LSE (Gulenko)

Zablokowany
Czekolada
Posty: 1403
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 12:49
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: Czekolada

LSE (Gulenko)

Post autor: Czekolada » czwartek 06 lis 2008, 13:19

Administrator (Stirlitz, ESTj)

1. P — logika biznesowa

Uparty człowiek. Pracuś. Pracuje tyle godzin na dobę, ile wymaga sprawa, którą się zajmuje. Wojownik o jakość, pewność i wydajność pracy. Zawsze szuka śmiałej, niestandardowej technologicznej drogi. Ma skłonność do racjonalizatorskiej działalności. Dbały i oszczędny gospodarz. Przewiduje, jak najlepiej zadysponować rzeczami albo produktami. Robi zapasy. Umiejętnie eksploatuje technikę. Posiada wyjątkowo praktyczną mentalność. Wszystko ocenia z punktu widzenia racjonalności i przydatności. Uczy ludzi, jak żyć z głową, nie trwonić niepotrzebnie swoich zdolności.

2. S — sensoryka odczuć

Bardzo troskliwy człowiek. Zapewnia swoim bliskim dostatek i komfortowe warunki życia. Pomaga ludziom nie słowem, lecz działaniem. Odpoczywa tak gruntownie, jak i pracuje. Lubi świąteczne spacery, obfite pożywienie, przygotowuje smaczne jedzenie. Z radością robi prezenty, wręcza niespodzianki. Ciężko znosi dolegliwości i chorobę. Innych leczy chętniej, aniżeli samego siebie. Poważnie ustala przyczyny złego samopoczucia. Wygląda schludnie, nosi porządne rzeczy. Nowości nigdy nie założy od razu — strzeże jej do odpowiedniej okazji. Woli surowy służbowy albo klasyczny styl odzieży. Szczególną uwagę poświęca czystości obuwia.

3. E — etyka emocji

W kontakcie z ludźmi pragnie przejawiać życzliwość i humor. Ukazuje uprzejmość, pozytywne emocje. Bardzo gorączkuje się podczas sporu. Kiedy ogarniają go emocje, nie wysłuchuje cudzej opinii, uparcie stawia na swoim. Nigdy nie przyznaje, że postąpił niesłusznie. Jednak jeśli oponent jest powściągliwy i nie poddaje się jego naciskowi, staje się uważny i zapobiegawczy. Umie wysiłkiem woli poskromić swoje emocjonalne napięcie. Bardzo nie lubi, kiedy wtrącają się do jego spraw, zmuszają do przerobienia jego pracy. W takich chwilach może rozszaleć się, rzucać przedmiotami, szorstko się obrócić i pójść.

4. T — intuicja czasu

Stosunek innych do niego określa po umiejętności dotrzymywania słowa, w porę uprzedzania o swoich zamiarach, przychodzenia dokładnie na wyznaczony termin. Ceni tych, którzy nie żałują dla niego czasu. Do wszystkiego przygotowuje się zawczasu. Gwałtowne, bez uprzedzenia zmiany planów wyprowadzają go z równowagi. nie lubi odpowiadać na pytania: "co będzie jutro?", "kiedy ty to zrobisz?" itp. Bardzo potrzebuje gwarantowanej przyszłości, przewidywalności wydarzeń. Nie lubi radykalnych, drastycznych zmian obieranej drogi. Woli ruch naprzód po linii prostej. Źle przewiduje niebezpieczeństwa. Poważa tradycje i umocnione czasem obyczaje. Jednak pragnie dotrzymać kroku swoim czasom. W końcu to, co stare nie będzie trwać zawsze.

5. R — etyka relacji

Jego samopoczucie zależy od psychologicznej atmosfery wokół niego. Jeżeli ludzie odnoszą się do siebie wrogo, nie mają zaufania do siebie nawzajem, jego zdrowie szybko pogarsza się. Bardzo stały w osobowych przywiązaniach. Dla tych, którzy odpowiadają na jego sympatię zrobi o wiele więcej, niż od niego oczekują. Potrzebuje głębokich i trwałych relacji, jednak niełatwo jest zaprzyjaźnić się z nim blisko wskutek jego wysokich wysokich wymagań względem partnera. Lubi długie serdeczne rozmowy, opowieści o sposobach spędzania czasu. Mimo zewnętrznej ostrości, w duchu jest dość sentymentalny.

6. I — intuicja możliwości

Jego twórcze zdolności podnoszą się w dobrym nastroju. Jeżeli czuje, co może być w zasadzie spełnione, to z entuzjazmem i gorliwością przystąpi do uosobienia planu. Nie może żyć bezcelowo nie mając przed sobą jasnej perspektywy. Osiąganie każdego pośredniego wyniku zapala go, rodzi pragnienie przebycia całej odległości do upragnionego celu. Kocha współzawodnictwo, gry, dynamiczne dyscypliny sportowe. Hazardzista. Szczególnie rozpala się, jeżeli trzeba dowieść swoich zdolności. Kiedy traci orientację, wpada w sytuację bez wyjścia, bardzo denerwuje się, upada na duchu. W takiej sytuacji potrzebuje rady, spokojnego potwierdzenia lub też korekty końcowego celu.

7. L — strukturalna logika

Nie może żyć w chaosie i nieładzie. Walczy przeciwko niezdyscyplinowaniu, naruszaniu norm i zasad. Sam jest przykładem skupienia i zorganizowania, jednak na resztę brakuje mu sił. Nim zacznie coś na poważnie, zbiera wszystkie odnoszące się do sprawy informacje. Nie może działać niesystematyczne, na ślepo. Nie znosi chytrości, prób oszustwa. Swoją bezstronna opinię wypowiada wprost. Krytyczny w ocenie wyników swojej i cudzej pracy. Ciężko mu wyjaśnić sposób działania danej technologii. Systemowo-analityczne myślenie to jego słaba strona. Od instrukcji woli metodę "rób jak ja". Od słów pragnie jak szybciej przejść do czynów.

8. F — siłowa sensoryka

Umie zmusić ludzi do pracy. Nie zniesie obok siebie leniów. Posiada silne uczucie gospodarza. Nie pozwoli, by ktoś dowodził na jego terytorium. Żyje na zasadzie "mój dom — moja twierdza". Wszystkie swoje siły pokłada w pracy. Różne hobby i inne rozrywki mało go interesują. Mocno koncentruje się na przedmiocie pracy. Nigdy nie wykorzystuje siły, aby kogoś przytłoczyć, poniżyć, zachwycić się władzą. Siłę, którą obdarzyła go natura, kieruje na pożyteczne sprawy, regularne kierowanie technologicznymi procesami.

Zablokowany