Kwadra Delta
połączone z
 
Typy kwadry Delta cenią pragmatyzm, ciężką pracę, doskonale funkcjonujące rzeczy i przyziemny humor i lubią "produktywne" relacje w których ludzie robią razem projekty. Oni są zwykle przyćmieni emocjonalnie lubią dyskutować na tematy poważnie z zamiarem wprowadzania ich wniosków w życie.
 
połączone z
 
Typy tej kwadry lubią dyskutować o ludziach, wewnętrznej motywacji i samo - rozwoju. Wierzą w pokojowe nieprzymuszone zarządzanie sobą i we wrodzony potencjał każdego człowieka w osobistym samo-spełnieniu.
 
Przyćmione elementy:
 
Kwadra Delta nie docenia wielkich ideałów albo abstrakcji, które nie nawiązują dobrze do prawdziwego życia. Nie lubią też dużych instytucji albo potężnych systemów, które nie uwzględniają interesów indywidualnych ludzi.
 
Typowe zachowanie kwadry Delta:
 
Dyskutują o interesujących faktach związanych z ludĄmi i miejscami. Lubią grupowe działania na świeżym powietrzu. Nastawienie typu " Żyj i pozwól żyć". Angażują się tylko w "produktywne" działania i dyskusje. Wolą mniejsze grupy. Emocjonalnie przyćmieni - ogólnie poważni ale z okresowymi zabawnymi momentami.
 
Alternatywny opis:
 
Akceptuje wspólne, obiektywne normy moralne, ale tylko w skostniały, rytualny, mechaniczny sposób. Szuka dla nich osobistych zastosowań. Skręca reguły, by zobaczyć jak bardzo się zegną. Zbiera prywatne zasoby, tworząc osobiście skuteczną/wygodną schronienie. Etyka chłopska lub klasy pracującej. Wyczucie zmęczenia/nudy. Spokojny i pokojowy umysł. "Społeczeństwo istnieje, by ochronić deltę od bety". Przykrywa własne interesy w ogólnie akceptowany sposób. Głos doświadczonego. Unikanie ryzyka. Doskonałe, osobiście zoptymalizowane systemy.
 
Jak Delta postrzega:
 
 • Alfę

 • Postrzegają ich jako zabawne towarzystwo i interesujących ludzi do rozmowy o pomysłach i perspektywach, ale naiwnych i niekonsekwentnych w osobistych i biznesowych relacjach. Nie mają oni prostego rozsądku by zamienić zabawę i kreatywną energię w coś produktywnego i często zdają się być zbyt idealistyczni.
   
 • Betę

 • Widzą ich jako tych co mają wielkie marzenia i zawsze chcą coś zamienić w ambitne działanie, ale nie mogą sobie poradzić z codziennymi działaniami efektywnie. Poza tym nie chcą patrzeć na sprawy z punktu widzenia innych, co daje im element podłości i okrucieństwa.
   
 • Gammę

 • Postrzegają ich jako zapalonych i solidnych w osobistych i biznesowych relacjach, ale nie wystarczająco rozumiejących ludzi, którzy chcą realizować swą własną drogę życia. Czasami wydają się zbyt wymagający i mogą być trochę mściwi i złośliwi, co może uniemożliwiać im akceptowanie i przebaczanie.
   
  Zachowanie w Kwadrze
   
  Grupy stworzone głównie przez typy z Delty sa skupione na pracy nad projektami, cieszeniu się fizyczna rekreacja i poznawaniem interesujacych rzeczy o sobie nawzajem. Śmiech jest zazwyczaj przytłumiony i krótki, natomiast ludzie usmiechaja się dużo i staraja się być dowcipni i serdeczni. Grupa musi być skupiona na jakiejs specyficznej produktywnej aktywnosci lub dyskusji albo się rozpadnie.
   
  W grupach Delty jest dużo rozszczepienia i decentralizacji. To pozwala na bardziej skupione i produktywne interakcje tylko z tymi którzy podzielają ich szczególne zainteresowania i uczucia. Ludzie przeskakują z jednej małej grupy do drugiej by utrzymywać stopień swoich zainteresowań.
   
  Nikt nie wymaga by cała grupa słuchała jednej osoby lub by wszyscy robili to samo. Kwadra Delta wierzy, że jeśli wszyscy będą po prostu realizować swoje zainteresowania i jakoś tam pomagać innym to grupa będzie mimo wszystko lepsza. Ta kwadra nie skupia się na budowaniu tożsamości grupy albo jednosci celu, ale woli by grupa pozostała rozszczepiona i zdecentralizowana.
   
  Tekst Mail