SKRAJNOŚĆ, ZMIENNOŚĆ, NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ BETY NF

EIE IEI LSI SLE

Moderator: Moderator Merytoryczny

Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
czarodziejka
Socjotyp: LSI

SKRAJNOŚĆ, ZMIENNOŚĆ, NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ BETY NF

Post autor: czarodziejka » środa 11 paź 2017, 09:48

Ich seksualność jest nieprzewidywalna i często nie podyktowana dotychczasowym zachowaniem (?). W jednym momencie mogą być oryginalni, pełni seksualnego zapału, w innym czasie będą chłodni, wyniośli i nie stali w uczuciach. Ich emocje zazwyczaj są przeciwstawne. Skłonni do zazdrości i nieufności, co sprawia, że gromadzą w sobie negatywnych emocji, które znajdują ujście w kłótniach i konfliktach. Potrzebują partnera umiarkowanie emocjonalnego, umiejącego podejmować inicjatywy i utrzymywać zaufanie
Jednocześnie, bywa czasem bardzo kapryśny i często nieprzewidywalny w swoim zachowaniu. Miłość u przedstawiciela tego typu przechodzi w sposób bardzo burzliwy często mając nieszczęśliwy finał, jeśli tylko nie uda mu się spotkać partnera, który będzie w stanie poskromić sprzeczny charakter, zrównoważyć jego uczucia i utrzymywać go z dala od ekstremalnych środków w jego oświadczeniach i działaniach.
Pytanie do bety NF, jak sobie z wami radzić w tej kwestii? Czego oczekujecie i czego wam potrzeba, by móc to ogarnąć?

czarodziejka

Re: SKRAJNOŚĆ, ZMIENNOŚĆ, NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ BETY NF

Post autor: czarodziejka » środa 11 paź 2017, 21:46

:typerhappy: Piszcieeeeeee

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Socjotyp: ILE
Poprzedni login: KiermaszKości

Post autor: Osteoporoza » środa 11 paź 2017, 21:49

Nie chcesz opinii innych ludzi na ten temat?
In the street of the blind, the one eyed man is called the Guiding Light

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » środa 11 paź 2017, 21:56

Chcę :) oczywiście

Awatar użytkownika
Osteoporoza

Post autor: Osteoporoza » środa 11 paź 2017, 23:09

Jak dla mnie to potrzebują takich którzy będą sobą przy nich, szczególnie bety ST, bo ukróci zbędne wątpliwości.
Miałem się rozpisać ale ostatecznie do tego się to sprowadza. Autentyczność - wyrażanie siebie w sposób nieprzekłamany.

Swoją drogą jest w tym założeniu o ogólnym zastosowaniu autentyczności pewne, jeszcze jedno założenie - że autentyczność jest dobra. Tak uważam, że jeśli umiesz faktycznie wyrazić siebie to będzie profitowało.

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » czwartek 12 paź 2017, 00:22

Bycie sobą? hm... czy to chodzi o bycie szczerym, dosadnym, bezpośrednim? mówienie co się podoba, co nie? O to chodzi? Jak ta autentyczność miałaby pomóc w tej skrajności i zmienności EIE. Beta ST nie lubi niepewności i niestałości i dąży do jak najszybszego wyjaśnienia sytuacji, relacji i wyciągnięcia jasnych informacji.

Awatar użytkownika
josei
Socjotyp: IEI
Poprzedni login: juzia

Post autor: josei » czwartek 12 paź 2017, 16:44

czarodziejka pisze:
środa 11 paź 2017, 09:48
Czego oczekujecie i czego wam potrzeba, by móc to ogarnąć?
stabilności, jasnych sygnałów od partnera
IEI :ni:
SpoilerShow
Obrazek

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » czwartek 12 paź 2017, 17:12

josei pisze:
czwartek 12 paź 2017, 16:44
czarodziejka pisze:
środa 11 paź 2017, 09:48
Czego oczekujecie i czego wam potrzeba, by móc to ogarnąć?
stabilności, jasnych sygnałów od partnera
To ciekawe, bo właśnie ostatnio usłyszałam od EIE, że moje sygnały nie są jednoznaczne i jasne dla niego, że to mi tylko mi się tak wydaje, że są oczywiste.... Ale jak daję dobitne wg mnie sygnały zainteresowania itp. to i tak to nic nie zmienia.

Awatar użytkownika
carlos
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Post autor: carlos » czwartek 12 paź 2017, 21:17

Z tego co widzę to jasne sygnały upewniają EIE. Oni są często zmartwieni swoim zdrowiem, często walczą aby utrzymać je w dobrej formie, ale nic z tego nie wychodzi. To się przenosi na ich całą fizyczność i prawdopodobnie jest źródłem niepewności i kompleksu. Poza tym są czuli na zmiany w świecie (dynamicy), mogą się strasznie martwić w jednej chwili, kiedy dzieją się rzeczy negatywne, a nagle być pełni optymizmu, kiedy pokaże się jakaś pozytywna zmiana. A agresor ma to gdzieś, i tak będzie pokazywał zdecydowany fizyczny popęd do swojej ofiary, pomimo jej niepewności sensorycznej. Dodatkowo, jako statyk, będzie zwracał uwagę na rzeczy słabo zmienne, które są ostoją w dynamicznym świecie huśtawek.

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » czwartek 12 paź 2017, 21:24

carlos pisze:
czwartek 12 paź 2017, 21:17
Z tego co widzę to jasne sygnały upewniają EIE. Oni są często zmartwieni swoim zdrowiem, często walczą aby utrzymać je w dobrej formie, ale nic z tego nie wychodzi. To się przenosi na ich całą fizyczność i prawdopodobnie jest źródłem niepewności i kompleksu.
oj tak, oj tak....
A agresor ma to gdzieś, i tak będzie pokazywał zdecydowany fizyczny popęd do swojej ofiary, pomimo jej niepewności sensorycznej.
haha no dokładnie :P

Awatar użytkownika
Osteoporoza

Post autor: Osteoporoza » czwartek 12 paź 2017, 22:45

Zawsze może konkretnym przypadkom być potrzebna terapia.

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » piątek 13 paź 2017, 12:34

Z tego co widzę to jasne sygnały upewniają EIE. Oni są często zmartwieni swoim zdrowiem, często walczą aby utrzymać je w dobrej formie, ale nic z tego nie wychodzi. To się przenosi na ich całą fizyczność i prawdopodobnie jest źródłem niepewności i kompleksu.
oj nie, oj nie...

Większość EIE które znam mają totalnie wywalone na swój stan zdrowia, nie robią zupełnie nic żeby go poprawić (ewentualnie mówią, że robią - nie robiąc nic lub wymyślają jakieś głupie usprawiedliwienia dla tego stanu). I nie wyglądają na osoby, które mają kompleksy na tym punkcie, wręcz patrzą z pogardą na tych, których w ogóle aspekty z zakresu Si interesują.

Awatar użytkownika
malna
Socjotyp: EII
Poprzedni login: malna

Post autor: malna » piątek 13 paź 2017, 14:33

Tomasz Hajto pisze:
piątek 13 paź 2017, 12:34
Większość EIE które znam mają totalnie wywalone na swój stan zdrowia, nie robią zupełnie nic żeby go poprawić (ewentualnie mówią, że robią - nie robiąc nic lub wymyślają jakieś głupie usprawiedliwienia dla tego stanu). I nie wyglądają na osoby, które mają kompleksy na tym punkcie, wręcz patrzą z pogardą na tych, których w ogóle aspekty z zakresu Si interesują.
Potwierdzam. A jak już coś poważnie się dzieje nie tak, to wina lekarzy.
EII Ne

a lot of hope in one man tent

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » piątek 13 paź 2017, 15:17

Dobra kij ze zdrowiem, wróćmy do tematu

Tomasz Hajto

Post autor: Tomasz Hajto » piątek 13 paź 2017, 15:17

Znam też takie EIE, które przez jakieś 2 miesiące w roku jest na zwolnieniu lekarskim. I kompletnie nie ma kompleksów by co chwilę chodzić do tego samego lekarza po zwolnienie z powodu przeziębienia. No bo co? Jak jest chore to mu się należy zwolnienie, a lekarz jest od tego, żeby je dać. Jest też od tego żeby leczyć. A EIE jest od tego, żeby takie przyziemne sprawy w ogóle nie zaprzątały mu głowy.

Czytając słowo kompleksy - rozumiem przez to coś, czego człowiek się wstydzi, ukrywa. EIE się co najwyżej z tego śmieje albo wyzywa od chamów wszystkich którzy śmieją mu zwrócić uwagę. "Nie macie szacunku dla chorej osoby!!"

Powiedziałbym, że dużo prędzej delta NF mogłaby mieć kompleksy z tego powodu. Z racji cenionego Si i Te uważają, że wszystko zależy od nich (jak dbasz tak masz) i strasznie się starają by robić wszystko poprawnie (choć robią to po cichu i tego nie ujawniają bo boją się negatywnej oceny). Dlatego każda choroba i wizyta u lekarza może być dla nich bardzo problematyczna. Bo się wewnętrznie obwiniają za ten stan.

Awatar użytkownika
mrnoname
Socjotyp: EIE

Post autor: mrnoname » wtorek 17 paź 2017, 21:23

Co do lekarzy to ja tam lubię chodzić serio (dopóki nie wydaje na to hajsów) :D Generalnie wiem, że jestem mało świadomy fizycznie tzn. nie wiem czy zdawałem sobie kiedyś o tym sprawę, ale teraz już wiem i każdy kto mnie zna dłużej niż chwile to widzi.

Co do początkowych cytatów w tym temacie to tak.. EIE są bardzo rozchwiane emocjonalnie i nieufane. Myślę, że najlepszym lekarstwem na to jest beta ST i tyle, jeśli beta ST będzie taka jaka jest tj. zdecydowana, nie bawiąca się w jakieś gierki, pewna swego to wszystko będzie ok. Z czasem LSI/SLE nauczy się obchodzić z takim osobnikiem wbrew pozorom to zachowanie bety NF podlega pewnym schematom, na początku pewnie dużo kłótni jednak z czasem beta ST znajduję sposób aby ogarnąć rozchwianego NF-a. LIFE TIP: Nigdy nie odpuszczaj becie NF kiedy zauważysz jakiekolwiek wątpliwości i wachania u niego/niej bo w tej chorej głowie może się urodzić wszystko. Wszystko trzeba wyjaśnić, rozwiać każdą wątpliwość + przytulić :D

ODPOWIEDZ