Energia psychiczna w sztuce

Zaawansowane, alternatywne bądź niepewne teorie
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carlos
α
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Energia psychiczna w sztuce

Post autor: carlos » piątek 22 maja 2015, 10:20

teoria
grupa na fb

Ta metoda typowania została opracowana przez moją znajomą socjonistkę, która zajmuje się manifestacjami temperamentów jak i samych socjotypów w muzyce i sztukach wizualnych. Trochę byłem sceptyczny, ale po wyczuciu o co chodzi w metodzie, stwierdziłem, że działa i jest niezłym uzupełnieniem do VI i metod werbalnych.

Mała uwaga, w tej szkole socjonicznej temperamenty nazywa się nazwami obszarów psychiki (brzmi jak nonsens, ale tak przyjęli, cóż, to tylko nazewnictwo, a nie mieszanie bloków z temperamentami). Każdy temperament manifestuje się jako inny rodzaj energii psychicznej, i tak mamy:

EJ = energia Ego -> ukierunkowane działanie, energia skupiona na organizacji rzeczywistosci, dynamiczny, ekstratyczny i racjonalny
IJ = energia Superego -> statyczny i spokojny, poukładany i zorganizowany, introtyczny i racjonalny
EP = energia Id -> pierwotna energia, energia młodości, infantylna i nieokiełznana, optymistyczna, niepoukładana, ekstratyczna i irracjonalna
IP = energia Superid -> introtyczna i niestabilna, chęć ochrony przed światem, kreatywność mrocznej strony, elementy zniszczenia i kruchości, dynamiczna i irracjnalna
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu

Awatar użytkownika
carlos
α
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Re: Energia psychiczna w sztuce

Post autor: carlos » poniedziałek 08 cze 2015, 16:31

To do -> rozwinąć i wkleić przykłady :)
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu

Awatar użytkownika
Sorrow
Socjotyp: IEE
Poprzedni login: Sorrow

Re: Energia psychiczna w sztuce

Post autor: Sorrow » poniedziałek 08 cze 2015, 23:51

Dałoby się mnie tak wytypować?
...

ODPOWIEDZ