IEI uncovered

ODPOWIEDZ
Memory
Posty: 751
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 18:11
Socjotyp: EIE
Poprzedni login: Memory

IEI uncovered

Post autor: Memory » niedziela 14 cze 2009, 17:54

Jeśli jesteś kombinacją sympatycznego i skłonnego do zabawy ISFp oraz krytykanckiego i sumiennego INTp, prawdopodobnie kończysz, jako doskonały INFp. Jak nikt inny, INFp jest naprawdę wyjątkowy i jest prawdopodobnie jedynym typem, który bez problemu dostosowuje się do atmosfery wszelkiego otoczenia. Uczucia INFp nie odznaczają się silnymi punktami, ani argumentami, a intuicja nakazuje nie przepychać się łokciami, czy nadeptywać ludziom na odcisk. Introwersja trzyma INFp z dala od wyróżniania się z tłumu, a spostrzegawczość sprawia, że są skorzy do zmian. Drobne rozstawienie osobowości, przyjemny wygląd i rozbrajający uśmiech czyni INFp osobami, którym z łatwością przychodzi wtapiać się w otoczenie.

Jednakże ten niewinny wygląd może zmienić się drastycznie, kiedy INFp posmakuje siły i władzy. Kombinacja siła-pieniądze ogrywa ważną role w światopoglądzie INFp. To jest, jak ser wabiący zapachem mysz, znajdujący się mile stąd. Ich fascynacja pieniędzmi i intuicja często idą ręka w rękę z przepustką do kasyna. W niektórych przypadkach obsesja na punkcie zysków może prowadzić INFp do zawarcia układu małżeńskiego opartego na pieniądzach. Pomimo nieprzeciętej intuicji i kruchego wyglądu, oczekują od partnera silnych fizycznych predyspozycji i dominacji. Jeśli owy warunek nie zostanie spełniony w związku, INFp zacznie się rozglądać za nowym, apetycznym 'serem'.

Prawdopodobnie najbardziej interesującą umiejętnością INFp jest jego zdolność wnikliwego uczenia się. Mając naturalne trudności z rozumieniem skomplikowanych teorii, rekompensują to sobie imponująco dużą ilością rzeczy do czytania, patrzenia i słuchania. Im więcej wiesz, tym więcej rozumiesz, prawda? Ale co jeśli nie możesz połączyć kropek? W takim razie ktoś to zrobi za Ciebie! To tłumaczy czemu INFp są całkiem łatwi do prania mózgu. Nieważne czy to komercyjne, czy polityczne gówno, INFp często okrężnie powtarzają to, używając dokładnych słów i wyrażeń, jak bezmózgie zoombie, czyniąc je idealnymi marionetkami w rękach sprawnego lalkarza.

Jeśli chodzi o innych ludzi, INFp potrafią być bardzo produktywni, czyniąc ich dobrymi publicznymi działaczami, muzykami, artystami kabaretowymi itd. W kontraście, umiejętności INFp do myślenia logicznego są poszlakowe i ograniczone zapamiętanymi przykładami, co czyni ich biednymi ekspertami w dziedzinie technologii, zwłaszcza kiedy sytuacja wymaga nietuzinkowych rozwiązań. To jednakże nie powstrzymuje INFp w stawaniu się ckliwymi inżynierami, ckliwymi programistami, ckliwym kimś tam.

http://www.socionics.com/prof/infp2.htm

ODPOWIEDZ