Kwadra Delta (Wikisocion)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 2696
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 12:04
Socjotyp: LII
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kwadra Delta (Wikisocion)

Post autor: kamilri » czwartek 28 sie 2008, 23:47

Kwadra Delta

Przytłumione elementy

:fe: w bloku z :ni:

- Delta rzadko pokazuje swoje głębokie pasje i wizje, woląc za to mówić w bardziej neutralnych warunkach o tym co chcą zrobić i dlaczego.
- Delta odrzuca dramatyzm i wpływ emocjonalny, na korzyść krzywego humoru i niedopowiedzeń.
- Delta nie skłania się do formowania bądź utrzymania grup opartych o zabawę, emocjonalną interakcję, ale traktuje poważnie tylko te, które wykonują wspólnie produktywne lub wypoczynkowe działania.
- Delta nie lubi poetyckich słów kiedy opisuje swój stan wewnętrzny, ale mówi prosto o tym co czuje bądź odczuwa cieleśnie.

:se: w bloku z :ti:

- Delta nie czuje się najlepiej w sytuacjach pod wysokim naciskiem, gdzie jest zmuszana do robienia czegoś, przeciwstawia się groźnym przeciwnikom, lub przestrzega rygorystycznej dyscypliny, ale wynosi się szybko i rozgląda się za bardziej pokojowym i przyjaznym środowiskiem.
- Delta skupia się na dbałości i praktyczności, raczej niż na ideologicznych przekonaniach i agresywnym przywództwie, jako środku do osiągnięcia sukcesu.


Tłumaczenie: kamilri
Źródło: http://www.wikisocion.org/en/index.php? ... lta_Quadra
Ostatnio zmieniony piątek 29 sie 2008, 00:25 przez kamilri, łącznie zmieniany 1 raz.
Socjonike tworzą nie abstrakcyjne podziały i modele, ale ich nałożenie na prywatne doświadczenie. Bo niezależnie od tego jak bardzo te podziały i modele odzwierciedlają rzeczywistość, to porządkują one owe doświadczenia.

ODPOWIEDZ