Dlaczego Beta potrzebuje dramatu?

EIE IEI LSI SLE
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
czarodziejka
Socjotyp: LSI

Dlaczego Beta potrzebuje dramatu?

Post autor: czarodziejka » sobota 30 cze 2018, 18:13

Dlaczego tak jest nie wiem, ale kiedy jest zbyt i za długo: spokojnie, słodko, poprawnie, normalnie, za mało emocji....
to nie jest dobrze... i trzeba wywołać dramę, wzburzyć wodę, wywrócić stoły i krzyknąć, żeby coś się działo, bo nie może być tak, żeby nie było.

:plz7: :rage: :boxxy: :plz4:

no i jak żyć z betąąą, jak być betąąąą, no jak! macie też tak?

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik
Socjotyp: ILI

Re: Dlaczego Beta potrzebuje dramatu?

Post autor: NeiWeim » sobota 30 cze 2018, 18:19

Może większość bet, które znasz ma chad. Większość bet które ja znam tak nie ma, może dlatego że wszędzie są wokół dramy a ja ich nie zauważam po prostu...

Najlepiej nie być betą poprostu. :v
Im więcej samobójców tym mniej samobójców.

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » sobota 30 cze 2018, 18:22

Jak to wszędzie dramy?

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » sobota 30 cze 2018, 18:59

NeiWeim pisze:
sobota 30 cze 2018, 18:19
To by było za piękne. Jak masz gdzieś w pobliżu betę to już jesteś betą (w mniemaniu bety, a twoje mniemanie bety nie obchodzi). Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. :???:

Kendji

Post autor: Kendji » sobota 30 cze 2018, 19:37

Dramat to ważna sfera życia bety. Wtedy emocje dominują i nie jest zbyt nudno, włącza się myślenie, chęć zmiany. Sam dramat nie jest o tyle ważny co wnioski zaczerpnięte z niego 😂 po prostu lepiej jak dzieje się cokolwiek niż jak nic się nie dzieje

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » sobota 30 cze 2018, 19:38

Tomasz Hajto pisze:
sobota 30 cze 2018, 18:59
Jak masz gdzieś w pobliżu betę to już jesteś betą (w mniemaniu bety, a twoje mniemanie bety nie obchodzi)
gówno prawda. nikt nie staje się betą w mniemaniu bety.
Kendji pisze:
sobota 30 cze 2018, 19:37
Dramat to ważna sfera życia bety. Wtedy emocje dominują i nie jest zbyt nudno, włącza się myślenie, chęć zmiany. Sam dramat nie jest o tyle ważny co wnioski zaczerpnięte z niego 😂 po prostu lepiej jak dzieje się cokolwiek niż jak nic się nie dzieje

Dokładnie tak :D

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik

Post autor: NeiWeim » sobota 30 cze 2018, 21:14

Tomasz Hajto pisze:
NeiWeim pisze:
sobota 30 cze 2018, 18:19
To by było za piękne. Jak masz gdzieś w pobliżu betę to już jesteś betą (w mniemaniu bety, a twoje mniemanie bety nie obchodzi). Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. :???:
Na szczęście albo na nieszczęście większość znajomej mi bety mnie nie lubi. Albo nie wie jeszcze, że mnie nie lubi...

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » niedziela 01 lip 2018, 00:05

czarodziejka pisze:
sobota 30 cze 2018, 19:38
Tomasz Hajto pisze:
Jak masz gdzieś w pobliżu betę to już jesteś betą (w mniemaniu bety, a twoje mniemanie bety nie obchodzi)
gówno prawda. nikt nie staje się betą w mniemaniu bety.

Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli, że beta uprawia swoje betowe dramaty i inne bez względu na to czy wokół jest beta czy nie. Czy to lubisz czy nie. Jeżeli nie lubisz to nie bety problem bo i tak nie bardzo ją to obchodzi. Podsumowując - beta jest betą wszędzie, nawet wśród delty. I nie zmieni się tylko dlatego, że ją o to poprosisz. Więc żyjąc obok bety musisz siłą rzeczy znosić betowe dramaty - nie bycie betą nic tu nie pomoże (zostajesz wciągnięty do bety wbrew swojej woli).

Przy okazji wytłumacz mi jak to jest, że jak beta robi dramaty/czepia się to jest ok, jest to tylko asertywność i wyrażanie swojego zdania. A kiedy ktoś czepia się/robi dramat becie to jest już obraza majestatu i wojna?
Na szczęście albo na nieszczęście większość znajomej mi bety mnie nie lubi. Albo nie wie jeszcze, że mnie nie lubi...
Przez chwilę pomyślałem, że to szczęście. Ale potem sobie uświadomiłem, że przecież jeżeli beta Cię nie lubi to nie masz od niej spokoju - jest jeszcze gorzej...

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » niedziela 01 lip 2018, 00:08

Tomasz Hajto pisze:
niedziela 01 lip 2018, 00:05
Przy okazji wytłumacz mi jak to jest, że jak beta robi dramaty/czepia się to jest ok, jest to tylko asertywność i wyrażanie swojego zdania. A kiedy ktoś czepia się/robi dramat becie to jest już obraza majestatu i wojna?
Widocznie forma / sposób przekazu / czas/ miejsce/ okoliczności - nie są odpowiednie dla bety.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » niedziela 01 lip 2018, 00:10

czarodziejka pisze:
niedziela 01 lip 2018, 00:08
Tomasz Hajto pisze:
Widocznie forma / sposób przekazu / czas/ miejsce/ okoliczności - nie są odpowiednie dla bety.
No tak :) W drugą stronę zawsze jest odpowiednio przecież :)

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik

Post autor: NeiWeim » niedziela 01 lip 2018, 00:29

Przez chwilę pomyślałem, że to szczęście. Ale potem sobie uświadomiłem, że przecież jeżeli beta Cię nie lubi to nie masz od niej spokoju - jest jeszcze gorzej...
Otóż mam spokój od bety, czasem tylko jedno LSI narzeka, że niby nim manipuluję. XD
Może moje znajome beciaki zdają sobie sprawę, że ta "wojna" ze mną jest jak walka z wiatrakami...
Tomasz Hajto pisze:
niedziela 01 lip 2018, 00:10
czarodziejka pisze:
niedziela 01 lip 2018, 00:08
Tomasz Hajto pisze:
No tak :) W drugą stronę zawsze jest odpowiednio przecież :)
Hipokryzja hipokryzją hipokryzję pogania. :v

Kendji

Post autor: Kendji » niedziela 01 lip 2018, 12:41

Inne kwadry robią dramę o mało istotne rzeczy, zwłaszcza alfa SF. Słyszałem legendę o tym, że ktoś ośmielił się dotknąć wegetariańskich parówek SEI. Do dzisiaj go szukają :szok2:

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » niedziela 01 lip 2018, 13:16

Kendji pisze:
niedziela 01 lip 2018, 12:41
Inne kwadry robią dramę o mało istotne rzeczy, zwłaszcza alfa SF. Słyszałem legendę o tym, że ktoś ośmielił się dotknąć wegetariańskich parówek SEI. Do dzisiaj go szukają :szok2:
Z punktu widzenia innych kwadr mało istotne są rzeczy o które robi dramę beta (zamieszkaj z EIE to się przekonasz o co jeszcze można robić dramę). No ale mi nie chodziło o przyczyny bo każda kwadra ma swoje sacrum. Chodziło mi o reakcję na zwrócenie uwagi/krytykę. O podejście na zasadzie: "Beta Tobie może wszystko, Ty becie możesz nic"

Kendji

Post autor: Kendji » niedziela 01 lip 2018, 14:37

"Beta Tobie może wszystko, Ty becie możesz nic"
Szczerze mówiąc to prawda. Dlatego lepiej być betą niż nie być :D Zalety kwadry.

Awatar użytkownika
NeiWeim
Nowy użytkownik

Post autor: NeiWeim » niedziela 01 lip 2018, 15:08

Kendji pisze:
niedziela 01 lip 2018, 14:37
Szczerze mówiąc to prawda. Dlatego lepiej być betą niż nie być :D Zalety kwadry.
No ja się nie zgodzę, bo betę łatwo zranić raczej, więc samo tupane nóżką na to co sie dzieję wokół niej nie znaczy, że jest w magiczny sposób nietykalna... Możliwe, że wręcz przeciwnie i beta sama sobie robi krzywdę takim podejściem do różnych sytuacji/rzeczy.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » niedziela 01 lip 2018, 18:49

Kendji pisze:
niedziela 01 lip 2018, 14:37
Zalety. A potem: "Zabiję przypadkowych ludzi bo mnie nie lubio!!" "I to ich wina!!" :happy:

Awatar użytkownika
Eol
Socjotyp: LII

Post autor: Eol » wtorek 03 lip 2018, 01:08

Każda kwadra inaczej rozładowuje swoje emocje. Pewien wzór istnieje, choć czasami różne jednostki z niego trochę się wyłamują. Beta przynosi emocje do domu i tam je rozładowuje tak jakby potrzebowała takiego worka treningowego. Im więcej się nakręcą poza domem, tym więcej jest kłótni o pierdoły. Jak beciaki się pieklą, to najczęściej nie temat kłótni jest przyczyną. Prawdziwej przyczyny trzeba szukać wcześniej, zanim beciak do domu wrócił.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » wtorek 03 lip 2018, 21:04

Eol pisze:
wtorek 03 lip 2018, 01:08
Każda kwadra inaczej rozładowuje swoje emocje. Pewien wzór istnieje, choć czasami różne jednostki z niego trochę się wyłamują. Beta przynosi emocje do domu i tam je rozładowuje tak jakby potrzebowała takiego worka treningowego. Im więcej się nakręcą poza domem, tym więcej jest kłótni o pierdoły. Jak beciaki się pieklą, to najczęściej nie temat kłótni jest przyczyną. Prawdziwej przyczyny trzeba szukać wcześniej, zanim beciak do domu wrócił.
To niestety prawda. Ale nie jedyna przyczyna. Czasem robią to po prostu z nudów. Im więcej wolnego czasu tym większe prawdopodobieństwo dramy.

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » wtorek 03 lip 2018, 21:14

.. z braku wrażeń...deficytu emocji.. pobudzenia

ODPOWIEDZ