Wasze doświadczenia z dualami?

Dział o płynnym poziomie powagi i merytoryczności ;)
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
Az

Re: Wasze doświadczenia z dualami?

Post autor: Az » sobota 22 sie 2009, 13:49

Moje doświadczenia z dualami płci męskiej śmiało mogę podpiąć pod kategorię obopólnej antypatii lub wzajemnego ignorowania się. Z dualkami natomiast swoje doświadczenia mogę określić jako wzajemne nie zainteresowaniu się sobą.

Ciekawostką jest również fakt że doświadczenia z ludźmi należącymi do innych socjotypów jak np. z ESFj lub ENTj czy ENTp mam znacznie lepsze doświadczenia niż właśnie z dualami czyli z ESTp. Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika, ale chciałbym żeby inne INFp płci męskiej się wypowiedziały na temat różnicy w jakości między kontaktem ze swoim dualem, a kontaktem z jakimkolwiek innym socjotypem. Chodzi mi jedynie o opisanie praktycznych doświadczeń związanych z dualem, czyli np. zachwalanie dualnych gwiazd filmowych możecie sobie darować.

EDIT:
Inni ludzie(inne socjotypy niż ja) mieli znacznie lepsze pod względem jakości relacje z tymi ESTpami niż ja sam.

Yellowstone
Socjotyp: ESE

Post autor: Yellowstone » sobota 12 wrz 2009, 16:41

Z całym uwielbieniem dla duali - kiedy jesteśmy sam na sam nie czuję się w pełni swobodnie. Nie rozmawiamy ze sobą tak dobrze jak np. na jakiejś imprezie, w grupie, gdzie stale coś się dzieje na około. Zdarzyło się niewiele razy, że przebywanie tylko w swoim towrzystwie było satysfakcjonujące.
A najlepsze relacje (nie w sensie socjonicznym) dotąd udawało mi się stworzyć z Iluzją.
A co do dualności ILE/SEI. SEI to nie jakieś lenie kanapowe, które muszą odciągać od eksperymentów, wyciszać. Ich samych to pobudza, bawi, intryguje. Uwielbiają to. Towarzyszą ILE w eksperymentach dodając do nich dokładnie to, czego im brakuje. A szalone pomysły robią bardziej realnymi, nie okrawając ich z szaleństwa i zabawy. Nie odciągają od nich - przerabiają w taki sposob, żeby nie były "z dupy wzięte", nie skreślają ich z góry uznając za absurdale. Właśnie tego potrzeba ILE - kompana w szaleństwach, który nie będzie negował jego abstrakcyjnych pomysłów.

Aleksandrowa
Socjotyp: SEE

Post autor: Aleksandrowa » sobota 07 lis 2009, 23:53

Apsnt pisze:O, wrociles, ciesze sie ;).

Dualizacja jest spoko. Socjonika jest okej. Generalnie to chyba niezla gratka dla ludzi ceniacych :ti: - bo wyjasnia dlaczego rzeczy funkcjonuja w ten sposob a nie inny... ;)

Niezla gratka dla ludzi ceniacych :ti: ? :10:

Ciekawe, co ja tu robie w takim razie :szok2:

Co do duali, ostatnio mam do czynienia z jednym. Dobrze mi sie z nim rozmawia. Ja potrafie pokazac mu optymistyczny wyraz swiata, a on potrafi zgasic moj chory entuzjazm prawie do zera. Fajnie nie ? :czekolada:

Moze kiedys sie przekonam do tego Czarnowidzimisieswiat, ale na razie mnie meczy... :???:

Awatar użytkownika
Czinok

Post autor: Czinok » niedziela 08 lis 2009, 13:06

Yellowstone pisze:Z całym uwielbieniem dla duali - kiedy jesteśmy sam na sam nie czuję się w pełni swobodnie. Nie rozmawiamy ze sobą tak dobrze jak np. na jakiejś imprezie, w grupie, gdzie stale coś się dzieje na około.
Miałem z Tobą tak samo. Ale ja się trochę dłużej oswajam z daną osobą. Przyznam, ze feoza z początku mnie trochę onieśmieliła. Ale tak podobno ma być na początku. :zielonylol:
Z kolei z kumplem ESE bardzo dobrze już się komunikuję.

Szura
Socjotyp: SEI
Poprzedni login: Szura

Post autor: Szura » niedziela 08 lis 2009, 13:32

Moze kiedys sie przekonam do tego Czarnowidzimisieswiat
Haha, "moje" ILI ma tak samo, tyle że aktualnie uważam, że to urocze i słodkie. ( __ :czekolada: __ )

Aleksandrowa

Post autor: Aleksandrowa » niedziela 08 lis 2009, 13:53

Szura pisze:
Moze kiedys sie przekonam do tego Czarnowidzimisieswiat
Haha, "moje" ILI ma tak samo, tyle że aktualnie uważam, że to urocze i słodkie. ( __ :czekolada: __ )
Schemat rozmowy z ILI :zielonylol:
Ja: Hmm....to moze zdarzenie x poprawi Ci humor?
ILI: Zdarzenie X tylko doprowadzi do..(wizje katastrof, wadliwych rozwiazan...:D)
Ja: Hm...to może zdarzenie y ?
ILI: Zauważ, że główną wadą zdarzenia y jest...a ponadto...
Ja(lekko już zirytowana): x, y Ci nie pasuje, to sobie zrob z !
ILI: Mowisz...z ? Ale to...w sumie... czy nie widzisz że....(krotki i konkretny monolog)
JA: yy....
ILI: Ale wiesz co, to z brzmi calkiem pozytywnie. Zrobmy razem zdarzenie z.

:zielonylol:

Na swoj sposob rzeczywiscie urocze. :)*

Przy okazji ucze sie tak bardzo nie napalac do pewnych spraw, dzialam nieco mniej chaotycznie dzieki temu..

* zwłaszcza jak zaczynamy od rozmowy o zdarzeniu A konczac na ź... :rotfl:

Aleksandrowa

Post autor: Aleksandrowa » niedziela 08 lis 2009, 16:14

Apsnt pisze:To do ż nigdy nie doszliscie? ;)

Az tak bardzo dobrze sie nie znamy, moze jakies 2 tygodnie ;)

czarodziejka
Socjotyp: LSI

Post autor: czarodziejka » poniedziałek 20 lut 2012, 23:30

Kiedy coś zaczyna się pieprzyć, SLE z naturalną dla siebie 'subtelnością' w sprawach uczuciowych, dosłownie wyciąga siłą z marudnego IEI informacje co się dzieje. Szybko rozwiewa wszelkie wątpliwości, wybija z głowy głupie pomysły, stawia IEI do pionu i po 15 minutach obydwoje nie pamiętają o minionym spięciu... I tak do następnego razu. Bo IEI wątpliwości na temat kondycji swojego związku potrafi mieć bardzo często, do tego stopnia że większość typów potrafi się tym szybko zmęczyć. Natomiast SLE zamiast się tym irytować czy chociaż przejmować, da dualowi "kopa w dupę", czasem go ewentualnie opieprzy że znowu jakieś głupoty wymyśla i obydwoje są zadowoleni. IEI to pozornie krucha i wrażliwa istota, ale lubi zdecydowanie działania. Zresztą, to co dla większości ludzi jest u IEI męczące, dla ich duala jest zaletą. SLE to uczuciowy laik, potrzebuje kogoś kto daje wystarczająco silne sygnały emocjonalne, żeby nawet taki muł potrafił je załapać (a to właśnie robi IEI).
myślę, że ten opis można przypisać ogólnie dla dualizacji bety st z betą nf.

Awatar użytkownika
Nana
Socjotyp: ESI
Poprzedni login: Nana

Post autor: Nana » piątek 03 sie 2012, 15:40

___
Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku.

tzlm
Socjotyp: LII
Poprzedni login: tzlm

Post autor: tzlm » sobota 04 sie 2012, 21:24

Nana pisze:Pewien czas kumpelstwa i fascynacji, obecnie związek z ESE.
Poka foty.

Awatar użytkownika
Nana

Post autor: Nana » sobota 04 sie 2012, 21:25

___

eszpe
Socjotyp: SLE

Post autor: eszpe » sobota 04 sie 2012, 21:26

Perspektywa jak najbardziej motywująca do wrzucenia, moim zdaniem.

tzlm
Socjotyp: LII
Poprzedni login: tzlm

Post autor: tzlm » sobota 04 sie 2012, 21:31

Nana pisze:Nie, bo dostanę po pupie :P
Szkoda ;) Szkoda też, że kiedyś usunęłaś mnie z Facebooka <lol>

Awatar użytkownika
Nana

Post autor: Nana » sobota 04 sie 2012, 21:37

___

Adam
Nowy użytkownik
Socjotyp: IEI

Post autor: Adam » wtorek 18 gru 2018, 09:23

mam. polecam )

ODPOWIEDZ