SEI Si vs SEI Fe

Dział o płynnym poziomie powagi i merytoryczności ;)
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Bium
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: Bium

SEI Si vs SEI Fe

Post autor: Bium » środa 16 mar 2016, 22:43

Ciekawią mnie Wasze spostrzeżenia na temat różnic między SEIami. :D
SpoilerShow
Obrazek
Choć nie jestem do pisania
ani do rysowania
leżę sobie dumnie
przyjemnie w tej trumnie!

IEI :fe:

Awatar użytkownika
carlos
α
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Re: SEI Si vs SEI Fe

Post autor: carlos » czwartek 17 mar 2016, 10:58

Mi się wydaje, że SEI Si są ogólnie bardziej podobne do klubu ST. Mówię na swoim przykładzie. Wydaje mi się, że u SEI podtyp oscyluje pomiędzy bardziej ST i bardziej NF. Kiedy wchodzę w klimat intuicji, przeczuć, możliwości to zawsze automatycznie odzywa się empatia, czucie. Interpretuje to jako chwilowe działanie w stylu SEI Fe. Natomiast kiedy rozwiązuje zadania techniczne, to wygląda jakby pracował lewy blok pionowy, szczególnie Ti i Si.
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu
moje wiersze

Awatar użytkownika
Marco
β
Socjotyp: LSI

Post autor: Marco » czwartek 17 mar 2016, 13:49

SEI Si (Ti) vs SEI Fe (Ne)
:hm:

Bium

Post autor: Bium » czwartek 17 mar 2016, 15:34

Wydaje mi się, że SEI Si są bardziej zanurzone w doznaniach i łatwiej spotkać "liryczne" osobniki - chętniej też sięgają po różne narzędzia, które im ułatwią realizowanie swoich pragnień, dzielą się swoimi przemyśleniami i wciągają w nie innych. Otaczają się pięknem, zawsze mają coś zmysłowo urzekającego do podzielenia się. Marilyn Monre, którą posądzam o bycie SEI Si była mistrzynią w dobieraniu i szukaniu metod, które podkreśliłyby jej zmysłowość. ;) Czyli mamy podobieńśtwo do ST. SEI Fe z kolei bliżej do takich nonszalanckich abnegatów, wolą mocniejsze i konkretniejsze wrażenia, jak teoretyzują i wymieniają poglądy to chętniej się angażują w ogólny konktekst niż własne, wewnętrzne przeżycia. Są też bardziej prostolinijne, trudniej różnicują emocje i wewnętrzne doznania, tylko tak walą prosto z mostu. Tutaj stawiam, że przykładem mogłaby być Bjork. Gdybym miała podać jakieś obrazowe różrożnienie to Sei Si jest jak mnóstwo przenikających się barw, a Fe to takie mocne, wyraźne od siebie wzory.
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Bium

Post autor: Bium » czwartek 17 mar 2016, 15:44

Znalazłam esencję SEI Fe. <3
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to są wajbsy SEI Si. <3
SpoilerShow
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
Helenka
Socjotyp: SEI

Post autor: Helenka » czwartek 17 mar 2016, 16:20

carlos pisze:Mi się wydaje, że SEI Si są ogólnie bardziej podobne do klubu ST. Mówię na swoim przykładzie. Wydaje mi się, że u SEI podtyp oscyluje pomiędzy bardziej ST i bardziej NF. Kiedy wchodzę w klimat intuicji, przeczuć, możliwości to zawsze automatycznie odzywa się empatia, czucie. Interpretuje to jako chwilowe działanie w stylu SEI Fe. Natomiast kiedy rozwiązuje zadania techniczne, to wygląda jakby pracował lewy blok pionowy, szczególnie Ti i Si.

Tró. SEI Fe "idzie" w stronę klubu NF. Teoretycznie w stronę IEIa, a praktycznie - pewnie za względu na całkiem sporą, jak na IPkowy temperament żywiołowość, energetyczność , no i ciągotki do ludzi - częściej jest mylone z ekstratykami: ESE, a nawet IEE (bo skręcanie w stronę NF + EPkowy temperament).
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
malna
Socjotyp: EII
Poprzedni login: malna

Post autor: malna » czwartek 24 mar 2016, 14:25

Grażynka pisze:Wydaje mi się, że SEI Si są bardziej zanurzone w doznaniach i łatwiej spotkać "liryczne" osobniki - chętniej też sięgają po różne narzędzia, które im ułatwią realizowanie swoich pragnień, dzielą się swoimi przemyśleniami i wciągają w nie innych. Otaczają się pięknem, zawsze mają coś zmysłowo urzekającego do podzielenia się. Marilyn Monre, którą posądzam o bycie SEI Si była mistrzynią w dobieraniu i szukaniu metod, które podkreśliłyby jej zmysłowość. ;) Czyli mamy podobieńśtwo do ST.
Podzielam te obserwacje. Znam dziewczynę, którą podejrzewam o SEI-Si. Hobbistycznie zajmuje się pisaniem - ma przeogromny talent, przy czym tworzy w takim właśnie klimacie, jak mówisz: lirycznie i zmysłowo - do tego horrorystycznie, tu dochodzi do głosu jej :fe:. I też prowokuje skojarzenia z MM, która wydaje mi się tutaj bardzo dobrym przykładem.
Nie mam podstaw do statystyk, ale jak dotąd przejawiam słabość do SEI Si.
EII Ne

a lot of hope in one man tent

Bium

Post autor: Bium » piątek 25 mar 2016, 12:59

malna pisze:Nie mam podstaw do statystyk, ale jak dotąd przejawiam słabość do SEI Si.
Same here! Jak dotąd cztery SEI Si, które poznałam i zidentyfikowałam, miały przeogromny wpływ na mnie, bardzo zresztą kształtujący i pozytywny.
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » sobota 26 mar 2016, 14:33

Grażynka pisze: miały przeogromny wpływ na mnie, bardzo zresztą kształtujący i pozytywny.
Kwestia podtypu? (SEI Si & IEI - Ni)

Awatar użytkownika
coco
Socjotyp: SEE
Poprzedni login: coco

Post autor: coco » sobota 26 mar 2016, 14:51

Biumcia to IEI-Fe
jeśli nie wiesz o co chodzi,
chodzi o pieniądze albo o dupę
(wiedzieć nie zaszkodzi).

Bium

Post autor: Bium » niedziela 27 mar 2016, 00:29

roboto pisze:Biumcia to IEI-Fe
Yup! Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to Ni.

I śmiem twierdzić, że to przyciąganie dusz zachodzi właśnie między SEI Si i IEI Fe.
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » niedziela 27 mar 2016, 14:05

Grażynka pisze:Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to Ni.
Byłaś tak typowana przez długi okres czasu, nie jestem na bieżąco z aktualnymi typowaniami.
Grażynka pisze:I śmiem twierdzić, że to przyciąganie dusz zachodzi właśnie między SEI Si i IEI Fe.
Jak rozumiesz to przyciąganie dusz?

Bium

Post autor: Bium » poniedziałek 28 mar 2016, 15:46

To typowanie ani nigdy nie zostało uzasadnione, ani tym bardziej potwierdzone przeze mnie, jako główną zainteresowaną. To plota i pomówienie, panie tego.
Jak rozumiesz to przyciąganie dusz?
Nie powiem. :plz9:
SpoilerShow
Obrazek
ani do rysowania
leżę sobie dumnie

Awatar użytkownika
malna
Socjotyp: EII
Poprzedni login: malna

Post autor: malna » poniedziałek 12 lut 2018, 02:06

Zreanimowałyśmy dawną przyjaźń z SEI (wydaje mi się, że SEI-Si) i po roku od tego wydarzenia dopiero klaruje mi się, jak leczniczo działa na mnie regularne przebywanie razem.
Podchodzi mi ta niespieszna aura, uważna dbałość, ale bez spiny.
Z kolei SEI-Fe odbieram przeważnie jako zbyt natarczywe (forsują określony klimat emocjonalny, a przy tym swobodnie manipulują dystansem - groza) i zbyt dynamiczne jak dla mnie.
EII Ne

a lot of hope in one man tent

ODPOWIEDZ