LSI (The Socion)

ODPOWIEDZ
ewutek
Posty: 751
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 11:56
Socjotyp: LSI

LSI (The Socion)

Post autor: ewutek » wtorek 08 kwie 2008, 20:19

ISTj Personality Profile
      • Obrazek
1. + :ti: /- :te: (połączenie z funkcją 7)
Najsilniejsza umiejętność LSI, to tworzenie i rozwijanie systemów organizacyjnych i struktur. Uwielbiają grupować rzeczy i dostrzegać podobieństwa między obiektami. Przejawiają skłonności i chęci do organizowania wszystkich struktur, które przejmują. Mają skłonność myśleć, że cecha przedmiotu świadczy o tym jaki ten przedmiot zachowa się jako całości. Potrafią się z nimi sprytnie obchodzić, potrafią zrozumieć działanie przedmiotu na podstawie samej obserwacji małego wycinka tego, co przedmiot potrafi robić. Uwielbiają ryzykować, przez co czasem pakują się w kłopoty. Mogą wydawać pieniądze bez zastanowienia. Kiedy LSI zarządzają, przejawiają niezwykle dyktatorskie skłonności. Chętnie ustalają zasady i systemy zachowania wg których ludzie powinni postępować.

2. - :se: /+ :si: (połączenie z funkcją 8)
LSI są niezwykle buntowniczymi ludźmi, uwielbiają być w centrum uwagi. Zazwyczaj mają pewną pogardę dla autorytetów. Woleliby sami zarządzać rzeczami. Wraz z SLE stanowią ogromną większość dyktatorów świata. To niezwykle stanowczy przywódcy. Oczekują, że ich polecenia będą dokładnie wykonywane. Zazwyczaj preferują bardziej przyziemne warunki życia. Odczuwają pozytywne doznania swoich ciał. Uwielbiają czuć euforię, co może mieć wplyw na ich pociąg do medykamentów czy innych pobudzających specyfików. Często posiadają ogromny apetyt, uwielbiają smakować wyborne dania. Mają mnóstwo inicjatywy. Mają wiele rozpoczętych spraw i zawsze starają się być czymś zajęci. Cechuje ich ogromny upór kiedy robią coś po swojej myśli.

3. + :fi: /- :fe: (połączenie z funkcją 5)
LSI muszą się wiele natrudzić, żeby zrozumieć czym jest prawdziwa miłość. Często brak im wewnętrznego współczucia dla ludzi czy rzeczy. Wyglądają na spokojnych, chłodnych i kolektywnych. Starają się nigdy nie tracić zimnej krwi. Nawet kiedy LSI się rozzłości, to zawsze próbuje uspokoić sytuację.

4. - :ne: /+ :ni: (połączenie z funkcją 6)
Nie lubią myślenia szablonowego i jednotorowego. Chcą zrozumieć wszystkie punkty widzenia na dany temat i w tym sensie mają bardzo otwarte umysły. Nie lubią poświęcać swojego czasu na zajmowanie się rzeczami. Działają zrywami - pracują szybko i gwałtownie. Nie cierpią normalności, chcieliby móc zmieniać świat. LSI prędzej coś zmieni, niż przystosuje się do świata takiego jaki jest.

5. + :fe: /- :fi: (połączenie z funkcją 3)
LSI potrafią być bardzo zabawnymi ludźmi. Lubią się przytulać i obejmować swoich partnerów. Starają się wszystkim okazywać szacunek. Wewnętrznie mogą czuć się bardzo samotni. Ludziom może się wydawać, że mają skłonności samobójcze. Od czasu do czasu izolują się od ludzi. Często są odtrącani przez innych. Odczuwają potrzebę by przyjrzeć się najczarniejszym aspektom życia. Mogą mieć posępny nastrój wynikający z przygnębienia i samotności.

6. - :ni: /+ :ne: (połączenie z funkcją 4)
Niezwykle ostrożnie obchodzą się z rzeczami. Starają się zabezpieczać przed skutkami każdego wydarzenia, które może pójść źle. Mogą zdradzać paranoidalnie zachowania na punkcie różnych rzeczy myśląc, że ktoś chce je im odebrać. Skłonni pracować szybko i ostrym tempem, choć sporadycznie zamykają sprawy. Zwykle z łatwością dostrzegają różne punkty widzenia, cieszą ich pomysły zmian. W pewnym sensie potrzebują być wyjątkowi. Uważają, że skoro mogą prezentować światu swoje punkty widzenia, to tym samym naprawdę mogą dokonywać zmian.

7. + :te: /- :ti: (połączenie z funkcją 1)
LSI optują za myśleniem systematycznym. Nie lubią życia bez zasad. Uważają, że wszystko powinno być pogrupowane. Stawiają przemyślane założenia. Niespecjalnie troszczą się o swoje pieniądze, potrafią je wydać na nieprzydatne rzeczy, których nie będą używać. Chwilami są bardzo nieekonomiczni.

8. - :si: /+ :se: (połączenie z funkcją 2)
Z trudem przystosowują się do władzy. Są bardzo buntowniczymi ludźmi i nie lubią autorytetów. Potrafią się zachować grubiańsko. Bardzo dobrze znoszą ból. Niezbyt dobrze zauważają negatywne sygnały płynące z ich ciał.

ODPOWIEDZ