Kibbe, analiza kolorystyczna i inne

Dyskusje i materiały dotyczące innych typologii
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
Bium
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: Bium

Re: Kibbe, analiza kolorystyczna i inne

Post autor: Bium » czwartek 07 kwie 2016, 21:17

A Harriet McJimsey znacie? :3
SpoilerShow
Obrazek
Choć nie jestem do pisania
ani do rysowania
leżę sobie dumnie
przyjemnie w tej trumnie!

IEI :fe:

Awatar użytkownika
Helenka
Socjotyp: SEI

Post autor: Helenka » czwartek 07 kwie 2016, 21:37

Nie znamy, ale jeśli warto, to poznamy :P
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
mignonne
Socjotyp: IEE

Post autor: mignonne » sobota 16 kwie 2016, 21:16

WOW, pierwszy raz usłyszałam o Kibbe, mam wrażenie że ta typologia rzeczywiście dobrze definiuje pierwiastki. Ale nie wiem, czemu zakładają, że jak ktoś jest niski, to od razu go redukują do Gamine. :P Bez sensu zupełnie, to łatwo może zmylić. :P
Ponoć ENFp :D

Awatar użytkownika
Helenka

Post autor: Helenka » sobota 16 kwie 2016, 21:47

Zależy co znaczy niski wzrost wg Ciebie. Dziewczyna mająca 154 cm wzrostu będzie na pewno SG, ale już ta mająca 162 cm może być SG, Gamine, FG, Romantic, SC, Classic, TR. Analizuje się przede wszystkim budowę szkieletu, grubość kości, szerokość ramion, długość torsu względem kończyn itd. Wzrost to tylko jeden z wielu wyznaczników ;)
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
mignonne

Post autor: mignonne » sobota 16 kwie 2016, 22:58

Helenka pisze:Zależy co znaczy niski wzrost wg Ciebie. Dziewczyna mająca 154 cm wzrostu będzie na pewno SG, ale już ta mająca 162 cm może być SG, Gamine, FG, Romantic, SC, Classic, TR. Analizuje się przede wszystkim budowę szkieletu, grubość kości, szerokość ramion, długość torsu względem kończyn itd. Wzrost to tylko jeden z wielu wyznaczników ;)
Mam 161 cm wzrostu i uznaję to za niski wzrost. :D Gamine jest dosyć "krańcowe" i ma dosyć specyficzne rysy twarzy, których u siebie nie widzę (np. taki mały, trochę szeroki nos, szeroki rozstaw oczu, szerokie czoło i dużą głowę, której też nie mam :P). Jeśli chodzi o twarz to widzę jakiś rys dramatic, bo mam wąski nos i generalnie dosyć spiczaste rysy twarzy, widoczne kości policzkowe, widoczną szczękę (ale nie kwadratową), pewną "surowość", więc się wytypowałam na dramatic classic. Ale generalnie wyglądam przy tym (mimo braku łagodnych linii) delikatnie, jestem bardzo drobna i mam niedowagę (może z powodu niedowagi trochę trudno jest się wytypować), ale mam proporcjonalną budowę ciała (taką samą szerokość ramion i bioder, wcięcie w talii widoczne, ale nie drastyczne, coś chyba jak kolumna).

A, co do "odbioru wzrostu" - jak ktoś mnie widzi na zdjęciach, a potem na żywo to jest zdziwiony moim wzrostem, często słyszałam, że ktoś myślał, że jestem dużo wyższa (nawet 10 cm :P)
Moja siostra ma tyle samo wzrostu co ja, a dużo osób myśli, że jestem od niej wyższa. :D
"Grubość kości" - nie wiem, jak to się analizuje, ale podejrzewam, że są bardzo lekkie, bo ważę bardzo niewiele i od ok. 15 lat moja waga się w zasadzie nie zmieniła. :P

Przejrzałam sobie wszystkie opisy i zdjęcia stąd: http://www.getthelook.pl/typy-urody-wed ... ida-kibbe/ i na tej podstawie się typowałam.

A jeszcze co do wzrostu to przecież jest sporo krajów, w których jak kobieta ma 165 cm wzrostu to już jest wysoka, więc to wg mnie bardzo subiektywna kwestia, więc myślę że dziewczyna mająca 154 cm wzrostu spokojnie może być innym typem niż SG.

Awatar użytkownika
Helenka

Post autor: Helenka » sobota 16 kwie 2016, 23:48

DC często mają cienkie kości i wyglądają na wyższe niż w rzeczywistości. Podobnie mają TR i niektóre Gamine. Gamine wbrew pozorom ma dużo wspólnego z Dramatic, ale rzeczywiście ich twarze są dosyć charakterystyczne - trudno je pomylić.

Przy problemach z wytypowaniem polecam po prostu mierzyć ubrania w fasonach i kolorach charakterystycznych dla danego w typu. To chyba najszybsza metoda ;)

Co do tych różnic pomiędzy wzrostem w różnych krajach, to prawda, ale najczęściej idzie za tym również typ Kibbe - np. większość Japonek jest niska, drobna i wygląda młodo -> prawie wszystkie to SG/G, sporo czarnoskórych kobiet jest wysokich i ma bujne, kobiece kształty - większość z nich to SD. I tak dalej. Typy Kibbe to nic innego jak powielanie naturalnych linii ciała w fasonach i wzorach ubrań - dziewczynę o niskim wzroście, niezależnie od jej przynależności etnicznej definiują krótkie linie ciała, więc w zasadzie może być tylko SG albo ewentualnie R (w fasonach SG dominują krótkie łamane linie, w fasonach R krótkie krzywe). ;)
SEI-zależy-kiedy

Bium

Post autor: Bium » sobota 16 kwie 2016, 23:54

Waga to też bardzo ważny trop, bo każdy typ tyje inaczej, z kolei niedowaga zawsze przesuwa kibbotyp w stronę dramatyczności, a po Gamine, jako silnie dramatycznym i romantycznym jednocześnie to może być szczególnie widać. :)
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Bium

Post autor: Bium » sobota 16 kwie 2016, 23:54

Waga to też bardzo ważny trop, bo każdy typ tyje inaczej, z kolei niedowaga zawsze przesuwa kibbotyp w stronę dramatyczności, a po Gamine, jako silnie dramatycznym i romantycznym jednocześnie to może być szczególnie widać. :)
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
mignonne

Post autor: mignonne » niedziela 17 kwie 2016, 12:16

Helenka pisze:Co do tych różnic pomiędzy wzrostem w różnych krajach, to prawda, ale najczęściej idzie za tym również typ Kibbe - np. większość Japonek jest niska, drobna i wygląda młodo -> prawie wszystkie to SG/G, sporo czarnoskórych kobiet jest wysokich i ma bujne, kobiece kształty - większość z nich to SD. I tak dalej.
Właśnie wcale tak nie uważam, pewnie soft gamine to lansowany w Japonii ideał piękna, ale jak oglądałam różne filmy dokumentalne o Japonii to widziałam tam kobiety o różnym typie urody, z o wiele mniejszym "natężeniem Ying i Yang" :D I podtrzymuję, że sugerowanie się wzrostem łatwo wprowadza w błąd. Przykład: Julianne Moore nie jest Gamine, a ma 160 cm wzrostu...
Demi Moore sprawia wrażenie wysokiej, a ma 165 cm wzrostu. :D Za to (ciekawa jestem na ile trafne to typowanie) Dorota Gardias (174 cm) jest klasyfikowana jako Gamine. :D Swoją drogą tak sobie teraz myślę, że Anne Hathaway (173 cm) też ma jakiś "rys Gamine". :D I jeszcze mam taką obserwację, że niskie aktorki czasem wyglądają na zdjęciach na wysokie, bo są naprawdę szczupłe, noszą buty na bardzo wysokich obcasach, odpowiedni strój i jeszcze są fotografowane tak, żeby im dodać centymetrów.
Helenka pisze:Typy Kibbe to nic innego jak powielanie naturalnych linii ciała w fasonach i wzorach ubrań - dziewczynę o niskim wzroście, niezależnie od jej przynależności etnicznej definiują krótkie linie ciała, więc w zasadzie może być tylko SG albo ewentualnie R (w fasonach SG dominują krótkie łamane linie, w fasonach R krótkie krzywe). ;)
Ale właśnie... Tu mi się rozjeżdża ta teoria, bo sylwetka jedno, a twarz drugie. Widzę w tej typologii jednak bardziej pewne "typy energetyczne", które jakoś tam się przenoszą się na kształty i "urodę". :D
Helenka pisze:Przy problemach z wytypowaniem polecam po prostu mierzyć ubrania w fasonach i kolorach charakterystycznych dla danego w typu. To chyba najszybsza metoda ;)
No tak, to rozsądne. :)

Awatar użytkownika
Helenka

Post autor: Helenka » niedziela 17 kwie 2016, 13:25

Julianne Moore i Demi Moore to DC, więc chyba się jeszcze mieszczą w normie wzrostu :happy:

Dorota Gardias to IMO Classic, a nie Gamine, wystarczy popatrzeć na jej stroje. Zdecydowanie nie jest SG:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Ani FG:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Ani TR:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Fasony G jeszcze w miarę u niej ujdą, bo jest bardzo szczupła, ale wzorki typowe dla Gamine (jak pepitka) już kompletnie nie. Zamiast podkreślać jej urodę - przytłaczają:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Zdecydowanie najkorzystniej i najmłodziej wygląda w gładkich, lekko dopasowanych i niezbyt krótkich (tak, mimo świetnych nóg wcale nie wygląda najkorzystniej w mini) ubraniach Classic:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Anne Hathaway to FN z pierwiastkiem Ingenue, dosyć klasyczny przykład. Podobny typ urody ma Julita Roberts i Charlize Theron. Ingenue to ten młodzieńczy pierwiastek, którym Gamine obdarzone są zawsze, a inne typy od czasu do czasu - stąd Twoje trafne skojarzenie aktorki z Gamine. No właśnie, przy typowaniu trzeba pamiętać, że figura figurą, ale na rysy twarzy wpływają też pierwiastki, które mogą nam trochę namieszać ;)
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
mignonne

Post autor: mignonne » niedziela 17 kwie 2016, 13:57

WOW, Helenka, jaka świetna analiza i bardzo dobrze zobrazowana. :D Si1 w akcji od razu widać. ;) Pewną potrzebę Ti-owego porządkowania i zagłębiania się chyba też. :D (Jestem pod wrażeniem)
Helenka pisze:Julianne Moore i Demi Moore to DC, więc chyba się jeszcze mieszczą w normie wzrostu :happy:
Ciekawe... Jak czytałam opisy typów to wychodziło na to, że prawie wszystkie typy (poza Gamine) się zaczynają co najmniej o 164 cm. XD
Helenka pisze:" Ingenue to ten młodzieńczy pierwiastek, którym Gamine obdarzone są zawsze, a inne typy od czasu do czasu - stąd Twoje trafne skojarzenie aktorki z Gamine. No właśnie, przy typowaniu trzeba pamiętać, że figura figurą, ale na rysy twarzy wpływają też pierwiastki, które mogą nam trochę namieszać ;)"
Hm, faktycznie ten pierwiastek może namieszać analizę, bo potrafi się tak mocno "rzucać w oczy", w sensie że jest dosyć łatwo dostrzegalny...
Ale tak mnie zastanawia, że niektóre Gamine równocześnie mają w sobie "coś starego", głupio to zabrzmi, ale np. mają około 30 lat (są w moim wieku :P), a mam wrażenie jakby to były takie wyluzowane staruszki o młodym duchu, które ze starości sobie za wiele nie robią. Dziwna sprawa... Też czasem odnosisz takie wrażenie, że tej młodzieńczości może towarzyszyć taka krańcowość, przechodząca we wrażenie starości?

I jeszcze mnie ciekawi: jak typujesz Weronikę Rosati? :D

brzydek
Socjotyp: ESI
Poprzedni login: pzydek

Post autor: brzydek » niedziela 17 kwie 2016, 14:27

mignonne pisze:I jeszcze mam taką obserwację, że niskie aktorki czasem wyglądają na zdjęciach na wysokie, bo są naprawdę szczupłe, noszą buty na bardzo wysokich obcasach, odpowiedni strój i jeszcze są fotografowane tak, żeby im dodać centymetrów.
Ja to tak średnio ogarniam o czym rozmawiacie, ale względem tej uwagi warto wspomnieć o słynnych długich nogach Kylie Minogue, która ma 152 cm wzrostu. Sprawdźcie zdjęcia koncertowe gdzie zawsze ma je w pełni odsłonięte, czy teledysk do "Spinning Around".
Ostatnio zmieniony niedziela 17 kwie 2016, 15:35 przez brzydek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Helenka

Post autor: Helenka » niedziela 17 kwie 2016, 15:13

Oooj tak, zdecydowanie mam Tiowe potrzeby analizowania, klasyfikowania i układania wszystkiego :P

Te opisy czasem trzeba mocno porównywać z rzeczywistością. Kiedy Kibbe wydawał swoja książkę w latach 80 podawał trochę niższy wzrost, niż jest obecnie podany na stronie Grety (Greta założyła po prostu że współcześnie ludzie są te 3-4 cm wyżsi). Żeby te centymetry był bardziej wiążące trzeba byłoby zbadać wymiary dobrze sklasyfikowanych osób, wyliczyć średnią i oznaczyć zakres wzrostu dla poszczególnych typów. A mnie się chyba nie chce w to bawić. Tym bardziej że wzrost to tylko jeden z wielu czynników, a typ i tak oceniam "na oko" :D
mignonne pisze: Hm, faktycznie ten pierwiastek może namieszać analizę, bo potrafi się tak mocno "rzucać w oczy", w sensie że jest dosyć łatwo dostrzegalny...
Ale tak mnie zastanawia, że niektóre Gamine równocześnie mają w sobie "coś starego", głupio to zabrzmi, ale np. mają około 30 lat (są w moim wieku :P), a mam wrażenie jakby to były takie wyluzowane staruszki o młodym duchu, które ze starości sobie za wiele nie robią. Dziwna sprawa... Też czasem odnosisz takie wrażenie, że tej młodzieńczości może towarzyszyć taka krańcowość, przechodząca we wrażenie starości?

I jeszcze mnie ciekawi: jak typujesz Weronikę Rosati? :D
Myślę, że Gaminy - jak każdy inny typ zresztą - mogą być psychicznie bardzo dojrzałe i doświadczone. Tutaj wchodzi już w grę raczej kwestia osobowości. To wrażenie o którym piszesz, bierze się moim zdaniem z kontrastu pomiędzy niemal dziecinnym wyglądem, energią i nierzadko zachowaniem, a dojrzałym sposobem myślenia ;) W ogóle Gaminki są super, a im starsze tym lepsze*:
SpoilerShow
Obrazek
:lol1: :lol1: :lol1:

Weronika Rosati to SG. Myślałam jeszcze o TR. Ale po fasonach SG > TR u niej:

TR (jakoś tak staro i smutno):
SpoilerShow
Obrazek
SG:
SpoilerShow
Obrazek
A Kylie Minogue to oczywiście... kolejna SG. Ma długie nogi, kiedy założy szpilki i mini. SG są bardzo proporcjonalne (oprócz głowy, którą maja nieproporcjonalne wielką :lol1: ), nogi mają przeważnie kształtne, dosyć szczupłe i zawsze bardzo prościutkie. Korzystnie wyglądają w krótkich fasonach
i obcasach (u SG/G/FG/FN nawet mini ledwo za tyłek nie powoduje wizualnego zgrzytu, inne typy wyglądałyby już mocno niesmacznie przy takiej długości). Łatwo przy takim typie uzyskać optyczny efekt baaardzo długich nóg. ;) A prawda jest mniej więcej taka, nogi jak nogi:
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
[hr][/hr]

*I nie mówię tak tylko dlatego, że sama jestem SG :D
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
tuathe
Socjotyp: EII

Post autor: tuathe » niedziela 17 kwie 2016, 18:45

Ciekawy temat. Zrobiłam test na jakiejś stronie, wyszło mi Dramatic/Soft Dramatic, ale po opisie widzę, że to ewidentnie nie to. Tak czytam opisy różnych typów i nie potrafię się dopasować, są do siebie tak podobne. :| Czuję się jak sierota, gdy mam jakkolwiek określić swój wygląd, by dopasować go do konkretnego typu.

Bium

Post autor: Bium » niedziela 17 kwie 2016, 20:06

Może też jesteś Gamine? ;)
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
tuathe
Socjotyp: EII

Post autor: tuathe » poniedziałek 18 kwie 2016, 00:27

To jeden z typów, który rozważam. ;_; Nie jestem specjalnie kobieca. Wgłębię się w temat, jak będę mieć więcej czasu.

Bium

Post autor: Bium » czwartek 12 maja 2016, 12:30

Najpiękniejsi panowie są Flamboyant Gamine. <3 <3 <3
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
mignonne

Post autor: mignonne » wtorek 07 cze 2016, 20:23

No i już wiem, że Dramatic Classic. :D

papilio7

Post autor: papilio7 » poniedziałek 10 wrz 2018, 16:36

Vibe jakich ethereali mogą mieć poszczególne socjotypy? np. EII wydają sie mocno księżycowe

Awatar użytkownika
josei
Poprzedni login: juzia

Post autor: josei » czwartek 13 wrz 2018, 18:31

papilio7 pisze:
poniedziałek 10 wrz 2018, 16:36
Vibe jakich ethereali mogą mieć poszczególne socjotypy? np. EII wydają sie mocno księżycowe
ja na tych aurach/pierwiastkach w Kibbe w ogóle się nie znam i nie rozumiem, kojarzę tylko ten księżycowy i zgadzam się, że EII mają ten wajb ;3
IEI :ni:
SpoilerShow
Obrazek

ODPOWIEDZ