SLE+SLE

Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marco
β
Socjotyp: LSI

SLE+SLE

Post autor: Marco » środa 30 lip 2014, 08:52

Jak postrzegacie związek tożsamych socjotrybów, np. pary SLE? :czekolada:
(wiem, że to niefortunny przykład, ale powstrzymajcie się od stereotypów)

[hr][/hr]
Relacje pisze:Relacja Tożsamości – Partnerzy doskonale się rozumieją, ale ich wzajemne podejście nie wnosi do relacji nic nowego, a wręcz jeszcze bardziej uwidacznia wspólne mocne i słabe strony obu partnerów.

Awatar użytkownika
josei
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: juzia

Re: SLE+SLE

Post autor: josei » środa 30 lip 2014, 09:09

związek SLE ze SLE (czy SLE ze LSI nawet bardziej ale tutaj nie o tym) jestem w stanie sobie wyobrazić i nawet znam taką parę! wyglądają na szczęśliwych choć są to też osoby, które mają dość luźny styl życia, dużo pracują, często są z daleka od siebie i ta interakcja opiera się na celebrowaniu powrotów, ponownych spotkań, nie jest to takie rutynowe życie ze sobą pod jednym dachem przez x czasu, myślę że to też ma znaczenie jeśli chodzi o trwałość takiej relacji i podsycanie ognia; natomiast np. IEI + IEI to już mi jakoś zakrawa na takie szczeniackie relacje gdzie na siłę szuka się "bratniej duszy" do związku, a potem namnażają się rozczarowania (choć w sumie w każdym związku tak jest, duale też potrafią srogo rozczarować i nie są wcale gwarantem udanego związku), ciężko mi osobiście wyobrazić sobie związek z identicalem czy lustrzakiem, bo po prostu większość facetów IEI/EIE mi się nie podoba, bardzo szybko demaskuję ich słabe strony, a mocne na mnie wrażenia nie robią, podsumowując ciężko byłoby taką relację z drugim IEIem oprzeć na czymś więcej niż wzajemne zrozumienie i możliwe, że z tego zrodziłaby się jakaś więź natomiast jak utrzymać tą więź, jak sprawić żeby taki związek ewoluował tego nie wiem, ale ponoć istnieją ludzie szczęśliwi w związkach relacji tożsamości więc sądzę, że wszystko jest możliwe przy odpowiedniej osobie, podejściu i preferencjach
IEI :ni:
SpoilerShow
Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » środa 30 lip 2014, 09:19

Podejrzewam, że w przypadku poszczególnych par identicali będzie to wyglądać inaczej, np. jak w podtypach DCHN ;)
Podtypy DCNH pisze: 4.4. Relacje tożsamości
Jest ich cztery: HH, NN, CC i DD. Ta grupa relacji jest niejednorodna pod względem poziomu kompatybilności. Według tego kryterium można uszeregować relacje poczynając od najbardziej do najmniej korzystnej:
H \ / H, N / \ N, C / C, D | D.
  • Dwa podtypy H są połączone relacją dysjunkcji ( ;d ) \/ - wzajemnego szacunku i poszanowania swoich praw. Zgodność tych dwóch typów jest utracona tylko, gdy obydwoje pozostają pasywni.
  • Dwa podtypy N są połączone relacją koniunkcji /\ - mechanicznej sumy, obustronnego chłodu czasem na pograniczu obojętności. Zgodność może zostać zachowana, tylko jeśli obie strony włożą w to wysiłek.
  • Dwa podtypy C są związane relacją, którą język matematycznej logiki nazywa antykoniunkcją. (kreska Sheffera „/”) W praktyce przejawia się ona wzajemnym zainteresowaniem. Zgodność w tej relacji może być zagwarantowana tylko przy podziale sfer wpływu, tj. kiedy jeden jest aktywny, a drugi bierny lub obydwaj pozostają bierni.
  • Dwa podtypy D sa połączone relacją, która w logice matematycznej nazywa się antydysjunkcją (strzałka Pierce’a) - w praktyce oznacza brak szacunku dla siebie nawzajem, która wynika ze wzajemnej rywalizacji. Zgodność tej pary jest zachowana jedynie pod warunkiem, że partnerzy są pasywni.
Przyjmuje jako założenie najczęściej występujące podtypy funkcji programowej.
  • SLE+SLE = C / C (relacja dysjunkcji)
  • IEI+IEI = H \ / H (relacja koniunkcji)
  • EIE+EIE = D | D (relacja antydysjunkcji)
  • LSI+LSI = N / \ N (relacja antykoniunkcji)

Awatar użytkownika
josei

Post autor: josei » środa 30 lip 2014, 09:21

Marco pisze:Podejrzewam, że w przypadku poszczególnych par identicali będzie to wyglądać inaczej, np. jak w podtypach DCHN ;)
Podtypy DCNH pisze: 4.4. Relacje tożsamości
Jest ich cztery: HH, NN, CC i DD. Ta grupa relacji jest niejednorodna pod względem poziomu kompatybilności. Według tego kryterium można uszeregować relacje poczynając od najbardziej do najmniej korzystnej:
H \ / H, N / \ N, C / C, D | D.
  • Dwa podtypy H są połączone relacją dysjunkcji ( ;d ) \/ - wzajemnego szacunku i poszanowania swoich praw. Zgodność tych dwóch typów jest utracona tylko, gdy obydwoje pozostają pasywni.
  • Dwa podtypy N są połączone relacją koniunkcji /\ - mechanicznej sumy, obustronnego chłodu czasem na pograniczu obojętności. Zgodność może zostać zachowana, tylko jeśli obie strony włożą w to wysiłek.
  • Dwa podtypy C są związane relacją, którą język matematycznej logiki nazywa antykoniunkcją. (kreska Sheffera „/”) W praktyce przejawia się ona wzajemnym zainteresowaniem. Zgodność w tej relacji może być zagwarantowana tylko przy podziale sfer wpływu, tj. kiedy jeden jest aktywny, a drugi bierny lub obydwaj pozostają bierni.
  • Dwa podtypy D sa połączone relacją, która w logice matematycznej nazywa się antydysjunkcją (strzałka Pierce’a) - w praktyce oznacza brak szacunku dla siebie nawzajem, która wynika ze wzajemnej rywalizacji. Zgodność tej pary jest zachowana jedynie pod warunkiem, że partnerzy są pasywni.
Przyjmuje jako założenie najczęściej występujące podtypy funkcji programowej.
  • SLE+SLE = C / C (relacja dysjunkcji)
  • IEI+IEI = H \ / H (relacja koniunkcji)
  • EIE+EIE = D | D (relacja antydysjunkcji)
  • LSI+LSI = N / \ N (relacja antykoniunkcji)
:+1:
IEI :ni:
SpoilerShow
Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » środa 30 lip 2014, 09:42

Temat został zainspirowany obserwacją pewnej różnicy w relacjach ze względu na płeć.
Relacja Dysjunkcji pisze:W praktyce przejawia się ona wzajemnym zainteresowaniem. Zgodność w tej relacji może być zagwarantowana tylko przy podziale sfer wpływu, tj. kiedy jeden jest aktywny, a drugi bierny lub obydwaj pozostają bierni.
Zwykle kobiety i mężczyźni mają trochę inne cele, więc podział strefy wpływu przebiega nieco sprawniej.

Kendji

Post autor: Kendji » sobota 01 wrz 2018, 19:22

Z mojej perspektywy, wygląda dosyć idealnie

Awatar użytkownika
josei

Post autor: josei » wtorek 04 wrz 2018, 09:18

Kendji pisze:
sobota 01 wrz 2018, 19:22