działając fizycznie. Jesteś pokojową i dyplomatyczną osobą i wiesz dobrze jak uniknąć konfrontacji i konfliktów. Wiesz jak sprawić, by inni byli szczęśliwi. Zawsze próbujesz poprawić jakąś sytuację, zmieniając negatywy w pozytywy. Masz cierpliwość dla niezdolności i wad innych. Kiedy współdziałasz z innymi jesteś zawsze taktowny, grzeczny i nie lubisz wywierać ciśnienia albo naciskać na ludzi.
 
Minusy
 
Jednym z twoich problemów jest brak przezorności. Kiedy podejmujesz projekt, nie jesteś zawsze zdolny by dokładnie oszacować jego przyszły potencjał i dlatego często oczekujesz zobaczyć zwrot w krótkim terminie. Gdy martwisz się o projekt to masz skłonność by mieszać to co sobie życzysz widzieć a tym co jest, więc inni mogą myśleć, że ty nie jesteś poważną osobą. Nie lubisz biurokracji i formalności, zamiast tego wolisz zadawać się z ludĽmi w nieformalny sposób. Twój główny problem to brak motywacji i zdolności by naciskać na siebie gdy chodzi o sprawy związane z pracą, szczególnie gdy nieinteresujące, ale istotne zadania są wymagane. Czasami robisz obietnice, których nie możesz wypełnić.
 
 
Filatova
 
Umiejscowienie świadomości w bloku wiodącym SEI: jego życie wyznacza harmonia, komfort i możliwość odczuwania przyjemności. Koniecznym jest ukazywanie ich innym, ze względu na czerpanie radości z uszczęśliwiania ludzi.
 
Opis silnych funkcji:
 
Si:
 
Dla SEI funkcja ta, skupiona jest głównie na zdrowiu w najszerszym tego słowa znaczeniu. W to pojecie wliczają się odczucia jego ciała, stan zdrowia lub choroby. Jest również zatroskany, jakością jedzenia i jego przygotowaniem, odczuwaniem komfortu w swoim środowisku (wliczając miejsce pracy), oraz ubraniem (jego wartością estetyczna i wygodą). SEI dobrze pojmuje charakterystykę organizmu, jego potrzeby. Lekarze, pomimo posiadania autorytetu, którego ISFp brakuje, nie będą w stanie przemówić mu do rozsądku, gdy wydadzą diagnozę kolidującą z jego wewnętrznymi, wrodzonymi odczuciami. Generalnie, uznaje on chorobę, jako cos niemalże niestosownego: „To nierozsądne głupstwo, nie dbać o siebie!„
 
Pojmuje zmysły tak dobrze, że jest zdolny do dostrzegania ledwo widocznych objaw, których inni nie są świadomi. Jednak, w tych przypadkach, nie uznaje za odpowiednie by mieszać się w sprawy innej osoby, z zamiarem zaoferowania swoich rad, czy wskazówek. W polu zdrowotnym musi ona sama powziąć za siebie odpowiedzialność.
 
SEI wie jak smacznie przyrządzić potrawy. Doskonały znawca kulinarny, często tworzy cos nowego i oryginalnego. Dekoruje również swoje otoczenie, by uczynić je estetycznie atrakcyjnym – w ten sposób, zarówno jego oczy i żołądek mogą wybrać sie na zasłużone wakacje.
 
SEI podchodzi do swojego środowiska z bardzo sensorycznego wymiaru. Podczas wyposażania pokoju, koncentruje sie na przytulności, wygodzie, odpowiednim dobraniu mebli, odcieniach koloru – wszystko to jest ważne i w ten sposób staje sie obiektem troski i zainteresowania.
 
SEI pragnie harmonii w stosunku do ubioru, ale zdaje sobie sprawę, że materiały powinny być wygodne, funkcjonalnie uzasadnione i miłe dla oka. Jednakże nie będzie sie ubierał w krzykliwy sposób na specjalne okazje; czuje się wtedy niekomfortowo – „Wygoda przede wszystkim!”
 
Fe:
 
SEI jest epikurejczykiem zarówno w sferze fizycznej jak i emocjonalnej. Jego uczuciowość rozwijana jest pod każdym względem. Lubi zgłębiać dziedziny sztuki, zwłaszcza muzykę i śpiew. Często gra na jakimś instrumencie, bądĽ śpiewa dla rozrywki. Jest dobrym pisarzem, poetą i artystą. Artysta także w miłości, uwielbia przygody w tej sferze. Wie jak dbać o drugą osobę, zapewnić jej emocjonalną i zmysłową przyjemność. Zależnie od okoliczności SEI może używać tych umiejętności, aby skupić na sobie uwagę. Kiedy staje się oczywiste, ze jego związek się kończy, SEI robi krok naprzód, podejmuje ostatnia rozmowę i ma nadzieje, że reszta posypie sie w gruzy bez jego udziału. Następnie, natychmiast próbuje poznać kogoś nowego; poprzedzając ostateczne zerwanie z poprzednim partnerem.
 
Zazwyczaj SEI za wszelka cenę stara się unikać napięć. Jeśli wybucha konflikt pomiędzy innymi, usiłuje grac role pośrednika obu stron, aby rozdzielić je tak szybko jak to możliwe. W razie kłótni, która bezpośrednio dotyczy jego samego, będzie traktował siebie, jako “podwładnego” i często zgadzał z rozmówca. Źle znosi agresje fizyczna. W takich sytuacjach jest zdolny do samoobrony, ale po fakcie czuje wyrzuty sumienia i potrzebę wyczerpującej rozmowy o tym, co zaszło. Zazwyczaj jego taktyka to wycofanie sie z obszaru stresu, by potem powrócić na to, psychologicznie mu odpowiadające, powrócić do komfortu zmysłowego. Kiedy zostaje niespodziewanie atakowany, raczej natychmiastowo odpowiada w sposób racjonalny, niż dumny i wywyższający się. Ten sposób działania pozwala mu na opuszczenie sytuacji konfliktowej z poniesieniem minimalnych strat.
 
Jego tendencja do zapewniania przyjemności sobie i swoim bliskim, często stawia go w roli duszy towarzystwa. Lecz, jeśli grupa nie odpowiada mu tym samym, zwykle znajdzie innych ludzi, których uzna za bardziej sympatycznych. Otwarty komfort fizyczny to jego główny motyw. Kiedy zmuszony jest doświadczać długich okresów czasu bez tego uczucia, popada w depresję i wszystko wymyka się spod jego kontroli.
 
Opis słabych funkcji:
 
 
Te:
 
Logika biznesowa to pięta Achillesowa SEI. Ta słabość daje wyraz w jego niemożności by działać produktywnie, racjonalnie. Aby pracował wydajnie, środowisko pracy musi posiadać dobre, komfortowe warunki.
 
Słabo radzi sobie w ciężkiej, niewygodnej pracy. W takim wypadku poszukuje szansy by jej uniknąć, zająć się czymś bardziej interesującym i przyjemnym. Czasem po ustaleniu terminu spotkania może o nim zapomnieć i tym samym nie wywiązać sie z obietnicy. Gdy to nastąpi będzie starał się ze wszystkich swoich sił, uniknąć konsekwencji.
 
Zorientowany w sferze doznań zmysłowych, nie znosi, gdy inni zmuszają go do zrobienia czegoś, co uznaje za nieprzyjemne. Taką sytuację postrzega w szczególnie bolesny sposób, gdy zmuszony jest poradzić sobie z irracjonalnością działań biznesowych. Nie posiada żadnych aspiracji by pozyskać społeczny prestiż – bardziej odpowiada mu skupianie sie na prostej, codziennej radości i dobrych relacjach z ludĽmi.
 
Ni:
 
Słabość tej funkcji jest wyjątkowo rozwinięta i może być zaobserwowana w fakcie, że SEI trudno jest rozplanować swój czas i wykonać pracę w danym terminie. Musi sie zmusić by tego dokonać. Zwykle unika określonych i ostatecznych terminów, w odniesieniu do pracy, tyczy się to możliwości uniknięcia odpowiedzialności, jeśli to konieczne.
 
Nie zawsze zdolny by sprawnie oszacować i tym samym przystosować sie do sytuacji. Często zdarza sie, ze popełnia bledy w ocenie ludzi, zbytnio ich idealizując.Bardzo pogodny, żyje chwilą, sprawia wrażenie osoby niemającej problemów w przyszłości.
 
SEI w pracy i w domu:
 
SEI zazwyczaj polega na osobistych relacjach, aby osiągnąć to, czego pragnie. Stara sie, na tyle na ile to możliwe, unikać autorytetów. Doskonale wie jak dopasować odpowiedni psychologiczny dystans z ludĽmi, z którymi ma styczność. To sprawia, ze w sferze biznesu, używa swoich silnych funkcji, będąc rozmówca – pośrednikiem.
 
Mimo ze SEI nie lubi podejmowania sie mozolnych wysiłków w pracy, jeśli znajdzie odpowiednią, potrafi się wykonywać ją z wielkim oddaniem. Lecz, jeśli uzna dane zajecie za niekorzystne, nigdy nie będzie zmierzał do ukończenia go. Szukając alternatywnych, by wykonać je własnymi metodami.
 
SEI jest bardzo przywiązany do rodziny. Tu, w najlepszy sposób, rozwijane jest jego znaczenie komfortu, umiejętności rozstrzygania sporów, dobre rozumienie stanu zdrowia członków rodziny, pomaganie im, stwarzanie udogodnień i przyjemności. W obronie swoich najbliższych, zdolny jest do przekroczenia granicy swoich przekonań, może nawet stać się agresywny.
 
SEI chętnie zajmuje sie pracami domowymi, takimi jak gotowanie i urządzanie mieszkania. W tych dziedzinach ma wykształcony zmysł ekonomiczny. Jest oszczędny, wiec co zjeść, co kupić. Co więcej jego oszczędność nie odnosi sie do bliskich i przyjaciół, którzy widza go szczerego w swojej szczodrości.
 
SEI z wielkim oddaniem zwraca uwagę na rozwój dzieci. Podejmuje sie kształcenia ich, nie mając jednocześnie żadnych wątpliwości, ze wiedza może być jedną z największych przyjemności w życiu. Jednakże, ciężko mu trzymać się norm moralnych pod względem dyscypliny. Jako epikurejczyk, nie przegapi możliwości spędzenia czasu z innymi. Szczególnie skoncentrowany na byciu zadowolonym i dostatecznie szczęśliwym.
 
Preferencje zawodowe:
 
Najodpowiedniejsze zajęcie dla siebie SEI może znaleĽć w dziedzinie usług. Pośród reprezentantów tego typu, można spotkać wielu znamienitych artystów i muzyków; mogą również odnieść duży sukces w medycynie i szkolnictwie. Swój potencjał realizują także w dekorowaniu wnętrz, modzie i kuchni.
 
Deidre
 
Wikisocion
 
ISFp ma :si: i :fe: w bloku ego, co oznacza, że szczerze troszczy się o uczucia i problemy innych oraz potrafi wesprzeć ich w nieszczęściu. Wie, gdzie użyć :fe: , aby poprawić nastrój grupy lub osoby z powodu wrodzonej zdolności do odczuwania fizycznych stanów dzięki :si: . Jest świetny w podnoszeniu energii emocjonalnej sytuacji.
 
1. Introwertyczna zmysłowość :si:
 
ISFp silnie odczuwa i potrafi rozpoznawać wewnętrzne fizyczne stany – swoje i cudze. Rozumie, jak te stany są osiągane i jest w stanie łatwo odtworzyć lub zapobiegnąć im, jeśli chce. Jest naturalnie przyciągany przez sytuacje, które zaspokajają jego wewnętrzne fizyczne potrzeby i zapewniają nowe doznania. Zazwyczaj jest utalentowany w sztuce rekreacji, przyjemności i pozytywnych estetycznie doświadczeń.
 
ISFp często czuje, że jest w pośpiechu – fizycznym i psychicznym. Dlatego czasem czuje, jakby musiał zrobić wszystko na raz (co można tłumaczyć funkcją podstawową i roli ISFp). Kiedy rozpoczyna indywidualny projekt, często ma tendencje do skupiania się na osiągnięciu konkretnego efektu w jak najkrótszym czasie, co może prowadzić do pośpiechu i niedbalstwa. To z kolei sprawia, że czuje się zestresowany i przepracowany.
 
Często ISFp jest niezdolny do swobodnego wyrażenia swoich uczuć za pomocą słów, dlatego tworzy „sztukę” (grafikę, jedzenie, pisanie lub jakiś inny rodzaj artystycznego wyrażania się), by zilustrować komfort lub dyskomfort, którego doświadcza.
 
Stara się stworzyć swoją przestrzeń życiową wygodną i przyjemną dla zmysłów i usiłuje ulepszać życia tych, z którymi jest blisko.
 
2. Ekstrawertyczna etyka :fe:
 
ISFp jest wrażliwy na materialne otoczenie i emocjonalną atmosferę dokoła niego, tworzoną przez osobę lub grupę, czy nawet nieożywiony obiekt. Pozytywna emocjonalna atmosfera jest dla niego niezbędna, aby miał dobre samopoczucie i osiągnął wewnętrzny spokój – stara się stworzyć takie warunki przez bezpośrednie wpływanie na otoczenie lub przez wycofanie się z sytuacji lub znajomości, jeśli uważa, że to one są przyczyną negatywnych emocji. W pierwszym przypadku używa humoru aby rozluźnić atmosferę za pomocą kapitalnych żartów czy beztroskich przekomarzanek.
 
Może także przyjąć rolę klauna, aby zapewnić ludzi, że jest emocjonalnie beztroski, „lekki”. Potrafi też stworzyć intymną, serdeczną, otwartą atmosferę, w której inni mogą nieskrępowanie podzielić się swoimi emocjami lub opowiedzieć o swoich problemach. ISFp ma tendencję do odzwierciedlania i natężania emocji przeżywanych przez grupę.
 
Generalnie jest niezdolny do maskowania swoich emocji – jego twarz jest bardzo ekspresyjna. Ukazuje wyraźnie poczucie komfortu lub dyskomfortu, może być widziany z najszerszym uśmiechem lub najbardziej wykrzywioną miną. To sprawia, że beznadziejnie gra w pokera. ;)
 
BLOK SUPER-EGO
 
SEIs have blocked with in their super-ego. This means that they have trouble consolidating the idea of future concerns and "reliability" together. He does not believe that these concerns have any pertinence in his day-to-day concerns. Therefore, present concerns outweigh ideas and objects that do not have a "here and now" or tangible outcome. SEIs don't focus on a process in action, or what the process is accomplishing, favoring a much more concrete approach to life.
 
(Jeśli macie pomysł, jak to ładnie, zgrabnie i SENSOWNIE przetłumaczyć – ślicznie proszę o pomoc.)
 
3. Introwertyczna intuicja :ni:
 
ISFp potrafi skupiać uwagę na bardzo długoterminowych zależnościach i osobistych wyobrażeniach, ale tylko przez krótki okres. Ma naturalną skłonność do skupiania się na aktualnym otoczeniu i uczuciach lub właśnie wykonywanej pracy. Jeśli słabo rozwinięta, ta funkcja prowadzi do obszernego planowania przyszłości, choć ISFp nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego to robi.
 
Długoterminowe plany są często postrzegane jako tak rzeczywiste, jak otaczający go świat dla ISFp. To może wpakować go w kłopoty, kiedy sytuacja idzie nie po jego myśli, sprawiając, że staje się zdezorientowany i nie pojmuje, dlaczego rzeczy tak się ułożyły i co się do tego przyczyniło.
 
4. Ekstrawertyczna logika. :te:
 
ISFp może podchodzić sceptycznie do przekonań, argumentów i działań, które bazują na zewnętrznych źródłach informacji lub przeciwstawiają się jego systemowi wartości. Dlatego może wydawać się uparty lub zatwardziały w swoich przekonaniach. Pokładają więcej zaufania w opinii kogoś, kto ma praktyczne doświadczenia, nawet, jeśli ograniczone, niż kogoś, kto przeczytał mnóstwo książek na ten sam temat.
 
Może mieć tendencje do „wyłączania się” podczas rozwlekłych, podręcznikowych wyjaśnień, informacji przekazywanych w szczególnie lapidarny sposób lub przekazywanych językiem, który nie jest dla niego w pełni zrozumiały. Powodem jest to, że ISFp zawsze czuje, że „jest dużo więcej” poza suchymi faktami i statystykami.
 
Ludzie, którzy są apodyktyczni i krytyczni, nie są lubiani przez ISFp, ponieważ on jest zwolennikiem podejmowania działań tylko, jeśli to według niego rozsądne i potrzebne. Ma również skłonność do unikania ludzi, którzy wymagają perfekcjonizmu, ponieważ mogą oni wpędzać go w poczucie niedoskonałości dotyczące wykonywanej przezeń pracy.
 
BLOK SUPER-ID
 
:ne: z :ti: w bloku super-Id oznacza, że ISFp czerpie wielką przyjemność z pomysłów i pojęć, które mają niewielki związek ze stałym stanem rzeczy, oraz że mają niesamowity głód wiedzy. Jakikolwiek pomysł, który wygląda na nowy i nowatorski zyskuje ogromną ilość uwagi ISFp. Przykłady: logiczne dyskusje, figury retoryczne.
 
5. Ekstrawertyczna intuicja :ne:
 
ISFp ma wielki szacunek i podziw dla ludzi, którzy zawsze szukają czegoś nowego i innego, i nie są przywiązani do materialnej strony życia.
 
Bardzo docenia ludzi, którzy wierzą w jego potencjał, chwalą jego za ich wyjątkowe umiejętności i ofiarowują mu nowe możliwości, zgodne z jego interesami. Zwykle ma problem z samodzielnym tworzeniem nowych możliwości i zakładaniem oraz stabilizowaniem długotrwałych i przydatnych kontaktów samemu. Co więcej, może być niepewny jak jego talenty i umiejętności wyglądają na tle talentów innych ludzi.
 
Umysł ISFpa jest umiejscowiony w teraźniejszości i ludzie, którzy mogą przenieść go do ezoterycznej przyszłości są bardzo doceniani.
 
6. Introwertyczna logika :ti:
 
ISFp szuka jasności w swoim systemie przekonań i zrozumienia. To może prowadzić do ciągłego kwestionowania, ponownego przemyślania, lub po prostu do zaspokajania ciągłego głodu wiedzy. Może dużo czytać o tematach związanych z jego życiem codziennym, a jeśli spytasz go, po co to robi, odpowie: „wiedza jest mocą”. Z tą wiedzą ISFp może budować i zmieniać swój osobisty świat.
 
Lubi rozważać nowe pomysły i być włączany w filozoficzne dyskusje, gdzie nowe pojęcia i systemy są przedstawiane i rozwijane. ISFp zdaje sobie sprawę, że jest ograniczony w poznawaniu wiedzy przez siebie samego, dlatego poszukuje katalizatorów, które pomagają ją przyswoić. Ten tryb nauki i przekazywania pozwala zrozumieć, w co ISFp wierzy i co zaspokaja jego wewnętrzne pragnienia.
 
BLOK ID
 
 
7. Ekstrawertyczna zmysłowość :se:
 
ISFp woli doradzać innym przez indywidualne zachęcanie i pomoc w zaspokajaniu potrzeb konkretnych, ważnych dla niego ludzi niż bezpośrednio przewodzić lub wydawać polecenia. Unika starcia, ale staje się gwałtowny i nieugięty na krótki okres, jeśli konfrontacja jest nieunikniona.
 
Nie lubi podejmować wyzwań lub pokonywać konkurencji. Woli za to słuchać swoich wewnętrznych potrzeb, dbać o swoje własne fizyczne, emocjonalne i psychologiczne samopoczucie, a nie robić to, co zewnętrzny świat od nich oczekuje lub wymaga.
 
ISFp jest mistrzem w obserwowaniu konfrontacyjnych walk o władzę naokoło niego i może stawiać im opór lub nawet aktywnie w nich uczestniczyć, jeśli to konieczne. Jednak nie widzi sensu w dawaniu tej władzy wyższego priorytetu niż własnemu komfortowi i samopoczuciu. Udział w agresywnych aktywnościach fizycznych, gdzie takie walki mogą mieć miejsce, jak w niektórych sportach, jest motywowany nie przez same walki, a przez pobudzające uczucia, które się podczas nich wyzwalają.
 
8. Introwertyczna etyka :fi:
 
ISFp nieźle rozumie interakcje w osobistych więziach między dwiema osobami nawet, gdy nie ma wyraźnej zewnętrznej emocjonalnej ekspresji. Jednocześnie uważa je za mniej ważne i interesujące od szerszych emocjonalnych interakcji w kontekście większej grupy. Ponadto, te osobiste więzi postrzega jako sytuacyjne i dynamiczne, a nie statyczne.
 
Chwilami może być rozgniewany z powodu braku okazywania społecznych kompetencji przez kogoś, kogo zna. Korzystając ze swoich funkcji z bloku ego ISFp może zobaczyć, jak braki tych funkcji mogą być szkodliwe dla międzyludzkich więzi między dwiema osobami. Obserwowanie takich problemów jest dla ISFp denerwujące i męczące i próbuje on poprawić sytuację jak najprędzej, ignorując chwilami swoje własne ego.
 
Szura
 
Powszechne role w społeczeństwie
 
1. Osoba która wszystko rozjasnia, wygładza nierówne krawędzie i ostre słowa w grupowej komunikacji i dyskusji, sprawia że ludzie się smieja, relaksuja i nie biora wszystkiego tak na poważnie.
 
2. Leniwy hedonista z mała rozpiętoscia uwagi który lubi pochłaniać muzykę, filmy, programy rozrywkowe, jedzenie i picie i nie widzi powodu by się nadwyrężać w życiu.
 
3. Estetyczny koneser który demonstruje niewiarygodny gust w sztuce lub w kuchni lub w modzie i żyje dla estetycznych przyjemnosci.
 
Nastrój i przesłanie
 
Delikatny, skłonny do pomocy, łagodny usmiech, zorientowany na wygody, pełen wyrazu i zmysłowy
 
Czerpanie przyjemnosci za wszystkich czynnosci i współdziałań.
 
Relacje:
 
 • Potencjalnie korzystne:

 • ILE (ENTp), IEE (ENFp), SLE (ESTp), LII (INTj)
   
 • Potencjalnie niekorzystne:

 • LIE (ENTj), LSE (ESTj), EIE (ENFj), SEE (ESFp)
   
   
   
  Tekst Mail