SLI (Bystrickij)

Zablokowany
Czekolada
Posty: 1403
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 12:49
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: Czekolada

SLI (Bystrickij)

Post autor: Czekolada » piątek 22 sie 2008, 10:28

Dyskusja

SLI (Gabin)

Wasze myślenie posiada praktyczno-rzeczowe ukierunkowanie. Podejmujecie decyzje na podstawie logicznej analizy bieżącej chwili i prognozowanego rozwoju wydarzeń. W życiu codziennym wykorzystujecie logiczną analizę, aby obrać sposób postępowania. Właściwość Waszej logiki polega akurat na tym, że głównym obiektem analizy jest obiektywna rzeczywistość. Emocje prawie nie wpływają na zachowanie. Dzięki takiej mentalności jesteście zdolni działać samodzielnie, kierujecie się ogólną słusznością, a nie cudzymi wskazaniami i rozporządzeniami. Dlatego często wątpicie w ogólnie przyjęte wartości, a także decyzje oficjalnych instancji i nadrzędnych organów. Mimo to jesteście im posłuszni. Nim zaczniecie cokolwiek robić, uważnie opracowujecie zadanie i zestawiacie dokładny plan działań, po czym pewnie przystępujecie do pracy. Zaś ta pewność i nawet pewien upór zachowuje się w kontaktach z partnerami biznesowymi. Utrzymując kontakty z nimi staracie się wprowadzić poufne relacje, a następnie przekonać logicznymi argumentami, aby wybrać Wasz wariant działań pod przymusem okoliczności. Niechętnie wchodzicie w kompromisy.

Bardzo ciężko znosicie ingerencję w Wasze prywatne życie. Pragniecie maksymalnie obronić świat wewnętrzny od inwazji. Dlatego posiadacie wąskie grono sprawdzonych przyjaciół. Przyjaźń ma dla Was ogromne znaczenie, możecie dużo dla niej zrobić. W codziennych kontaktach z ludźmi unikacie przejawiania emocji zachowując na obliczu "dyżurny" uśmiech. Bywacie ironiczni i nieufni. O nieprzyjemnych rzeczach wolicie nie mówić albo mówcie pośrednio. Słabo okazujecie pozytywne emocje. Wymuszony przejaw negatywnych emocji może być nieadekwatny do sytuacji.

Dla psychologicznego spokoju potrzebujecie społecznego uznania zalet. To pobudza Was, dodaje pewności i motywuje do dalszej pracy. Lubicie otrzymywać komplementy postrzegając je jako potwierdzenie Waszych zdolności. Stale czuwacie nad tym, aby nikt nie dokonał zamachu na sfery waszego wpływu. Umiecie bronić swoich interesów. W spornych sytuacjach jesteście skłonni nie zgadzać się z oponentem, przejawiacie upór i niezależność. Nie przepadacie za naciskiem, złością, wrogością. W takich sytuacjach zachowujecie zimną krew i spokój.

Uważacie się za ludzi umiejących uczyć się na poprzednich błędach. Często z nostalgią wspominacie przeszłe czasy. Uważacie, że najlepsze już za Wami, a przyszłość nie wróży nic dobrego. Takie wnioski wysnuwacie zazwyczaj na podstawie własnego doświadczenia. Z tego powodu często wpadacie w melancholię i przygnębienie tak, że negatywnie odbija się to zarówno na Waszej pracy, jak i na osobistym życiu.

Dążycie do harmonii z światem zewnętrznym, czuwacie nad tym, aby nic nie naruszało stanu fizycznego i emocjonalnego komfortu. Co ciekawe, posiadacie dobry estetyczny gust. Jednak w jakiejkolwiek pięknej rzeczy bezpośrednio oprócz form interesuje Was jeszcze i funkcjonalność. Zachwycając się przyrodą, jednocześnie myślicie o tym, na ile wyraźnie współdziałają między sobą jej elementy i jak racjonalnie wykorzystywane są jej zasoby. Umiecie doświadczać radości pochodzącej z niezauważalnych przez innych rzeczy. Jesteście zdolni głęboko wnikać w istotę zjawisk. Twórczość dla Was — autentycznie stosowana dyscyplina, a nie cel sam w sobie.

Wasze silne strony:

* praktyczna logika;
* ciekawość, pragnienie poznania nowego i zastosowania w praktyce;
* umiejętność planowania działań;
* staranność i zdolność do pracy.

Wasze słabe strony:

* nieumiejętność okazywania uczuć;
* pesymistyczne spojrzenie na przyszłość.

Zablokowany