Kwadranty

Zaawansowane, alternatywne bądź niepewne teorie
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
Awatar użytkownika
Marco
β
Posty: 8157
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2008, 17:02
Socjotyp: LSI
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwadranty

Post autor: Marco » poniedziałek 30 cze 2014, 14:11

[url=http://socjonika.pl/forum/viewtopic.php?p=14765#p14765]Wykonawcy, Agresywni[/url] pisze:
To grupa agresywnych typów. Osiąga cele. Ma pewien element, który wymusza na niej sprawdzanie, czy wszystko jest doskonałe. Jest dobra w upewnianiu się, że rzeczy będą zrobione na czas. Zwraca uwagę na wszystkie pozytywne odczucia, że jej organy produkują; piękna, smaku żywności, korzystania z odpoczynku, itd. Dobrze dba o swoje ciało. Stara się je utrzymać w najwyższej formie. Może być otwarta bezpośrednio na ludzi. Ma problemy z dostrzeganiem negatywnego potencjału rzeczy. Potrzebuje tylko być optymistyczna.
Wykonawcy, Agresywni pisze:
Grupa ludzi-zadań. Stawiają sobie cele i do nich dążą. Dbają o to, żeby być w formie i móc osiągnąć to, co się chce. Jeśli na czymś im zależy - nie interesuje ich opinia innych, w związku z czym czasem mogą sprawiać wrażenie czy wręcz rzeczywiście "iść po trupach". Często nie zauważają własnych i cudzych błędów i niebezpieczeństw grożących im w ich przedsięwzięciach. Potrzebują wskazówek w postaci puli możliwości, z której łatwiej im wybrać te najlepsze niż je samodzielnie wymyślić. Najczęściej nie mają problemów z poznawaniem ludzi i utrzymywaniem znajomości - doskonale wiedzą, czego chcą w relacji i potrafią to osiągnąć.
[hr][/hr]
Kontrolerzy pisze:
Ta grupa działa najlepiej postawiona w obliczu chaosu. Potrafi pozbyć się problemów i upewnić się że nic nie stoi na drodze do osiągnięcia celu. Na pozycji lidera, nie ma oporów przed zwalnianiem ludzi. Przestrzega zasad. Zna swoje miejsce w hierarchii. Organizuje rzeczy i sprawdza czy rzeczy są zorganizowane i w porządku. Jest niezwykle decyzyjna. Próbuje jak potrafi najlepiej być miła i uprzejma. Wewnątrz jednak, posiada potrzebę depresyjnego wycofania i samotności. Ta grupa nie wie co to szczęście i miłość.
Kontrolerzy pisze:
Trzymają rękę na pulsie i społeczność w ryzach. Błyskawicznie reagują na wszelkie odstępstwa od normy. Nie lubią nieobowiązkowości czy zmiany swoich ideałów. Są zadowoleni, kiedy powierza im się ważne zadanie. Cenią zaufanie i przyjaźń. Często mają lepsze relacje z przyjaciółmi niż życiowymi partnerami (jeżeli wykluczyć sytuację, kiedy te dwie role się łączą). Nie potrafią siedzieć bezczynnie, zdaje się, że muszą ciągle sprawdzać, czy wszystko idzie w dobrym kierunku i korygować ewentualne problemy. Bywają oschli, nieliczący się z tzw. "czynnikiem ludzkim". Kreują się zwykle na zimnych i opanowanych, choć wydaje się, że relatywnie bardzo łatwo ich zranić.

ODPOWIEDZ