• Administrator

Co te SLI?

EII IEE LSE SLI
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kendji
Socjotyp: IEI

Co te SLI?

Post autor: Kendji » wtorek 03 lip 2018, 22:49

Dlaczego SLI zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm: albo zamiast miło jakbyś mnie odwiedził mówi przyjedź bo mam dla ciebie to to i to i jeszcze zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik
Socjotyp: ILI

Re: Co te SLI?

Post autor: NeiWeim » środa 04 lip 2018, 01:11

Może poprostu nie chce pokazać po sobie tęsknoty? -,-
Im więcej samobójców tym mniej samobójców.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » środa 04 lip 2018, 11:27

Bo delta nie wierzy w słowa tylko w czyny.

Awatar użytkownika
Eol
Socjotyp: LII

Post autor: Eol » środa 04 lip 2018, 21:03

Ja też tak robię, a nie jestem SLI :D
Kendji pisze:
wtorek 03 lip 2018, 22:49
zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|
To pytanie ma dwa znaczenia. Pierwsze to jak idą postępy w tym co robisz, a drugie to informacja - "myślę o tobie". To drugie jest ważniejsze, mimo iż ukryte :P
Kendji pisze:
zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm:
Ja tu widzę wpływ Ne na takie podejście. Zabawa znaczeniami, ukrywanie jednego za słowami pozornie o czymś innym jest po prostu fajne :D

Awatar użytkownika
pawelx

Post autor: pawelx » piątek 06 lip 2018, 10:18

Myślę, że każdy typ jest skłonny do takiego zachowania, które świadczy że dana osoba chce ukryć/Nie pokazywać bezpośrednio swojego zainteresowania drugą osobą.

Awatar użytkownika
Helenka
Socjotyp: SEI

Post autor: Helenka » sobota 07 lip 2018, 16:34

Eol pisze:
środa 04 lip 2018, 21:03
Ja też tak robię, a nie jestem SLI :D
Kendji pisze:
zamiast "Co u ciebie słychać" pyta jak tam np. twój francuski :|
To pytanie ma dwa znaczenia. Pierwsze to jak idą postępy w tym co robisz, a drugie to informacja - "myślę o tobie". To drugie jest ważniejsze, mimo iż ukryte :P
To drugie pytanie jest fajniejsze : 3 "Co słychać?" można zapytać każdego, przyjaciółkę, sąsiada, panią w sklepie. A już żeby zapytać "jak tam Twój francuski?", to trzeba przechować w głowie szczegółowy fakt o danej osobie, co może wskazywać na to, że jest dosyć ważna dla pytającego. :hm: U mnie tak to wygląda właśnie - im bardziej kogoś znam i lubię, tym bardziej szczegółowe pytania zadaje.
Kendji pisze:
zamiast powiedzieć, że tęskni woli narzekać w stylu "wyjechałeś i nie ma kto np. z kotkiem na spacer chodzić" :hm:
Ja tu widzę wpływ Ne na takie podejście. Zabawa znaczeniami, ukrywanie jednego za słowami pozornie o czymś innym jest po prostu fajne :D
[/quote]

A znowu pytania w takim stylu od razu mi podnoszą ciśnienie. Nie znoszę. "To co miałam nie jechać z powodu kota?!", "Trzeba było powiedzieć, to bym zorganizowała kogoś do spacerów..." Potraktowałabym to jak wyrzuty, że czegoś nie zaplanowałam, nie dopilnowałam, a nie jako wyraz tęsknoty. :szok2:
SEI-zależy-kiedy

Awatar użytkownika
Wanderer
Socjotyp: SEI

Post autor: Wanderer » sobota 07 lip 2018, 23:03

Hm, no ja bym napisał "no a co, Ty nie możesz z nim wyjść?". Ogólnie SLI mam wrażenie pisze jak ma rzeczywiście jakąś sposobność. Jednak ja w odróżnieniu od helenki nie reagowałbym tak żywiołowo, tylko poza taką odpowiedzią napisał " a tak w ogóle to co tam?". Zwykle tak robię jak ktoś już napisze xD.
Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

ODPOWIEDZ