SLI & IEE Talk

EII IEE LSE SLI
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marco
β
Socjotyp: LSI

SLI & IEE Talk

Post autor: Marco » środa 15 paź 2008, 20:56

SLI talk by wikisocjon.
IEE talk by wikisocjon.

Co wy na to? Osobiście średnio mi to pasuje.

Mały edit by Czekolada:
SLI talk pisze:Dwójka SLI razem ma skłonność do rozmawiania o tym, co robią w danej chwili, o rzeczach, których wiedzą jak wykonać i jak one ich imitują, o fizycznych stanach oraz szczegółach dotyczących ich zdrowia i stylu życia. Ton konwersacji jest zwykle nie wyróżniający się i poniekąd monotonny, przerywany wybuchami śmiechu.

Przykłady:
  • - "Po prostu nie mam dzisiaj energii ..."
    - "Dlaczego? Spałeś wystarczająco długo?"
    konwersacja zamienia się w dyskusję o czynnikach wywołujących zmęczenie, wliczając dietę, sen, przyjmowanie leków

- "Widziałeś mój tatuaż?"
    rozmowa zamienia się w dyskusję o tym, gdzie i jak tatuaże są wykonywane oraz o doświadczeniu ich zdobywania

- "Wczoraj zająłem się moim nowym __"
    - "Super"
    długa dyskusja o tym, jak używać tej rzeczy
IEE talk pisze:Razem IEE mają nierozłącznie skłonność do odpływania w dzielenie się: spostrzeżeniami zdobytymi dzięki ich osobistej historii, omawiania ich "życiowej drogi"; lekcjami, które odbyli, swoimi sukcesami i porażkami, niezwykłymi doświadczeniami, które zdobyli w międzyczasie, planami na przyszłość oraz tym, kim chcieli by być w przyszłości.

Kilka pospolitych zwrotów:
  • * "Przez całe życie czyniłem ..."
    * "Czego się nauczyłeś? Czy Ci się to podobało?"
    * "Jedna z rzeczy, których się nauczyłem to ..."
    * "Kiedyś myślałem, że ..., ale teraz zdałem sobie sprawę, że ..."
    * "To przypomina mi o pewnym moim doświadczeniu ..."
IEE rozmawiają o swoich planach, sposobie życia, zarabianiu pieniędzy, relacjach oraz — w szczególności bardziej — o swoich idealnych planach, idealnym stylu życia, idealnych drogach do zarabiania pieniędzy i idealnych relacjach.

Awatar użytkownika
NoMatter
δ
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: nm
Kontakt:

Re: SLI & IEE Talk

Post autor: NoMatter » środa 15 paź 2008, 22:23

To są rozmowy SLI z SLI, IEE z IEE. Wiesz o tym, prawda? :P
Pre-apocalyptic open-world survival horror.

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » środa 15 paź 2008, 22:32

Ok, to teraz już wiem. :D Czyli jak spotkam identicala to rozmowa skupi się na takich pierdołach? :lol:

Awatar użytkownika
NoMatter
δ
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: nm
Kontakt:

Post autor: NoMatter » środa 15 paź 2008, 22:45

Tak, i powieneś być tym żywo zainteresowany.
Pre-apocalyptic open-world survival horror.

Memory
Socjotyp: EIE
Poprzedni login: Memory

Post autor: Memory » środa 14 sty 2009, 21:31

Co za bzdury. :P
IEI talk pisze:Chcę umrzeć.
Gdzie moja dusza?
Gdzie moja brzytwa?
Jestem głodny.
Tak, zwykle gdy spotkam identicala, to jedyne co jesteśmy w stanie wydusić. :lol1:

Awatar użytkownika
Emjotka
Socjotyp: SLI
Poprzedni login: Emjotka

Post autor: Emjotka » środa 14 sty 2009, 23:24

Mała zmiana tematu...
Sam dół strony. Jak to nie jest rozmowa ENFp z ISTp, to ja jestem ENFjotem. xD
[center]~~
Wielkość każdego zawodu polega może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi: istnieje tylko jeden luksus prawdziwy - luksus związków ludzkich.
Pracując dla samych dóbr materialnych, budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypujący się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć.
~~[/center]

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » środa 14 sty 2009, 23:33

To ma 55minut, sprawdze czy jesteś ENFjotką innym razem :D

Awatar użytkownika
Emjotka

Post autor: Emjotka » środa 14 sty 2009, 23:51

[center]~~
Wielkość każdego zawodu polega może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi: istnieje tylko jeden luksus prawdziwy - luksus związków ludzkich.
Pracując dla samych dóbr materialnych, budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypujący się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć.
~~[/center]

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » czwartek 15 sty 2009, 00:01

Odniosłem wrażenie, że bardzo nie chcez zostać moją aktywatorka :D

Fenol

Post autor: Fenol » wtorek 11 sie 2009, 16:58

Błędne Koło pisze:http://once.filmweb.pl/

Czy oni nie są parą ISTp + ENFp?
dzięki yusti za tego posta! gdybyś go nie napisała w tym temacie, to pewnie bym się nie zainteresował filmem. A tak właśnie jestem po jego oglądnięciu.
Robi niesamowite wrażenie. Ścieżka dźwiękowa jest świetna - właśnie sobie ją ściągam by móc bezkarnie sobie posłuchać :happy: sama historia opowiedziana w filmie taka naturalna, prawdziwa. Bez zbędnego przekolorowania.

Co do samych głównych bohaterów, to na mnie wywarli bardzo pozytywne wrażenie. Nie odpowiem Ci jednak na Twoje pytanie, bo na razie nie jestem tu uważany za wytypowanego, a zapewne nie uniknąłbym porównań do swojego zachowania ;)

tak czy inaczej jeszcze raz wielkie dzięki. Dawno nie oglądałem tak ambitnego obrazu :happy:

Nawka
Poprzedni login: Raraszek
Kontakt:

Post autor: Nawka » piątek 14 sie 2009, 10:01

Ładna muzyka, ale ileż można... Bez tych muzycznych przerywników ten film by się kwalifikował do krótkometrażowych. ==
Oni są postaciami fikcyjnymi. Mają cechy IEE i SLI, ale mają też takie które temu przeczą.
IEE nie zaproponowałoby dziewczynie poznanej poprzedniego dnia, żeby się z nim przespała, a na wiadomość o posiadaniu męża nie odpowiedziałoby "kurwa mać!". SLI nie wyszłoby na ulicę w piżamie i szlafroku żeby kupić baterie, nie upierałoby się tak nachalnie jeżeli ktoś nie chciałby pozwolić użyć jakiejś swojej rzeczy i miałby po temu powód (chodzi o motor) i nie negocjowałoby z wydawcą/facetem ze studia, kiedy obok siedzi dual. (Albo mi przynajmniej się wydaje, że by tak nie zrobili...)
Z drugiej strony jest dużo sytuacji: IEE - mam pomysł SLI - zróbmy to!
W połowie posta zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie chodziło Ci, że on jest SLI, a ona IEE... ale to musiałoby być bardzo introwertyczne IEE i ekstrawertyczne SLI, w podstawowym znaczeniu introwersja/ekstrawersja.

Hydra

Post autor: Hydra » piątek 14 sie 2009, 11:07

Błędne Koło pisze:http://once.filmweb.pl/
Widziałam tylko trailer ... raczej filmu nie obejrzę. Ambitne dzieła ogladam tylko w kinie, gdzie nie mogę "przełączyć kanału" po 15 minutach oglądania życia ludzi z sąsiedztwa.
Nawka pisze:W połowie posta zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie chodziło Ci, że on jest SLI, a ona IEE... ale to musiałoby być bardzo introwertyczne IEE i ekstrawertyczne SLI, w podstawowym znaczeniu introwersja/ekstrawersja.
To akurat nie wydaje mi się aż tak bardzo nieprawdopodobne :D

Fenol

Post autor: Fenol » piątek 14 sie 2009, 12:07

Nawka pisze:Ładna muzyka, ale ileż można... Bez tych muzycznych przerywników ten film by się kwalifikował do krótkometrażowych. ==
Wprawdzie nie przepadam za filmami, gdzie główną rolę gra muzyka (zwykle jest skoczno-musicalowo-wesoła), ale w tym filmie trafiła w mój gust. A że słuchać muzyki lubię - tym przyjemniej mi się film oglądało. To akurat dla mnie było w tym filmie in plus.
Nawka pisze:W połowie posta zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie chodziło Ci, że on jest SLI, a ona IEE... ale to musiałoby być bardzo introwertyczne IEE i ekstrawertyczne SLI, w podstawowym znaczeniu introwersja/ekstrawersja.
Jakby to powiedzieć: właśnie do takiego rozwiązania bym się najbardziej przychylał po obejrzeniu filmu. Było mnóstwo scen, które mogłyby to potwierdzić. Introwersja/ekstrawersja mogły być w tym momencie nieco mylące, ale nie są niemożliwe nawet w świecie realnym, a nie zapominajmy, że:
Nawka pisze:Oni są postaciami fikcyjnymi. Mają cechy IEE i SLI, ale mają też takie które temu przeczą.

Deidre
Poprzedni login: Deidre

Post autor: Deidre » niedziela 17 sty 2010, 20:49

Szura
Socjotyp: SEI
Poprzedni login: Szura

Post autor: Szura » poniedziałek 18 sty 2010, 04:19

Są wspaniali. :D

Awatar użytkownika
Emjotka

Post autor: Emjotka » niedziela 20 cze 2010, 22:47

Wykład ze wstępu do językoznawstwa. Początek czerwca. Upał. W sali mniej niż 10 osób. Wszystkie poza dwoma patrzą z utęsknieniem przez okno. SLI-wykładowczyni i SLI-studentka radośnie rozprawiają na temat tego, jak w ogóle komunikacja między ludźmi jest możliwa (w kontekście tego, że każdy rozumie pojęcia inaczej), jak podział pracy wpłynął na używane słownictwo i jak "rozmawiają" trawy... W tle słychać ziewnięcia. :lol1:

Ktoś wrzuca "instrukcję" nowego sposobu logowania się na USOS. SLI-w komentuje, że dla niej to bardziej komplikuje sprawę niż wyjaśnia. SLI-s porywa się z motyką na słońce i próbuje przetłumaczyć instrukcję na polski. Dodaje też swój komentarz na temat jej jakości. SLI-w rozradowana pisze, że wpadł jej do głowy pomysł wykorzystania tekstów tworzonych przed administrację UJ na zajęciach z komunikacji bądź pragmatyki przekładu. Obustronne zniesmaczenie faktem zamieszczania komunikatu z marca w czerwcu.

Tak poza tym rzeczone SLI jest chyba jedyną osobą rozumiejącą do końca, dlaczego umieram ze względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego. ;)

Identicale... :tuli:
[center]~~
~~[/center]

ODPOWIEDZ