Jakim chcesz być typem?

Dział o płynnym poziomie powagi i merytoryczności ;)
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carlos
α
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Re: Jakim chcesz być typem?

Post autor: carlos » sobota 03 gru 2011, 22:45

zostałbym sobą, naprawdę to lubię.
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu
moje wiersze

zizi
Poprzedni login: zizi

Post autor: zizi » niedziela 04 gru 2011, 17:46

Nana pisze:Postrzegać świat przez pryzmat Si :D. Fajnie by było umieć okazać komu się tylko chce sympatię jak ISFp (...)
Mhm, tylko że czasem nawet ILE woli IEI niż swojego duala, który mu tak ślicznie Siuje *chlip chlip* :(

Ja bym chciała być ILE albo SLE :happy: z większym przekonaniem do SLE, albo LSI (tylko EIE mnie drażnią teraz, jako LSI by tego nie robiły raczej. A poza tym takie zabawowe życie z EIE :D fajnie :) )

Awatar użytkownika
Gumofilc
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: Gumofilc

Post autor: Gumofilc » niedziela 04 gru 2011, 18:46

Chcialbym sobie lepiej radzic z sensoryka niz robie to w tej chwili ;/ czyli xSxp
Nic nie będzie choć powstanie.
IEI Ni / ILE Ne

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_horoskopowy

"Bez jedzenia można żyć kilkanaście dni, a bez sensu całe życie."
Wielka Księga Mądrości Gumofilca, Akt V: "Si vs Ni"

Awatar użytkownika
mignonne
Socjotyp: IEE

Post autor: mignonne » poniedziałek 05 gru 2011, 12:58

Nana pisze:ENTp uważam za najpiękniejsze kobiety, podobnie ENFp. Więc czemu nie :czekolada:. <= chciałabym mieć w ogóle temperament Ep + Ne w funkcji programowej. Toż to orgazm! Zawsze coś takiego mi się marzyło.
Spoko, i bez tego się ponoć udaje. ;)

Ja z kolei bym chciała zobaczyć jak to jest mieć Si w ego.
Ponoć ENFp :D

tzlm
Socjotyp: LII
Poprzedni login: tzlm

Post autor: tzlm » poniedziałek 05 gru 2011, 16:31

Chciałabym być na jakiś czas:
1. ILI
2. SEE
3. ILE
4. EII
Oddam nerkę za tę możliwość.

Bium
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: Bium

Post autor: Bium » poniedziałek 05 gru 2011, 17:07

Kilka dni temu zdałam sobie sprawę, że przez parę miesięcy chciałam być tym, co ma cechy zachowania i charakteru mało sympatycznego LSI. Zapytana wprost nigdy bym nie wpadła na to i nie powiedziała, że chcę być LSI, więc znowu wskazałabym ESE. :P

Najchętniej pobyłabym przez jakiś czas każdym z typów, ale podejrzewam, że wróciłabym do IEI albo na stałe zatrzymała się w Alfie SF.
SpoilerShow
Obrazek
Choć nie jestem do pisania
ani do rysowania
leżę sobie dumnie
przyjemnie w tej trumnie!

IEI :fe:

Awatar użytkownika
carlos
α
Kontakt:

Post autor: carlos » wtorek 24 sty 2012, 00:04

Chciałbym tez pobyć przez chwilę LSI. Intrygują mnie, wydają się miłe i kontaktowe.
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu
moje wiersze

Szura
Poprzedni login: Szura

Post autor: Szura » wtorek 24 sty 2012, 14:08

:plz6:

inv
Socjotyp: ILE
Poprzedni login: Inv

Post autor: inv » wtorek 24 sty 2012, 17:21

c++ pisze:Chciałbym tez pobyć przez chwilę LSI. Intrygują mnie, wydają się miłe i kontaktowe.
Poproś ;)
tutaj się pisze mądre bzdury

Awatar użytkownika
carlos
α
Kontakt:

Post autor: carlos » wtorek 24 sty 2012, 20:46

Leon K. pisze:
c++ pisze:Chciałbym tez pobyć przez chwilę LSI. Intrygują mnie, wydają się miłe i kontaktowe.
Poproś ;)
:hm: Może "O boski (domniemany) dualu, przemień mnie w LSI ! (Tylko nie na zbyt długo, są zasady)"
moje wiersze

inv

Post autor: inv » środa 25 sty 2012, 13:07

nie, chodziło mi o relację prośby ;]
domniemany dualu.

Awatar użytkownika
carlos
α
Kontakt:

Post autor: carlos » środa 25 sty 2012, 19:24

lol :) uwielbiam śmiać się z siebie, chyba jestem egocentrykiem
moje wiersze

Awatar użytkownika
kotka
Socjotyp: ESI
Poprzedni login: kotka

Post autor: kotka » piątek 27 sty 2012, 00:28

ISFj
0
Brak głosów
jak fajnie ^^
[table][td][pre]  _
\`*-.
) _`-.
. : `. .
: _ ' \
; *` _. `*-._
`-.-' `-.
; ` `.
:. . \
. \ . : .-' .
' `+.; ; ' :
: ' | ; ;-.
; ' : :`-: _.`* ;
.*' / .*' ; .*`- +' `*'
`*-* `*-* `*-*'[/pre]
[/td][td][/td][/table]

inv

Post autor: inv » piątek 27 sty 2012, 10:40

Jako, że ILE i SEI już mam w sobie w środku, stwierdzam, że czasami pobyłbym sobie INTjotem. Potrafiłbym się wtedy skupić na większej ilości logicznych rzeczy i miałbym Se-PoLRa ;]

czarodziejka
Socjotyp: LSI

Post autor: czarodziejka » niedziela 29 sty 2012, 21:32

carlos pisze:Chciałbym tez pobyć przez chwilę LSI. Intrygują mnie, wydają się miłe i kontaktowe.
:zielonylol: no bo tak jest przecieżżżżżżżż
Hydra pisze:Zainspirowana dyskusja na shoucie proponuję ankietę - jakim chcesz być typem?
Nie chcę być żadnym innym typem,bo to nierealne, bo lepiej jest odkrywać swój potencjał, pracować nad wadami, rozwijać się i być sobą.
Poza tym lubię być LSI, lubię być tym kim jestem.
Chęć bycia kimś kim innym kojarzy mi się z niedowartościowaniem, z brakiem poczucia własnej wartości, z nielubieniem siebie. ;)

Yellowstone
Socjotyp: ESE

Post autor: Yellowstone » wtorek 31 sty 2012, 14:23

czarodziejka pisze:Nie chcę być żadnym innym typem,bo to nierealne, bo lepiej jest odkrywać swój potencjał, pracować nad wadami, rozwijać się i być sobą.
Poza tym lubię być LSI, lubię być tym kim jestem.
Chęć bycia kimś kim innym kojarzy mi się z niedowartościowaniem, z brakiem poczucia własnej wartości, z nielubieniem siebie. ;)
A ja uważam dokładnie odwrotnie ;)
Chciałabym być każdym typem po trochu. Właśnie po to, by się rozwijać i odkrywać swój potencjał. Obserwować siebie w różnych trybikach i doświadczać czegoś nowego. Patrzeć jak zmienia się moje postrzeganie, sposób myślenia, korzystać z tego i się uczyć. Niezamykanie się w ramach np. socjotypu, nawet jeśli ich przekroczenie byłoby hipotetycznie niemożliwe wynikiem niedowartościowania? Huh. Mnie tam jara wizja "być trochę innym socjotypem i popatrzeć jak to jest" i to raczej nie jest rekompensata kiepskiego poczucia własnej wartości, raczej wręcz odwrotnie.

Skoro chcę odkrywać potencjał to dlaczego tworzę dla niego ograniczenia? Bo nierealne? Skąd mogę wiedzieć, czy kiedyś majstrując np. przy biochemii mózgu nie uda się choćby czasowo przemienić metabolizmu energo-informacyjnego na inny? Biorę pigułkę i bum, godzinna percepcja w stylu SLE. Mi się podoba zabawa :P

Co znaczy być sobą? Hipotetyczna zmiana socjotypu zabierze mi bycie sobą? Jak dla mnie raczej poszerzy horyzonty mojego "sobą". Lubię swoje ESE, ale nie definiuję się przez nie, podobnie jak przez typ enneagramu, religię, orientację, wykształcenie czy poglądy. To tylko składowe.

Powiedzmy, że na początek wybrałabym bycie IEE. Och, statyko, jakaż Ty jest, powiedz mi to?

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » wtorek 31 sty 2012, 14:54

Koha Toha pisze: Chciałabym być każdym typem po trochu. Właśnie po to, by się rozwijać i odkrywać swój potencjał. Obserwować siebie w różnych trybikach i doświadczać czegoś nowego. Patrzeć jak zmienia się moje postrzeganie, sposób myślenia, korzystać z tego i się uczyć.
Nie można rozwijać się i odkrywać swojego potencjału będąc kimś innym/udając kogoś innego. To nielogiczne, to utopia. Można rozwijać się i odkrywać swój potencjał tylko będąc tą osobą, jaką się jest, poznając prawdę o sobie. I obserwować siebie w różnych sytuacjach, kształtować pod wpływem nabywanego doświadczenia, mądrości i wiedzy. Rozwój osobisty to nie zmiana socjotypu, ale jego poszerzanie.
Koha Toha pisze:Niezamykanie się w ramach np. socjotypu, nawet jeśli ich przekroczenie byłoby hipotetycznie niemożliwe wynikiem niedowartościowania?

Nie chodzi o zamykanie się w ramach socjotypu. Socjotyp tworzą działające mechanizmy, a nie coś stałego, zamkniętego. Dany typ może ewoluować i rozwijać się, zmieniać na drodze pracy nad sobą. Przekroczenie nie jest wynikiem niedowartościowania, ale rozwoju osobistego. Jeśli ktoś na siłę próbuje dopasować się do opisów swojego socjotypu to ma problem i to nazywam tworzeniem ograniczeń.
Koha Toha pisze: Skąd mogę wiedzieć, czy kiedyś majstrując np. przy biochemii mózgu nie uda się choćby czasowo przemienić metabolizmu energo-informacyjnego na inny? Biorę pigułkę i bum, godzinna percepcja w stylu SLE. Mi się podoba zabawa :P

:szok2:

Awatar użytkownika
Emjotka
Socjotyp: SLI
Poprzedni login: Emjotka

Post autor: Emjotka » wtorek 31 sty 2012, 14:56

Koha Toha pisze:Chciałabym być każdym typem po trochu. Właśnie po to, by się rozwijać i odkrywać swój potencjał. Obserwować siebie w różnych trybikach i doświadczać czegoś nowego. Patrzeć jak zmienia się moje postrzeganie, sposób myślenia, korzystać z tego i się uczyć. Niezamykanie się w ramach np. socjotypu, nawet jeśli ich przekroczenie byłoby hipotetycznie niemożliwe wynikiem niedowartościowania? Huh. Mnie tam jara wizja "być trochę innym socjotypem i popatrzeć jak to jest" i to raczej nie jest rekompensata kiepskiego poczucia własnej wartości, raczej wręcz odwrotnie.
Cały "psikus" w tym, że pozostając danym socjotypem i tak napełnia się sobie wszystkie funkcje, co, przy odpowiedniej uważności i refleksyjności jest najprostszą drogą do "niezamykania się w ramach socjotypu". Można się skupić na czymś, co przynależy do naszego super-ego czy nawet Vitalu i rozwijać swoją wiedzę i zdolności w tym zakresie, ale to w żaden sposób nie zmienia -funkcji- tego aspektu rzeczywistości w naszej osobowości, więc nie ma mowy o byciu "trochę tym, a trochę tamtym".
Koha Toha pisze:Skoro chcę odkrywać potencjał to dlaczego tworzę dla niego ograniczenia? Bo nierealne? Skąd mogę wiedzieć, czy kiedyś majstrując np. przy biochemii mózgu nie uda się choćby czasowo przemienić metabolizmu energo-informacyjnego na inny? Biorę pigułkę i bum, godzinna percepcja w stylu SLE. Mi się podoba zabawa :P
Zakładając nawet, że dałoby się coś takiego zrobić i że nie miałoby to negatywnych skutków - skąd pewność, że jakikolwiek engram z okresu zmiany metabolizmu informacyjnego będzie możliwy do odnalezienia i "czytelny"?
[center]~~
Wielkość każdego zawodu polega może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi: istnieje tylko jeden luksus prawdziwy - luksus związków ludzkich.
Pracując dla samych dóbr materialnych, budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypujący się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć.
~~[/center]

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » wtorek 02 wrz 2014, 23:42

(Wyniki ankiety)
[img]http://socjonika.pl/forum/images/smilies/work.gif[/img]Show
      • ILE: 10
      • SEI: 5
      • ESE: 5
      • LII: 11
      • SLE: 8
      • IEI: 1
      • EIE: 2
      • LSI: 2
      • SEE: 5
      • ILI: 3
      • LIE: 1
      • ESI: 2
      • IEE: 4
      • SLI: 6
      • LSE: 2
      • EII: 1

inv

Post autor: inv » piątek 05 wrz 2014, 23:18

Chcę być dowolnym typem. Każdy typ może dobrze żyć i otoczyć się tym, czym pragnie.
    Całe misterium polega na tym, żeby odpowiedzieć sobie na pytania: "co mam?" "jak chcę?" "co mogę?" "jak to zrobię?" no i może jeszcze "czy warto?"

ODPOWIEDZ