Kwadra Beta (Wikisocion)

ODPOWIEDZ
ewutek
Socjotyp: LSI

Kwadra Beta (Wikisocion)

Post autor: ewutek » sobota 30 sie 2008, 16:26

Kwadra Beta

Dominujące elementy

:ti: w bloku z :se:

- Preferują sytuacje, w których struktura władzy i hierarchia są jasno określone według jednolitych zasad, a niespójności sprowadzone do minimum,
- czują się pewniej w analizie prawdziwych cech sytuacji, ludzi i obiektów, niż alternatywnych i mniej lub bardziej prawdopodobnych scenariuszy,
- skłonni są przypisywać nowym znajomym cechy, które wcześniej zaobserwowali u innych osób z tej samej grupy, odbierając ich jako należących do (Arystokracji),
- skłonni do poszukiwania ogólnych zasad tłumaczących ludzi, politykę, mechanizmy i trendy oraz reguł, które raz ustalone mogą być stosowane ogólnie, zamiast załatwiać sprawy w indywidualnym trybie,
- ożywiają się w sytuacjach rywalizacji, w których akcent pada na analityczną taktykę.

:fe: w bloku z :ni:

- Cieszy ich grupowa aktywność, kiedy wszyscy uczestnicy partycypują w tworzeniu wspólnej emocjonalnej atmosfery, jak śmianie się z żartów itp.,
- zwykle czują się pobudzeni w obecności ludzi, którzy podzielają ich przekonania i wyrażają je z oczywistym entuzjazmem i emocjami,
- mają tendencję przykładać większe znaczenie uczuciom, kiedy okazywane są w wyraźnie emocjonalnej formie, i zwiększać poziom własnych emocjonalnych ekspresji w celu uzyskania reakcji od innych ludzi,
- skłonni są opisywać osobiste poglądy o szczególnym znaczeniu w "poetyckiej" czy "dramatycznej" manierze i ekspresji językowej.

Przyćmione elementy

:fi: w bloku z :ne:

- Nie skłonni do prowadzenia rozmów na tematy osobistych doświadczeń, jeśli skupiają się na czyichś wewnętrznych uczuciach, zwłaszcza tych opisywanych w mglisty sposób,
- z reguły bywają sceptyczni co do indywidualnych możliwości osobistego rozwoju w zakresie zdolności i cech osobowości, sami też nie lubią być przedmiotem podobnych rozmów.

:te: w bloku z :si:

- Mają tendencję pogardzać przyziemnymi sprawami i szczegółową pracą jako źródłem sukcesu, wolą koncentrować się na "wizji" i przywództwie,
- nieszczególnie cieszą ich spokojne formy osobistej aktywności, w przeciwieństwie do konkurencyjnej działalności grupy.

Tłumaczenie: ewutek
Źródło: wikisocion.org

czarodziejka

Re: Kwadra Beta (Wikisocion)

Post autor: czarodziejka » niedziela 13 lip 2014, 17:43

nieszczególnie cieszą ich spokojne formy osobistej aktywności, w przeciwieństwie do konkurencyjnej działalności grupy.
Albo nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu albo mam zupełnie inaczej, ale jeśli dobrze to rozumiem, to się z tym nie zgadzam - bo mnie właśnie cieszą spokojne osobiste formy aktywności.

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » niedziela 13 lip 2014, 17:47

Opisy nie są idealne, są czyjąś interpretacją obserwacji lub przełożenia teorii na praktykę. Również nie mam nic przeciwko takim formom aktywności.

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » niedziela 13 lip 2014, 17:48

Marco pisze:Opisy nie są idealne, są czyjąś interpretacją obserwacji lub przełożenia teorii na praktykę. Również nie mam nic przeciwko takim formom aktywności.
Nie no ja wiem, że nie są idealne. Ale nie wiem czemu takie zdanie w ogóle zostało wyszczególnione, nie wiem z jakiego powodu miałabym jako beciak nie myśleć w ten sposób i nie wiem co znaczy druga część zdania.

Awatar użytkownika
Marco
β

Post autor: Marco » niedziela 13 lip 2014, 18:00

Podejrzewam, że zostało to wymyślone na zasadzie przeciwieństwa. Chodzi o coś, co Delta lubi, więc Beta tego nie lubi. :D

czarodziejka

Post autor: czarodziejka » niedziela 13 lip 2014, 18:04

Marco pisze:Podejrzewam, że zostało to wymyślone na zasadzie przeciwieństwa. Chodzi o coś, co Delta lubi, więc Beta tego nie lubi. :D
W takim razie totalnie nietrafione (wg mnie).

ODPOWIEDZ