LSE (Portret płci)

Zablokowany
Czekolada
Posty: 1403
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 12:49
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: Czekolada

LSE (Portret płci)

Post autor: Czekolada » poniedziałek 19 sty 2009, 19:05

Dyskusja

Portret Kobiety

Dziewczyny tego typu są zauważalne, atrakcyjne, piękne. Solidność i dobra postawa rzuca się w oczy. Mają mocne ciało o dobrej konstrukcji, którego potrzeby doskonale wyczuwają. Obserwują je po sobie, podtrzymując zdrowie organizmu i we właściwym czasie zapewniając mu niezbędną kurację. Również fachowo podchodzą do swojej powierzchowności: zręcznie się farbują, starannie układają włosy, umiejętnie dobierają ubranie, woląc drogą i wysokiej jakości odzież. Nie zapominają o dodatkach, które zawsze wyglądają prestiżowo.

Te kobiety nigdy nie zdają się bezmyślne. Noszą się spokojnie, pewnie, z godnością. Podczas siedzenia przyjmują wygodną pozycję, mają dobrą koordynację ruchów. Ręce i nogi nigdy u nich nie rozlatują się w różne strony i nie napotykają się na meble.

Stirliczki są aktywne, bardzo wydajne i można powiedzieć, niestrudzone. Jest to związane z tym, że zawsze doskonale wyobrażają sobie charakter i objętość pracy, wiedzą, jak ją najlepiej zorganizować. Umieją rozdzielić wysiłek fizyczny i umysłowy, wiedzą, kiedy można odpocząć, nigdy nie rozszerzają pracy do granic wycieńczenia.

W dzieciństwie to rozgarnięte, posłuszne dziewczynki, znające swoje obowiązki oraz odznaczające się uporządkowanym charakterem i uporem w osiąganiu celu. Mają silny charakter, nie jest im właściwe lenistwo i rodzice całkowicie mogą się na nie zdać, jeżeli nagle potrzebna jest im realna pomoc w domu albo z młodszymi dziećmi.

Nauka nie kosztuje ich szczególnych wysiłków, ponieważ odpowiedzialnie do niej podchodzą. Nawet małe dziewczynki tego typu to wcielenie uporządkowania i dokładności, mają poprawne zeszyty, wykonują w porę pracę domową. Równie dobrze są uzdolnione w humanistycznych, jak i ścisłych, przyrodniczych przedmiotach. Jednak wolą jeden z tych kierunków odpowiednio do skłonności i utalentowania w tej albo innej sferze.

Często zajmują się sportem albo tańcem, osiągając dobre rezultaty. Przyjemny wysiłek fizyczny przynosi im zadowolenie.

Przy całym swoim poważnym i odpowiedzialnym stosunku do życia, Stirliczka to nie całkiem nudna buka. Doskonale włada swoimi emocjami, zwłaszcza w pierwszych chwilach znajomości, uśmiechnięta i życzliwa. Zawsze chętnie podtrzymuje w humorze towarzystwo, śmieje się w odpowiedzi na wasze dowcipy i to czyni kontakt z nią bardzo przyjemnym.

Zapoznawszy się z dziewczyną tego typu, postarajcie się okazać jej swoje dobre nastawienie. Pozycja społeczna niezbyt interesuje ją w mężczyźnie - ten aspekt oraz pieniądze na pewno zdobędzie sobie sama. Finezja partnera, jego uważność na jej wewnętrzny świat, delikatność w obchodzeniu się z nią, doceni w najwyższym stopniu.

Przedstawicielki tego typu - jedne z najlepszych gospodyń. Domownicy mogą liczyć na nienaganny smak Stirliczki, dzięki któremu może uczynić z jakiegokolwiek mieszkania przytulne, ładne i wygodne dla życia miejsce. Twórczo i po mistrzowsku stwarza harmonijne wnętrze, gdzie każda rzecz znajduje się na swoim miejscu, nie ma nic zbędnego, wszystkie przedmioty są dobrane w kolorze, fakturze, odpowiednich rozmiarach. Tu nic się nie rozlatuje, nie ma niedofrabowanych listw, niedoszytych rolet, obłupanych parapetów. Jednym słowem, przyjemnie jest być u niej w domu.

Z życia: "nie, nie mam u siebie idealnego porządku. Ale w mieszkaniu są strefy. W salonie, w gabinecie, w łazience i toalecie u mnie zawsze jest porządek. My z mężem dużo pracujemy, dlatego jeżeli nagle wieczorem zechcą do nas wstąpić przyjaciele, jesteśmy szczęśliwi. Ale przecież nie zaprosisz ludzi, jeżeli wszędzie rzeczy są porozrzucane. Ale w sypialni pozwalamy sobie na wszystko. Strefa kuchni - to też strefa specjalna. Tam mogą zostać po śniadaniu brudne naczynia - jeżeli nie zdążymy ich umyć. Ale uważam, że to normalne, tak może być. Stosunek do porządku mam taki: im więcej rozrzucisz rzeczy, tym więcej czasu poświęcisz na sprzątanie".

Oprócz tego Stirliczka to wspaniała kuchmistrzyni. Wybiera produkty najwyższej jakości, przygotowuje bardzo różnorodne i smaczne potrawy, nigdy nie robiąc z tego pompy i nie stawiając to jako swojej zasługi. To wszystko czyni prosto i naturalnie, szybko i smacznie, w krótkim czasie, zaraz po pracy. Niedzielnym obiadom albo uroczystym kolacjom zawsze towarzyszą nadzwyczajne niespodzianki na stole i są one prawdziwym świętem smaku.

Dzieci kobiet tego typu, dzięki ich wysiłkom i pracowitości, są zawsze umyte, syte i dobrze ubrane. Również dba o to, aby dziecko dobrze się uczyło. Równocześnie kobiety tego typu są skłonne do nadopiekuńczości, źle wyczuwają, kiedy trzeba dać dziecku pewną wolność i samodzielność. One opiekują się i mężem, i dziećmi. Mężowi niezbyt może to zaszkodzić. a nawet jest to przyjemne, za to dzieci przy takim podejściu mogą stać się niesamodzielne i rozpieszczone. W pewnym momencie Stirliczka powinna zrozumieć, że trzeba przystopować.

Jednak właśnie czas to jej słaby punkt, dlatego etapy rozwoju dziecka, nadejście dorosłości, a także inne tematy związane z czasem, źle się na niej odbijają. Tylko dzięki zorganizowaniu i jasności myśli udaje jej się rekompensować swoje niepowodzenia w tym obszarze i jeśli chodzi o całkiem proste rzeczy, na przykład, o pragnienie nie spóźniania się.

Rodzina dla kobiet tego typu niesie szczególną, bardzo ważną wartość. I jeśli przez 10-12 lat okaże się, że z pierwszym mężem nie wszystko układa się dobrze to Stirliczka z reguły wychodzi za mąż jeszcze raz.

Jeśli ktoś pomyślał, że ta kobieta to miła gospodyni, gotowa siedzieć w domu i krzątać koło garnków, to źle wyobraża sobie typ LSE, może tylko w jego żeńskim wydaniu. Kobieta Stirlitz jest nie mniej udana, niż jakikolwiek mężczyzna tego typu. To pewny współpracownik, odpowiedzialny i pilny. Ona - zawodowiec wysokiej klasy i z reguły robi wspaniałą karierę, w czym zawsze można liczyć na jej wsparcie i obowiązkowość. Jednym słowem, jeśli wśród waszych współpracowników znajduje się młoda dziewczyna Stirliczka, możecie spać spokojnie i przekazywać jej jakiekolwiek ważne funkcje, które tylko uważacie za możliwe powierzenie jej. Ona ze wszystkim świetnie sobie poradzi.

Kobiety tego typu pomyślnie pracują w najróżniejszych dziedzinach, ich twórcza samorealizacja może odbywać się w takich samych zakresach działalności jak u mężczyzn.


Portret Mężczyzny

LSE można rozpoznać przez pewną siebie postawę kierownika. Odznacza się przystojnym, eleganckim wyglądem, ponieważ ma w zwyczaju dbanie o siebie i wykonywanie ćwiczeń. Z reguły preferują krótkie fryzury. Rysy twarzy często nadają mu klarowny, wyważony, solidny wygląd. Jest bardzo imponującym człowiekiem, zawsze dobrze ubranym i ogolonym.

LSE czasami ubiera się w luźniejsze rzeczy, tj. swetry, ale bardziej naturalne są dla niego garnitury i krawaty.

Przy pierwszym zapoznaniu się LSE stwarza nie tylko wrażenie wiarygodnego, ale również przyjaznego człowieka. Jednak, gdy przychodzi do kwestii pracy i podziału zadań, staje się poważnym, skupionym przywódcą, a na jego twarzy nie ma miejsca na uśmiech.

W dzieciństwie - to godny zaufania, mały chłopiec, inteligentny i sumienny. Wiedzę opanowuje powoli, ale pewnie. To może opóźnić w czasie jego umysł tak, że pozostanie tam na zawsze, ale sam nie przyspiesza procesu opanowania materiału. To dziecko posiada praktyczny sposób przechowywania swej wiedzy, ale ponieważ szkoła uczy mądrości w sensie teoretycznym, nie mogą na to znaleźć w swoim sercu wielkiej odpowiedzi – lecz kiedy musi eksperymentować lub wykonywać coś ręcznie, jego zainteresowania nie trzeba wzbudzać. Uwielbia dostrzegać korzyści, których nie wpychają mu do głowy roztargnione matki.

Te dziecko daje sobie dobrze radę ze wszystkich przedmiotów, ale dzięki wytrwałości i wielkiemu poczuciu odpowiedzialności mogą uzyskiwać znakomite wyniki, zwłaszcza jeśli mały LSE (bądź jego rodzice) tego właśnie chcą.

Z powodu dobrej koordynacji chłopcy tego typu dobrze radzą sobie w sporcie, zwłaszcza w tych jego rodzajach, które nie wymagają dobrych reakcji i bardzo dużych prędkości.

Towarzyskość LSE utrzymuje się zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu. Na swój sposób jest życzliwy, stara się pomagać innym, szczególnie w trudnych sytuacjach, ponieważ posiada współczucie dla ofiar.

Z życia: ”Na obozie, gdzie pracowałem jako doradca, zdarzył się nieprzyjemny incydent z dziewczyną z wyższego składu. Poszła na spacer z jednym z liderów, a skończyło się tak, że została niemal zgwałcona. Jak tylko to usłyszałem, szybko ją znalazłem – właśnie wracała z niebezpiecznego pola – i udzieliłem jej niezbędnej pomocy w takich wypadkach - trzeba było ją uspokoić. Dlatego konieczne jest, żeby się zrelaksowała. Zrobiłem wszystko, co należało: pozwoliłem jej mówić, zaparzyłem jej herbatę i położyłem do łóżka.”

Na ogół, oczywiście, nie jest zainteresowany ludźmi, ale przyjaźń jest mu potrzebna i od firmy, którą prowadzi. Szczególnie, jeśli przedsiębiorstwo świętuje tradycyjne okazje tj. urodziny, rocznica, 8 marca, lub planowane od poprzedniego roku zakończenie projektu. Wśród zbierających się wokół przyjaciół i gości, LSE nie można pominąć. Nawet jeśli spotkanie nie odbywa na jego terytorium, zwykle bierze stery w swoje ręce. W odpowiednim czasie odmówi stosowny toast, zaoferuje wysokiej jakości dania, zabrzmi w żartach. LSE bierze wiernie udział w ogólnej wesołości, świadomie lub nieświadomie nią kieruje.

Zatem EII musiałaby sama kierować atmosferą. Trudno jest im się rozluźnić, bo jest bardzo trzeźwym człowiekiem, stojącym obiema nogami na ziemi. Może być dyskretnie i delikatnie naciskany na wybory, co zrobi w końcu przemyślawszy wszystko. Większość EII ceni za szczerość, delikatność manier, dobre wychowanie, subtelność psychiczną. A najcenniejsza rzecz, jaką można mu zaoferować, to dobre nastawienie. Ta kobieta ma zdolność do utrzymywania dobrych relacji z nim i jego otoczeniem, dlatego żywi do niej wiele ciepłych uczuć i wdzięczność.

Dla mężczyzn tego typu bardzo ważne są tradycyjne wartości, takie jak rodzina, dom, dzieci. Mają oni bardzo silne pozycje w jego hierarchii. Jeśli LSE jest żonaty, prawdopodobnie nie będzie tylko przez rok. Jako mąż - jest jednym z najbardziej wiarygodnych i opiekuńczych mężczyzn. Nie tylko zarabia, ale także pilnuje, aby budynek, w którym ma mieszkać, został mu powierzony w idealnym porządku. Tam nie znajdziesz spalonych żarówek w żyrandolach albo zepsutych gniazdek. Jako urodzony projektant, LSE lepiej niż jakikolwiek profesjonalista stworzy nowoczesne i eleganckie wnętrze swojego mieszkania.

Po prostu ten człowiek jest smakoszem, posiada również poważne i odpowiedzialne podejście do jedzenia. Zadbaj więc, aby zapewnić mu różnorodne dania dobrej jakości. Czasami sam chętnie przygotuje coś dla rodziny, zwłaszcza w weekendy. I zawsze będzie bardzo smaczne.

W rozmowie z mężem, spróbuj obejść tematy z różnej perspektywy. Nie ma potrzeby, aby omawiać z nim, jak widzi przyszłość waszego związku, kiedy chce mieć dzieci, kiedy kupić nowe mieszkanie lub domek. Być może Ty jesteś tego ciekawa, ale takie gadanie dla niego nie ma potrzeby. I choć będzie wyglądał mądrze i tajemniczo milcząc, powinieneś wiedzieć, że on nie wie, kiedy to wszystko się zdarzy. Tak więc, co on może powiedzieć? Przecież on nie chciał podkopywać swojej godności na Twoich oczach!

Dla dzieci LSE jest surowym i wymagającym ojcem, który uczy dzieci porządku i organizacji w życiu. Nie będzie też obojętny na sukces dziecka w szkole. I zadba o to, żeby córka albo syn poszli po ukończeniu szkoły do dobrej uczelni.

Ekonomiczny i odpowiedzialny, LSE ma talent do utrzymywania idealnego porządku zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Ponadto, jest on w stanie i chce dbać o swoich bliskich i pracowników. Jeśli potrzebujesz fachowej porady na temat leczenia i żywienia, kontaktuj się z LSE. Ale tylko w czasie przerwy. Ponieważ pracując, najczęściej działa i lepiej mu nie przeszkadzać.

Jeśli LSE jest Twoim szefem (kobiety i mężczyźni tego typu są często po prostu kierownikami), to jesteś zobowiązany do właściwego wykonania tego, co Ci powie. LSE zawsze wie, co robić i jest gotów wyjaśnić innym, na czym dokładnie polegają ich obowiązki i co się od nich oczekuje. To prawda, mówi o tym czasem zbyt bezpośrednio, ryzykując, że kogoś obrazi. Serca mogą nawet krzyczeć – więc, jeśli nie chcesz kłopotów, staraj się nie zwracać na to uwagi. To działa.

Sumienny LSE zawsze stara się zaprowadzić porządek najpierw w głowie, a dopiero potem działać. Dlatego, po pierwsze udzielaj mu pełnej informacji, a następnie daj czas na zrozumienie aspektów problemu. Najważniejsze - nie spieszyć się i nie mieszać więcej informacji, nic nie mów mu przez ramię. Właściwa kolejność dla LSE jest najważniejsza. I pamiętaj, bez żadnego zgiełku!

Jeśli jesteś w stanie wybić go z równowagi, oczekuj czepiania się logiki formalnej. Otrzymasz pełny zestaw typu: "Na jakiej podstawie możesz zdecydować, czy można ...?"," Gdzie są dokumenty potwierdzające legalność naszych działań?” lub coś w tym stylu. Potem dochodzi do rzeczywistego tematu, nie kłoci się, nadal jednak nie będziesz w stanie przekonać go w tej chwili. Dyskusję należy odłożyć na lepszy czas.

W profesjonalnych warunkach LSE są przydatni i jest na nich popyt prawie wszędzie tam, gdzie jest praca, która wymaga poważnej wiedzy, kwalifikacji i wiąże się z odpowiedzialnością. Są znakomitymi architektami, projektantami, farmaceutami, lekarzami, dentystami, biznesmenami, chemikami, fizykami, wydawcami itp. Wśród nich istnieją nawet filolodzy. Jedynie lepiej, żeby nie zajmowali się psychologią.

Zablokowany