SEE - Podtypy

Zablokowany
Andrzej
Posty: 1676
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 19:53
Socjotyp: LIE
Poprzedni login: Andrzej

SEE - Podtypy

Post autor: Andrzej » poniedziałek 19 maja 2008, 19:24

Dyskusja

tłumaczenie z http://www.wikisocion.org

1) Podtyp sensoryczny :se: - Taktyk

(Valentine Meged & Anatolij OVCHAROV)

Podtyp sensoryczny cechuje nerwowość, porywczość i gwałtowność. Wydatkują bardzo dużo energii, działając w nieprzemyślany sposób. Starają się być dyplomatyczni, czasami jednak sprawiają wrażenie krytycznych i dogmatycznych. Czują się oburzeni, gdy nikt nie okazuje im uznania. Posiadają wiele artystycznych uzdolnień, które są dla nich zabawą. Zazwyczaj są szczupli i świadomi swojej sylwetki, od czasu do czasu lubią uprawiać sport. Ich oczy są często małe i głęboko osadzone. Mimika i gesty dobrze odzwierciedlają ich porywczy charakter. Często zmieniają pozycję, a ich chód wydaje się być osłabiony. Zazwyczaj mówią szybko i trochę niewyraźnie.

(Victor Gulenko)

Bardzo aktywni, zdecydowani i przedsiębiorczy. Uwielbiają ryzyku i igranie z prawem. Gdy czują się pokonani, potrafią zrezygnować. Jest to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych typów. Dobrze sobie radzi w pracy w handlu, ale nie na produkcji. Często zmieniają nastrój, jeśli czują się dobrze, pragną by inni czuli się tak samo, jeśli nie są w dobrym nastroju, konsekwencje ponosi całe otoczenie. Często stosują na innych emocjonalny nacisk. Sprawdzają się w branży usługowej ( np. kelner), a także w aktorstwie (ale tylko w „łatwych gatunkach”). Z łatwością przychodzi im manipulowanie innymi. Z powodu swojej niestabilności emocjonalnej mogą się stawać aspołeczni, w wyniku niepowodzeń uciekają w cień.

(zachowania seksualne)

Przejawiają sprzeczne zachowania jednocześnie będąc energiczni, czuli, uprzejmi i dyplomatyczni. Ich reakcje są nieprzewidywalne, a emocje bardzo burzliwe, potwierdzone barwnymi i bogatymi gestami i mową ciała. Bardzo niecierpliwi, dążą do szybkiego zrealizowania swoich fizycznych potrzeb. Czasami nie wiedzą dokładnie czego chcą. W życiu erotycznym bardzo twórczy i pomysłowi. Doceniają wartości moralne, życzliwość i czas. Idealnego partnera mogą szukać przez bardzo długi okres. Potrzebują osoby mądrej i cierpliwiej, z umiarkowanie krytycznym nastawieniem do świata.


2) Podtyp etyczny :fi: - Biznesman(Valentine Meged & Anatolij OVCHAROV)

Ludzie aktywni i mobilni. Dbają o pielęgnowanie kontaktów i ważnych znajomości. Doceniają ludzi posiadających zdolności, które potrafią wykorzystać. Szybko zdobywają przychylność rozmówcy, z powodu przyjemnego głosu i poufałości. Często mają wypukłe oczy, a ich gesty są delikatne, ale zdecydowane. Często ubierają się stylowo i ekstrawagancko, ale ich tendencja do korpulentności sprawia, że nie wszystkie wizje dotyczące ich wizerunku mogą zostać zrealizowane. Poruszają się w sposób dumny, elastyczny.

(Victor Gulenko)

Są wpływowi i wiarygodni, stopniowo przyciągają do siebie ludzi, którzy mogą być przydatni. Mogą być snobami, przewrażliwionymi na punkcie statusu i potęgi. Pragną być najlepsi i mieć wszystko najwyższej jakości. Jest dobrym pracownikiem, dbającym o relacje międzyludzkie. Nastawiony pragmatycznie, dzięki czemu łatwiej odnosi sukcesy zawodowe. Nie są żądni przygód. Są świetnymi politykami, ponieważ potrafią przemawiać i zjednywać sobie ludzi. Chce odgrywać rolę osoby myślącej nad kluczowymi sprawami. Ubiera się z większą powściągliwością, niż podtyp sensoryczny.

(zachowania seksualne)

Są delikatni i poszukują trwałych związków. Zawsze wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć. Cenią grzeczność, dobre maniery i estetykę. Skłonni do życia rodzinnego w sferze prywatnej i przywództwa w strefie publicznej. Lubią odpoczynek i porządek, które zajmują ważne miejsce w ich życiu. Są mobilni i zawsze chętni do podróży. Potrzebują partnera trzeźwego i powściągliwego, wiedzącego jak zadbać o ich wspólne interesy.

Zablokowany