EII (Podtypy)

Zablokowany
ewutek
Posty: 751
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 11:56
Socjotyp: LSI

EII (Podtypy)

Post autor: ewutek » środa 16 lip 2008, 18:12

Dyskusja

EII podtyp :ne: (Nauczyciel)

V. Meged, A. Owczarow

Podtyp intuicyjny jest emocjonalny i surowy. Uprzejmość, dobrą wolę i życzliwość okazuje tym, którym współczuje i których szanuje. Czasami lubi żartować, stara się nie rozmawiać z ludźmi o nieprzyjemnych rzeczach, ale chwilami czuje się zmuszony okazać sprzeciw/oburzenie ryzykując poczuciem żalu w późniejszym czasie. Poważny i skrupulatny, zbliża się do innych jeśli czuje, że jest potrzebny/przydatny. Wewnętrznie niespokojny, wrażliwy i bezbronny mimo prób ukrycia tego. Posiada dobre zdolności myślenia kreatywnego i figuratywnego, może interpretować różne symbole, sny i mistyczne obrazy. Lubi korzystać z wiedzy żeby doradzać i pouczać, ale tylko w wąskim kręgu znajomych; woli zachować skromność i subtelność. Ubiera się prosto, przywiązany jest do klasycznego, często konserwatywnego stylu. Podczas rozmowy nie jest skory do przesadnej gestykulacji. Mówi emocjonalnie ale i powściągliwie, zazwyczaj w pouczającym tonie. Często ma nieproporcjonalną sylwetkę, szczególnie jeśli wykazuje tendencję do tycia - może chodzić prosto, niezdarnie i/lub z klasą (ale powściągliwie).

V. Gulenko

Ma dobre oko na ludzi - po wyrazie oczu jest w stanie natychmiast stwierdzić kto czuje do niego pociąg/ma podobne poglądy. Uwielbia przebywać w kręgu bliskich przyjaciół i znajomych, dyskutować z nimi o nowościach w literaturze, umiejętnościach, ludziach etc. Często zachowuje się jak gdyby nie był pewny siebie. Zorientowany jest na działalność humanitarną, ale może pracować w branży usługowej. Dobrze sprawdza się zarówno w medycynie, jak i pedagogice. Wie jak łagodzić spory i zaognione sytuacje. Potrafi stworzyć przyjemne warunki i wygodnie urządzić dom. Ubiera się gustownie, ze smakiem i często podąża za modą.

Seksualne zachowanie - powściągliwy, niezdecydowany, skłonny wątpić w siebie, szczególnie podczas podejmowaniu decyzji. Zachowuje się, jakby nie był pewny swoich uczuć. Całkowicie niezawodny w kwestii długów i honoru. Erotycznie uległy i nieśmiały, czeka na czyjąś inicjatywę. Nieprzewidywalny i lubiący fantazjować, skłonny ulepszać związek seksualny. Skryty, o swoich obawach rozmawia tylko z kimś bardzo mu bliskim. Potrzebuje partnera zaradnego, praktycznego, skrupulatnego, konkretnego w słowach i zdolnego interpretować intencje. Pragnie partnera z silną osobowością.EII podtyp :fi: (Psycholog)

V. Meged, A. Owczarow

Podtyp etyczny wydaje się uprzejmy i taktowny, opanowany i beznamiętny. W rozmowie zwykle trzyma dystans i wygląda na surowego i/lub chłodnego. W trakcie rozmowy jednak to wrażenie stopniowo zanika, kiedy jego szczere współczucie i chęć niesienia pomocy zaczyna się ujawniać. Poważny, cichy i dobrotliwy. Zazwyczaj sumienny i taktowny, brak mu umiejętności żartowania albo schlebiania. Podczas sporu z innymi woli cicho się wycofać, niż uciec się do dyplomacji. Pracowity, pilny, cierpliwy i wytrwały. Nie opowiada się za przemocą i niesprawiedliwością. Konsekwentny i twardy w swoich zasadach. Ma talent do stwarzania wygody przez dekorowanie domu ręcznie wykonanymi przedmiotami - dobrze radzi sobie z manualnymi czynnościami. Wyraz twarzy czujny, rzadko się uśmiecha. Stara się utrzymywać szczupłą sylwetkę. Ubiera się skromnie, elegancko, ze smakiem. Porusza się płynnie i pewnie, chodzi szybko. Siedzi prosto i rzadko gestykuluje w rozmowie.

V. Gulenko

Szczerze religijny albo przywiązany do jakiegoś systemu etycznego. Dyskretny i powściągliwy. Asceta. Surowy wobec siebie i innych ilekroć dochodzi do zaburzenia standardów moralnych. Niechętnie podejmuje inicjatywę. Nieszczególnie zainteresowany faktami niezwiązanymi z jego przekonaniami. Pracuje powoli i sumiennie. Można z nim porozmawiać, otworzyć przed nim duszę i otrzymać prostą, ale skuteczną radę. Wygląd zewnętrzny: zaabsorbowany samym sobą, ascetyczny.

Seksualne zachowanie - ufny, oddany idealista. Wewnętrznie uczuciowy, ale stara się tego nie pokazywać na zewnątrz. Godny zaufania, skłonny do stałych związków. Miły i miękki, ale też wymagający i zawzięty w związku - nie wybaczy zdrady. Dąży do estetyki, harmonii i perfekcji w seksie. Zraniony w znacznym stopniu polega na emocjonalnej kondycji osoby którą kocha. Wymaga dowodów miłości. Potrzebuje kogoś przedsiębiorczego, optymistycznego, pewnego siebie i swoich uczuć. W życiu seksualnym jest niewolnikiem żądań partnera.


Źródło: http://wikisocion.org/en/index.php?title=EII_subtypes

Zablokowany