Co te SLI?

EII IEE LSE SLI
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Kendji

Co te SLI?

Post autor: Kendji » wtorek 03 lip 2018, 22:49

Dlaczego SLI zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm: albo zamiast miło jakbyś mnie odwiedził mówi przyjedź bo mam dla ciebie to to i to i jeszcze zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik
Socjotyp: ILI

Re: Co te SLI?

Post autor: NeiWeim » środa 04 lip 2018, 01:11

Może poprostu nie chce pokazać po sobie tęsknoty? -,-
Im więcej samobójców tym mniej samobójców.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » środa 04 lip 2018, 11:27

Bo delta nie wierzy w słowa tylko w czyny.

Awatar użytkownika
Eol
Socjotyp: LII

Post autor: Eol » środa 04 lip 2018, 21:03

Ja też tak robię, a nie jestem SLI :D
Kendji pisze:
wtorek 03 lip 2018, 22:49
zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|
To pytanie ma dwa znaczenia. Pierwsze to jak idą postępy w tym co robisz, a drugie to informacja - "myślę o tobie". To drugie jest ważniejsze, mimo iż ukryte :P
Kendji pisze:
zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm:
Ja tu widzę wpływ Ne na takie podejście. Zabawa znaczeniami, ukrywanie jednego za słowami pozornie o czymś innym jest po prostu fajne :D

Awatar użytkownika
pawelx

Post autor: pawelx » piątek 06 lip 2018, 10:18

Myślę, że każdy typ jest skłonny do takiego zachowania, które świadczy że dana osoba chce ukryć/Nie pokazywać bezpośrednio swojego zainteresowania drugą osobą.

Awatar użytkownika
Helenka
Socjotyp: SEI

Post autor: Helenka » sobota 07 lip 2018, 16:34

Eol pisze:
środa 04 lip 2018, 21:03
Ja też tak robię, a nie jestem SLI :D
Kendji pisze:
zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|
To pytanie ma dwa znaczenia. Pierwsze to jak idą postępy w tym co robisz, a drugie to informacja - "myślę o tobie". To drugie jest ważniejsze, mimo iż ukryte :P
To drugie pytanie jest fajniejsze : 3 "Co słychać?" można zapytać każdego, przyjaciółkę, sąsiada, panią w sklepie. A już żeby zapytać "jak tam Twój francuski?", to trzeba przechować w głowie szczegółowy fakt o danej osobie, co może wskazywać na to, że jest dosyć ważna dla pytającego. :hm: U mnie tak to wygląda właśnie - im bardziej kogoś znam i lubię, tym bardziej szczegółowe pytania zadaje.
Kendji pisze:
zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm:
Ja tu widzę wpływ Ne na takie podejście. Zabawa znaczeniami, ukrywanie jednego za słowami pozornie o czymś innym jest po prostu fajne :D
[/quote]

A znowu pytania w takim stylu od razu mi podnoszą ciśnienie. Nie znoszę. "To co miałam nie jechać z powodu kota?!", "Trzeba było powiedzieć, to bym zorganizowała kogoś do spacerów..." Potraktowałabym to jak wyrzuty, że czegoś nie zaplanowałam, nie dopilnowałam, a nie jako wyraz tęsknoty. :szok2:
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
Wanderer
Socjotyp: SEI

Post autor: Wanderer » sobota 07 lip 2018, 23:03

Hm, no ja bym napisał "no a co, Ty nie możesz z nim wyjść?". Ogólnie SLI mam wrażenie pisze jak ma rzeczywiście jakąś sposobność. Jednak ja w odróżnieniu od helenki nie reagowałbym tak żywiołowo, tylko poza taką odpowiedzią napisał " a tak w ogóle to co tam?". Zwykle tak robię jak ktoś już napisze xD.
Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Nyks

Post autor: Nyks » niedziela 12 sie 2018, 02:08

Taaak, dokładnie to samo jakiś czas temu zaobserwowałam. SLI nie skomplementuje wprost, tylko powie że np. zmieniłaś fryzurę lub że cię prawie nie poznał, albo nie powie że przykro mu że nie mogliście ostatnio porozmawiać, tylko że "w środę mu tylko mignąłeś przez chwilę". Ne-ego odczytując to nie ma problemu, a wręcz ma zabawę (jak już ktoś napisał) z wyłapywaniem tego, o czym SLI daje subtelnie do zrozumienia. To raz, a dwa że SLI preferując Te ponad Fe, stara się by wszystko co robi miało logiczne uzasadnienie, więc jeśli chce okazać wobec kogoś pozytywne uczucia znajduje sobie racjonalne powody, choćby najbardziej błahe, służące podtrzymaniu więzi. Szczególnie kiedy nie jest pewny nastawienia drugiej strony. To od ciebie zależy czy wyłapiesz między wierszami - jak nie to twoja strata, a on nie musi się wstydzić, przynajmniej nie wydał się śmieszny ze swoim zaangażowaniem. Często też będzie zagajać rozmowę na jakiś temat związany z planowaniem czasu; wyjazdy, wydarzenia, terminy (Ni w roli) by potem przejść do omawiania bardziej osobistych spraw.

Sama początkowo reagowałam podobnie ("No a co, ty nie możesz wyjść?" :lol1: ) i kilka prób mi zajęło załapanie, że dla SLI kotek to sprawa drugorzędna, zaledwie pretekst do kontaktu, w takich momentach nie ma najmniejszego zamiaru robić poważnych wyrzutów ani wszczynać dochodzenia nad tym kto powinien się zajmować kotkiem.

ODPOWIEDZ