Socjonika i seksualność

Zaawansowane, alternatywne bądź niepewne teorie
Regulamin forum
UWAGA! To nie jest forum ekspertów. Każdy użytkownik ma prawo do swojego zdania i innego spojrzenia na zagadnienie.
kexp

Re: Socjonika i seksualność

Post autor: kexp » piątek 10 lip 2015, 13:04

ulala, ależ ciekawe tematy porusza socjonika

Awatar użytkownika
Marco
β
Socjotyp: LSI

Post autor: Marco » piątek 10 lip 2015, 13:24

IEE [img]http://socjonika.pl/forum/images/smilies/Nes.gif[/img] [img]http://socjonika.pl/forum/images/smilies/Fis.gif[/img] (Huxley) pisze: jest w znacznym stopniu ukierunkowany na życzenia i potrzeby partnera, z radością wykona wszystkie jego fantazje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ael
Socjotyp: IEE
Kontakt:

Post autor: Ael » piątek 10 lip 2015, 19:45

Ten fragment o IEE z "zapadaniem w sen", jak nie ma ciekawych seksualnie ludzi wokół taki prawdziwy.
Ale konserwatyzm...? Nah.

Awatar użytkownika
carlos
α
Socjotyp: SEI
Kontakt:

Post autor: carlos » piątek 10 lip 2015, 22:32

świetne opisy moim zdaniem i zgadzają się z ogólnym klimatem różnych typów
"Ostateczne [i największe] szczęście człowieka zasadza się na czołowym i zarazem najbardziej istotnym działaniu człowieka; jak wiadomo, jest nim działanie władzy myślenia, czyli myśli." --św Tomasz z Akwinu

Awatar użytkownika
czekoryjek
Socjotyp: IEI

Post autor: czekoryjek » czwartek 02 lut 2017, 13:52

Stara się swoimi odczuciami i seksualnością kierować zgodnie z niepisanymi społecznymi normami i "zasadami".
Ojeju, tak bardzo nie.
Dla :ni: :fe: wyjątkowo ważne jest nie doświadczać dyskomfortu...
Dyskomfortu chyba każdy unika w jakiś sposób.
... i w żadnym razie nie okazywać swojej seksualnej frustracji.
Z tym już różnie.
Seksualność — to jego ukochana psychologiczna gra; coś, co dostarcza mu satysfakcji.
Niby tak, ale czy ukochana?
Polega ona na demonstrowaniu przed otoczeniem swojego przystosowania do życia, a dla :ni: :fe: w pojęcie to musi obejmować także tzw. "seksualną samowystarczalność".
Tego nie rozumiem.
Czasem :ni: :fe: odgrywają zupełnie obojętnych wobec sfery intymnej, udają, że to ich całkowicie nie dotyczy, że "jest im to niepotrzebne". Najważniejsze dla :ni: :fe:niczym nie wyróżniać się z otaczającego środowiska społecznego (w tym także stosunkiem do seksu).
:lol1: Z moich obserwacji wynika, że często mam zupełnie inny stosunek do seksu niż moje otoczenie, po prostu nie trąbię o tym na prawo i lewo.
Jednocześnie :ni: :fe: jest całkiem świadomy swoich fizjologicznych pragnień i potrzeb, a nawet w szczególnych przypadkach gotów omawiać je z bliskimi ludźmi; może się partnerowi w pełni pożalić na dyskomfort i niewygodę.
+
Zazwyczaj wystrzega się eksperymentów w łóżku, o ile się mu przekonująco i jednoznacznie nie udowodni, że to niezbędne i "wszyscy tak teraz robią".
Nawet nie wiem jak odnieść "wszyscy tak teraz robią" do seksu.

Opis totalnie bzdurny i niespójny, a te pojedyncze rzeczy, które się jako tako zgadzają, pasują chyba przez przypadek

Awatar użytkownika
josei
Poprzedni login: juzia

Post autor: josei » czwartek 02 lut 2017, 14:32

cho pisze:
Polega ona na demonstrowaniu przed otoczeniem swojego przystosowania do życia, a dla :ni: :fe: w pojęcie to musi obejmować także tzw. "seksualną samowystarczalność".
Tego nie rozumiem.

np. coś takiego:
SpoilerShow
Obrazek
cho pisze:
Stara się swoimi odczuciami i seksualnością kierować zgodnie z niepisanymi społecznymi normami i "zasadami".
Ojeju, tak bardzo nie.
+
:lol1: Z moich obserwacji wynika, że często mam zupełnie inny stosunek do seksu niż moje otoczenie, po prostu nie trąbię o tym na prawo i lewo.
here you are ;3
IEI :ni:
SpoilerShow
Obrazek

Awatar użytkownika
czekoryjek

Post autor: czekoryjek » czwartek 02 lut 2017, 14:57

juju pisze:
cho pisze:
here you are ;3
Może i faktycznie zły dobór słów. Z trąbieniem na prawo i lewo chodziło mi o to, że nie daję żadnych konkretnych przykładów, ani nie dzielę się super intymnymi szczegółami na siłę, nawet jeżeli moje otoczenie to robi. Nie oznacza to jednak, że tak jak w opisie najważniejsze jest dla mnie niewyróżnianie się i wtopienie w podejście ludzi dookoła mnie. Jeżeli mam inną opinię to zdarza się, że ją wyrażę, nawet jeżeli jest kontrowersyjna, a jeżeli tego nie zrobię to nie oznacza to z automatu, że podążam za stadem.

Awatar użytkownika
malna
Socjotyp: EII
Poprzedni login: malna

Post autor: malna » czwartek 02 lut 2017, 17:06

cαrlos pisze:świetne opisy moim zdaniem
no pewnie, jakbym dostała taki opis jak SEI to też by mi się podobały
Opisy EII nie pasowały do mnie nigdy, ale ten idzie na rekord. Tak bardzo nie.
Pomijając wszystko inne, ktoś nie ma pojęcia jak działa :si: aktywacyjne.
EII Ne

a lot of hope in one man tent

Awatar użytkownika
klementynka
Socjotyp: EII
Poprzedni login: rwlrwl

Post autor: klementynka » czwartek 02 lut 2017, 21:46

malna pisze:.
Pomijając wszystko inne, ktoś nie ma pojęcia jak działa :si: aktywacyjne.
Też mam takie wrażenie, choć mi część opisu się pokrywa, to część wydaje się całkiem niedorzeczna. Choć może to też przez to, że całe moje doświadczenie na tym polu powstało w relacjach z wyjątkowo niekomplementarnymi socjotypami według tych teorii.

ODPOWIEDZ