IEE (Bystrickij)

Zablokowany
Czekolada
Posty: 1403
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 12:49
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: Czekolada

IEE (Bystrickij)

Post autor: Czekolada » wtorek 08 lip 2008, 11:55

Dyskusja

IEE (Huxley)

Wasz sposób myślenia ma charakter emocjonalno-zmysłowy. W ocenie otaczającej Was rzeczywistości opieracie się na emocjach, a nie na logicznej analizie. Innymi słowy, próbujecie wczuć się w świat a nie wniknąć w jego sens. Wasz duchowy świat jest złożony i sprzeczny. Całe wasze zachowanie zależne jest od Waszego nastroju emocjonalnego. Im czujecie się lepiej, tym lepiej możecie realizować się w konkretnej sprawie. Dla podniesienia poziomu emocjonalnego nastroju najczęściej uciekacie się do kontaktów z ludźmi. Dlatego wolicie pracować w systemie "człowiek-człowiek".

Nie boicie się brania na siebie odpowiedzialności zwłaszcza jeśli obok macie poplecznika, zdolnego bronić Wasze poglądy i zasady. Posiadacie wysoko rozwinięte strategiczne myślenie. Można z pewnością powiedzieć, że umiecie uczyć się na własnych błędach. Staracie się unikać jakichkolwiek niebezpieczeństw, ale jesteście gotowi podjąć ryzyko, jeśli jest ono uzasadnione i przewidziane. W krytycznych sytuacjach jesteście zdolni do stanowczych działań i możecie nawet przejawiać agresywność. Idąc naprzód posuwacie się do celu wykorzystując, jeżeli to niezbędne, twarde, siłowe metody oddziaływania na ludzi. Uparcie bronicie raz podjętej decyzji, surowo trzymacie się swojej opinii, nawet jeśli jest sprzeczna z ogólnie przyjętymi normami. Ciężko wchodzicie w kompromisy. Nierzadko przejawiacie skłonność do absolutyzmu. Przez to wszystko mogą Was odbierać jako niezrównoważonych, nadpobudliwych ludzi.

Uważacie się za ekonomicznych, rozważnych ludzi. Na ludziach lubcie podkreślać swoją oryginalność. Pragniecie, aby otoczenie uznawało Was za ludzi rzeczowych i profesjonalnych, nawet jeśli tak nie jest. Często męczą Was próby wyglądania na taką osobę. W takich chwilach pragniecie odseparować się i wniknąć w celowość wykonywanych czynów. Główna wartość — odczuć pożytek płynący z własnego działania. Dlatego wolicie pracę, przynoszącą odczuwalny rezultat. Wszędzie staracie się znaleźć źródło swoich działań, co nie zawsze się udaje z powodu słabego logicznego myślenia (Należycie do typów czujących (F)). Szanujecie ludzi, którzy pomagają Wam zrozumieć przyczynę Waszych działań. Wolicie otrzymywać informację, opisującą ogólne prawidłowości zjawisk.

Doświadczacie trudności w rozwiązaniu codziennych problemów, wymagających rutynowego działania fizycznego, przez co z trudem tworzycie przytulne, komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Nie za dobrze orientujecie też się w odzieży, przy jej doborze nie możecie podjąć ostatecznej decyzji. Czasem pojawia się u Was pragnienie znalezienia się w zwyczajnym społeczeństwie, gdzie można w całości realizować potrzeby emocjonalnego, fizycznego i materialnego komfortu.

Kontakt z ludźmi zajmuje w Waszym życiu ważne miejsce. Łatwo wchodzicie w relacje i odbieracie od nich pozytywne emocje, które potraficie gromadzić w środku. Jeśli zostaje ich zbyt wiele doświadczacie potrzeby skierowania ich na słuchaczy. Mimo wszystko pragniecie kontrolować swoje emocje. Zazwyczaj zachowujecie się poważnie, z zimną krwią, wyraźnie ostrożnie. Niekiedy nie możecie zorientować się w ludziach i dlatego pragniecie utrzymać kontakt ze wszystkimi, oprócz tych, którzy wątpią w etyczność Waszych czynów albo w Waszą estetyczność i atrakcyjność. Dobrze umiecie występować przed audytorium. W kontaktach międzyludzkich skłaniacie drugiego człowieka do poufnej rozmowy. Można Wam śmiało powierzać tajemnice — umiecie ich dochować. Nierzadko przejawiacie aktorski talent — w codziennym życiu przejawia się w umiejętności improwizowania, naśladowania głosów i zachowań innych.

Nie możecie długo znajdować się w samotności. Lubcie oddawać się wspomnieniom, często filozofujecie. Poprawne i uprzejme stosunki z otoczeniem dodają Wam energii. Nie przyjmujecie presji od ludzi na niższym hierarchicznie poziomie. Stale obserwujecie stosunek innych ludzi do Was. Denerwujecie się, jeżeli widzicie tendencję do ich pogorszenia. Dlatego potrzebujecie sprawdzonych bliskich przyjaciół, których darzycie silnym uczuciem.

Wasze silne strony:

* uwaga skupiona na otaczających Was ludziach;
* dalekowzroczność, przezorność;
* zdecydowanie, zasadniczość.

Wasze słabe strony:

* nieumiejętność unikania psychologicznie nieprzyjemnych sytuacji;
* nieumiejętność pokazania swoich cech biznesowych.

Korekta: NoMatter.

Zablokowany