Jak poderwać....jak zaimponować...

Dział o płynnym poziomie powagi i merytoryczności ;)
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
diabeu
Socjotyp: LIE
Poprzedni login: diabeuek

Re: Jak poderwać....jak zaimponować...

Post autor: diabeu » czwartek 07 lip 2016, 16:02

klementynka pisze: Jeśli nie wykorzystują, to znaczy, że go w istocie nie mają. "Niewykorzystany potencjał" to fałszywy osąd i iluzja, podobnie jak rojenia o wolnej woli.
Na dzień dzisiejszy to tylko słowo przeciw słowu. Natomiast znam ludzi, którym się mówi "nagraj to", ale po prostu to ignorują i dalej wydzwaniają i trują dupę, bo ktoś im coś w pracy powiedział brzydkiego. Są ludzie, którzy się usprawiedliwiają i płakają, że nie dadzą rady (np. ja), a potem w końcu stwierdzają, że dobra, nie chcą tak dalej żyć i nagle wszystko się daje. Mówienie o tym, czy mają potencjał, czy go nie mają jest niefalsyfikowalne tak naprawdę. Generalnie jednak nie uwierzę w ideę, że są ludzie gorsi i lepsi. To już krok do nazizmu ;)
LIE-2Ni

Awatar użytkownika
klementynka
Socjotyp: EII
Poprzedni login: rwlrwl

Post autor: klementynka » czwartek 07 lip 2016, 17:44

świergotek pisze: Generalnie jednak nie uwierzę w ideę, że są ludzie gorsi i lepsi. To już krok do nazizmu ;)
No cóż. Nie ujęłoby mi się tego w taki sposób, ale różnice w ludzkich potencjałach czasami mogą tak wyglądać. Eugenika miała raczej dość szczytne założenia, ale większość grup, które próbowały to jakkolwiek realizować (w tym naziści i izraelici) raczej tylko usprawiedliwiało tą ideą swoje dużo prymitywniejsze uprzedzenia.

Awatar użytkownika
Agon

Post autor: Agon » czwartek 07 lip 2016, 19:13

Poczucie "lepszości" i "gorszości" to tylko iluzja umysłu. Jako ludzkość nie mamy żadnego wspólnego szczytnego celu do którego mielibyśmy zmierzać. Tylko niektóre jednostki coś sobie wkręcają, a jak mają charyzmę to potrafią wkręcić to innym. Ciekawi mnie jakie miałoby być obiektywne kryterium bycia bardziej człowiekiem, czy bycia "lepszym", może IQ? To byłoby dziwne, bo niektóre małpy miałyby je wyższe od ludzi z Zespołem Downa.

Najlepiej uświadamiać ludziom, że ich idee to mrzonki i lepiej by się nie sprawdziły bo by tylko narobiły komuś niepotrzebnego cierpienia.

Awatar użytkownika
coco
Socjotyp: SEE
Poprzedni login: coco

Post autor: coco » czwartek 07 lip 2016, 19:51

klementynka pisze:Ludzie lubią myśleć, że wszystko do czego doszli osiągneli ciężką pracą, przezwyciężaniem swoich słabości, a ci którzy nie osiągają podobnych efektów są po prostu leniwi. Wydaje mi się, że gdyby przyjmowali do siebie wiadomość, że nigdy tak naprawdę nie przekroczyli swoich granic (bo tego nie da się zrobić), tylko działali w obrębie swojego potencjału, wszystkie osiągnięcia dawałyby im dużo mniej satysfakcji.
a wg. mnie właśnie to jest super myśl :3 chociaż w grę wchodzi dychotomia statyka/dynamika trochę (według mnie przynajmniej, i tu nie robię nawiązania do teorii socjoniki tylko patrzę w generalnym ujęciu), bo z punktu widzenia statycznego wszystko, co osiągasz jest w obrębie twojego ogólnego potencjału (bo to osiągasz w którymś momencie życia), a z punktu widzenia dynamicznego twój potencjał jest zmienny i twoje osiągnięcia też są na miarę potencjału na daną chwilę. pytanie jak ty na to patrzysz, no bo zakładając że potencjał jest stały i zmienia się tylko działanie i świadomość zaprzeczamy idei rozwoju osobowości.
jeśli nie wiesz o co chodzi,
chodzi o pieniądze albo o dupę
(wiedzieć nie zaszkodzi).

Awatar użytkownika
Marco
β
Socjotyp: LSI

Re: Jak poderwać...

Post autor: Marco » czwartek 07 lip 2016, 20:27

carlos pisze:Generalnie to zauważyłem że poderwać się mnie nie da...
Podryw ad hoc, to fikcja. Potrzebne jest zainteresowanie z obu stron.

Awatar użytkownika
diabeu
Socjotyp: LIE
Poprzedni login: diabeuek

Post autor: diabeu » czwartek 07 lip 2016, 21:02

roboto pisze: no bo zakładając że potencjał jest stały i zmienia się tylko działanie i świadomość zaprzeczamy idei rozwoju osobowości.
nie tyle działanie, co czynniki zewnętrzne (lub wewnętrzne), które mogą ten potencjał ograniczyć lub mu pomóc. Natomiast świadomość bardzo często może być początkiem usunięcia tych przeszkód. Kwestia różnych filozofii i podejścia do życia. Jeśli patrzysz na efekt końcowy, to będzie tak jak piszesz. Natomiast nie uważam, żeby to stało w sprzeczności z rozwojem osobistym.
LIE-2Ni

brzydek
Socjotyp: ESI
Poprzedni login: pzydek

Post autor: brzydek » środa 18 sty 2017, 09:08

Nie zwracać uwagi na moje liczne wady i słabości.

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » czwartek 19 sty 2017, 01:26

Podryw na akceptacje, jak oryginalnie. :???:

Awatar użytkownika
Nana
Socjotyp: ESI
Poprzedni login: Nana

Post autor: Nana » czwartek 19 sty 2017, 15:24

___
Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku.

Awatar użytkownika
kocie geny
Nowy użytkownik

Post autor: kocie geny » piątek 20 sty 2017, 00:08

Upiec ciasto.

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » sobota 21 sty 2017, 01:43

kocie geny wiatrem niesione pisze:Upiec ciasto.
Idąc tym tropem, hitem sylwestrowego weekendu była Lasagne. :czekolada:

Awatar użytkownika
miskoala
Socjotyp: ILI

Post autor: miskoala » wtorek 07 lut 2017, 11:32

na świecie jest tyle fajnych kobiet
“przeinaczasz moje słowa w taką bezkształtną mase nonsensu, że to sie w ogóle w głowie nie mieści”

ODPOWIEDZ