SLE (Bystrickij)

ODPOWIEDZ
ewutek
Posty: 751
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 11:56
Socjotyp: LSI

SLE (Bystrickij)

Post autor: ewutek » środa 02 lip 2008, 19:38

SLE (Żukow)


Twoje myślenie charakteryzuje praktyczno-służbowe ukierunkowanie. Swoją działalność budujesz na bazie logiki. Zanim się czegoś podejmiesz, starasz się zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Następnie przeprowadzasz logiczną analizę odrzucając wszystko, co twoim zdaniem jest nieważne w tym momencie. Na podstawie wyniku analizy zestawiasz szczegółowy plan, którego zamierzasz ściśle przestrzegać. Zdolność uzasadnienia każdego szczegółu planu nie dopuszcza rozbieżności w słowach i czynach. Im bardziej obiecująca wydaje się praca, tym aktywniej ją wykonujesz. Jesteś bardzo wytrzymały i zdolny pracować długo bez wytchnienia. Popełniwszy błąd nigdy nie uznasz go publicznie, ale wyciągasz odpowiednie wnioski i niezwłocznie go korygujesz. Starasz się nie powtarzać podobnych uchybień w przyszłości, dlatego wolisz działać sprawdzonymi metodami. W twojej służbowej aktywności przejawia się w konserwatyzm, przywiązanie do starych wartości kulturowych. Nie jesteś zwolennikiem szybkich zmian, niespodzianek i pośpiechu. W każdym zdarzeniu starasz się dostrzec ciąg niedużych, logicznych kroków. Często nie jesteś w stanie oderwać się od sprawy, dopóki nie ukończysz kolejnego etapu. Niekiedy obawiasz się, że nie zdążysz. Przymusowe odstąpienie od planu wybija cię z rytmu.

W celu uzyskania spokoju i pewności siebie, potrzebujesz wsparcia i przychylności otoczenia. Umiesz znaleźć wspólny język z ludźmi i utrzymywać z nimi dobre relacje - uważasz to za jedną ze swoich głównych zalet. Odbierasz otaczających cię ludzi takimi jacy są, a oceniając ich kierujesz się głównie intuicją. Nie tolerujesz kłamstwa, fałszu i dwulicowości, dlatego zawsze można na tobie polegać. Szanujesz, kiedy ciebie szanują. Na zewnątrz starasz się być ze wszystkimi na równi. W rzeczywistości jednak nie lubisz, kiedy czyjeś zdolności przewyższają twoje. Wolisz nie mieć z takimi ludźmi służbowych kontaktów. Oczekujesz od otoczenia uznania dla swoich zalet, czasami możesz nie zauważać pochlebstw. Masz skłonność umniejszać albo w ogóle nie dostrzegać zalet u innych.

W ekstremalnych sytuacjach zachowujesz spokój i opanowanie, nie przeraża cię konkurencyjna walka. Do osiągania celów w życiu codziennym korzystasz z arsenału swoich wolicjonalnych jakości (inicjatywa, determinacja, upór), nierzadko stosujesz presję na ludzi. Nie bacząc na konsekwencje twardo bronisz swoich poglądów i interesów w każdej sytuacji.

Lubisz, kiedy ktoś pierwszy chce się do ciebie zbliżyć, ale nie tolerujesz ingerencji w prywatne życie. Nienajlepiej przyjmujesz krytykę, zwłaszcza jeśli dotyczy sposobów organizacji pracy. Bywa, że nie powstrzymujesz negatywnych emocji, którym dajesz upust w krótkotrwałych wybuchach złości i gniewu. Takie sytuacje są szczególnie charakterystyczni, kiedy ktoś zakłóca twoje plany. Dla bliskich bywasz zbyt wymagający i czepliwy.

Cenisz komfort, zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. Lubisz wygodne, piękne i niezawodne rzeczy. Umiesz stworzyć harmonijne, komfortowe warunki dla siebie i innych. Nieznosisz niechlujstwa. Zadbany i elegancki, wolisz surowy styl w odzieży.


Twoje mocne strony:
  • - logiczna analiza,
    - umiejętność planowania przedsięwzięć i wykonania przyjętego planu działania,
    - zdolność stworzenia komfortu sobie i innym.
Twoje słabe strony:
  • - niezdolność elastycznego reagowania w nieprzewidzianych sytuacjach,
    - zapalczywość, niepohamowanie.

ODPOWIEDZ